Jarek Kasar

15.juunil 2024 esines Jarek Kasar Kohilas, looduskaunis Tohisoo mõisapargis 24. Kapa Festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.08.2002 - 10:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2024 - 20:51
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Jarek Kasar artistinimega Chalice on mitmekülgne muusik, laulja ja helilooja. Muusikukarjääri alustas ta räpparina, kuid tema muusikalised katsetused segavad elektrooniliste ja sageli eklektiliste kompositsioonidena musitseerimise traditsioone üle maailma, alates Aafrika päritolu rahvamuusikast kuni tänapäevase elektroni välja.

Tema haare on aukartustäratavalt lai – alates 2006. aasta Eesti Vabariigi aastapäeval kõlanud pidulikust ja südamlikust, kogu ühiskonda kõnetanud laulust ”Minu inimesed”, mida nimetati toona teiseks aastapäevakõneks kuni albumiteni, mis on asjatundjate poolt juba eesti popmuusika kullavaramusse kantud (siiani on neid ilmunud viis) ja kus kõlavad teravmeelsed ja -keelsed kommentaarid ning lokkab muusikaline kirevus.

Esimene album ilmus 2003 ja kandis nime ”Ühendatud inimesed”. 2005 aasta albumiga ”Süsteemsüsteem” võitis ta Eesti Muusikaauhindadel kategoorias parim hiphop/rnb artist. 2007 aastal ilmunud albumiga ”Taevas ja Perse” sai ta nii parima meesartisti kui parima rnb/hiphopartisti tiitli, laul ”Minu inimesed” oli ühendkooride loona kavas ka 2007. aasta laulupeol ”Ilmapuu”.

Neljas album “Superv6imed” tuli välja 2008 aastal ning taas oli Chalice Eesti Muusikaauhinnad parim meesartist ja parim rnb/hiphopartist. Seni viimane Chalice album oli 2012 aastal ilmunud ”Lärmakas naabrimees”. Chalice on öelnud: “Mulle meeldib luule ja muusika; see, kui muusikas on tähtsaimal kohal sõnad ning ei panda nii palju rõhku häälega veiderdamisele. Sellist muusikat tahtsin teha. Kõike, mida öelda soovin, ütlen oma lauludega.“

Lisaks on Chalice paistnud silma eesti teatrilavadel – 2006. aastal astus ta üles Von Krahli teatri lavastuse ”Faust” nimiosas ja 2011 tuli teatri NO99 Põhuteatris lavale tema esimene ooper ”Katuselt”. 2012 aastal tuli teatris NO99 monomuusikal “Lindmees“. Jarek Kasari “Lindmees“ võiks olla “Ma olin Chalice”. Sest see on pihtimus, kus üks ürgselt andekas looja tahab täiskasvanuks saada ja tunneb, et selleks on vaja oma peas olevad luuletused uuesti kõva häälega sõnastada. Ta nagu jätaks hüvasti oma lapsepõlvega. Ja siis, 3.oktoobril 2012, esitles Chalice Tallinnas kirjanike majas oma luulekogu "100% chalice".

Varem Chalice'i nime all muusikat teinud Jarek Kasar andis päris enda nime alt juunis 2014 välja värske albumi "Liiga Palju Viiuleid", millel on kümme sisekaemuslikku soulilikku laulu. Uuel plaadil löövad kaasa nii Evelin Võigemast kui Hannaliisa Uusma ning albumil kõlab ka mitmeid suhtelaule. "Jah, need on suhtelaulud, aga üldiselt on nad lihtsalt keskeakriisi laulud," tõdes mees.

11.novembril 2014 postitas Jarek soundcloudi koos Erki Pärnojaga valminud loo "Valge Tuvi".

20.juunil 2015 laulsid-rääkisid Tõnis Mägi ja Jarek Kasar ühisel kontserdil "Aed" neid jutte-laule, mis neile endale ikka südamelähedased. Kontsert leidis aset Valgete Ööde festivalil Viimsi vabaõhumuuseumi maalilises miljöös.

Jarek Kasar ja tema abikaasa Maarja said teist korda vanemateks, kui 30.septembril 2015 sündis nende perre poeg Kord.

Jarek Kasar kirjutas muusika räppar Okym loole "Megatroll Mees" ning lööb kaasa ka 5.novembril avaldatud muusikavideos. Lisaks on ta on kirjutanud muusika ja sõnad laulule “Naine hakkab laulma”, mida esitab Evelin Võigemast 25.11 esilinastunud Vaba Lava etenduses “Sugu: N”.

Detsembris 2015 sai valmis telesaate "Piip ja Tuut köögis" laulude heliplaat. Plaadil on 12 uhiuut lastelaulu, mille autoriks on Jarek Kasar ning Olavi Ruitlane. Piip ja Tuut laulavad pirtsakast kõrvitsast, liha ihast, herneussi maffiast, kuulsast kurgist ja tundmatust tomatist, murelikest munadest jt. ning muidugi ka jõuludest. Piip ja Tuut ei ole varem lauluplaati välja andnud. Jarek Kasarile on see esimene lastelaulude plaat.

22.juulil 2016 astus Jarek Kasar üles Pärnus Kultuuriklubis Tempel, et pidada maha üha harvemini tema repertuaarist kostuv Chalice räpikontsert.

13.augustil 2016 tuli soundcloudi üles ansambel Gretagrund ja Jarek Kasari ühine lugu "Kalamaja valss". Gretagrundi eestvedajad pianist Britta Virves ja laulja Maarja Aarma kirjutasid laulu "Kalamaja valss" ja pälvisid sellega tunnustust 2016. aasta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsiooni konkursil. Sellele järgnes idee kutsuda muusik Jarek Kasar andma loole omanäoline lisa ja nii sündiski värske pala.

18.märtsil 2017 avaldasid Chalise ja noor räppar EiK ühisloo “Tühjad väljad”. Muusikapala sõnad kirjutasid konkursi Noortebänd 2016 finalist EiK ja Chalice, taust, lindistus, mix ning master Chalice’ilt.

10.04.2017 tegi Jarak Kasar avalikuks oma versiooni Ahto Veerme ja Heldur Karmo loost "Maailm samme täis". Originaalis on loo kuulsaks laulnud Georg Ots.

Jarek Kasari lugu “Mina jään ellu”, milles laulab kaasa ka hurmav näitlejanna Saara Kadak, kõlab 2018. aasta maikuus linastuvas kogupere animeeritud mängufilmis “Danger Island (Ohtude saar)”.

Muusik Jarek Kasar avaldas 13.juunil Soundcloudis uue loo "Marakratt", mis seisis tema töölaual väidetavalt juba mitu aastat.

Jarek Kasar, Jaan Pehk ja Mari Kalkun esinesid kontsertkavaga "Leitud asjad" 25.detsembril Pärnu kontserdimajas, 26.detsembril Tallinnas Estonia kontserdisaalis, 27.detsembril Jõhvi kontserdimajas ja 28.detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Jarek Kasar esines solistina oma loos „Minu inimesed“ 22.juunil Tartu juubelilaulupeo peakontserdil.

14.septembril laulsid Jarek Kasar ja Vaiko Eplik enda ja oma sõprade laule kordumatus erikavas “ÕHMOVID" Raplas kultuurifestivalil "Särin".

4.aprillil 2020 avaldas Jarek Kasar oma soundcloudis seitsmenda stuudioalbumi "K r i b u k r a b u". Albumil on kümme lugu ja seal teevad teiste hulgas kaasa Valter Soosalu, Liisi Koikson, Hannaliisa Uusmaa ja Erki Pärnoja.

10.veebruaril 2021 tuli Spotify'is välja Jarek Kasar uus lugu "Kaebuste m2rkmik". Täielik funk-tulevärk, mille refrään jääb vist igaveseks kummitama.

26.märtsil andis arek Kasar välja värske loo "Televisioon", mis valmis esialgu TV3 saate "Duubel" diskorubriigi jaoks.

10.detsembril ilmunud Genka kogumikul "Oleg Kosjugin X" kõlab "Curacao (Pikema marsruudi" remix", kus kaasatud Jarek Kasar. Lisaks andis Jarek Kasar 10.detsembri hommikul välja omakirjutatud loo “Sõbra naine”.

Aasta viimastel päevadel andis Jarek Kasar koos Vaiko Eplikuga neli kontserti, pealkirjaga “Viimast korda sellel aastal”. Nende muusikasse ja juttudesse on peidetud aastatepikkune sõprus, mis sõnadesse ei mahu, kuid mida on paslik aastalõpu eel meenutada. Kavas oli meeste endi looming, aga ka nende heade sõprade laulud.

26.mail esitles laulja ja helilooja Jarek Kasar oma autorikava “Pink ja puu” Tallinnas, Kadaka Konverentsikeskuses (Kadaka tee 4).

Ansambel Mahavokil ilmus 1.septembril koostöös Jarek Kasariga singel "Mängude aeg". Loo muusika autorid on Heini Vaikmaa koos poja Taaviga ning sõnad kirjutas Jarek Kasar. Hoogne lugu kutsub üles pühendama argitoimetuste kõrvalt rohkem aega lastele. Jarek Kasar leiab, et uue kooliaasta alguses on selle sõnum eriti aktuaalne.

4.juunil 2023 andsid Jarek Kasar & Jaan Pehk tunnise kontserdi Tallinna vanalinna päevade raames pealaval Niguliste kiriku kõrval haljasalal.

6.juunil tuli Up’n Down välja üllatusega omaaegse hittloo “Naeratus” remiksiga, mille on produtseerinud Stig Rästa. Loos teevad kaasa Kéa ja Chalice.

7.juulil esines Jarek Kasar Muhu Muusikatalu õuel festivalil Juu Jääb.

20.detsembril postitas Jarek Kasar soundcloudi loo "Kellad".

15.juunil 2024 esines Jarek Kasar Kohilas, looduskaunis Tohisoo mõisapargis 24. Kapa Festivalil.

Faktid

Jarek Kasar
sündinud 03.04.1983
abiellus 30.08.2014, abikaasa Maarja Kasar-Mõttus
pojad: Karm (2010) ja Kord (2015)

Muud huvitavat