Avril Lavigne

Avril Lavigne lõi kaasa 16.mail avaldatud Nate Smith loo "Bulletproof" remiksil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.08.2002 - 20:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.05.2024 - 17:04
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Rockiprintsess Avril Lavigne oli 2007 aastal kõige müüduim poprokk-lauljanna – tema viimast albumit "The Best Damn Thing" on müüdud juba rohkem kui viis miljonit eksemplari. World Music Awards 2007 tulemustel on Lavigne edestanud selliseid kuulsusi nagu Pink, Amy Winehouse ja Nelly Furtado. Avrili triumfiga lõppes ka MTV muusikaauhindade gala, kus Lavigne sai "Parima sooloartisti 2007" tiitli, jättes selles prestiiþes kategoorias selja taha Rihanna, Christina Aguilera ja Justin Timberlake’i.

Avril Lavigne on pärit Kanadast Ontariost ja linnast nimega Napanee. Ta on sündinud 27.septembril 1984. Nimi Avril tähendab prantsuse keeles aprillikuud. Isa töötab telefonikompaniis ja ema on tal koduperenaine, tal on vanem vend ja noorem õde Michelle ning koer Sam. Avril alustas laulmist 6-aastasena kiriku gospelkooris ning tema esimesteks eeskujudeks olid kantrilaulja Faith Hill ning kantriansambel Dixie Chicks. 12-aastasena alustas ta iseseisvalt kitarriõpinguid ning õppis mängima Lenny Kravitzi lugu “Fly Away“ ning rockmusa ansamblitest on tema lemmikud tänaseks Goo Goo Dolls, Matchbox Twenty ja Hanson. Praegu kasutab Avril naturaalkitarri ainult lugude kirjutamiseks, laval mängib ta elektrikitarri. Avrili lemmikvärvid on punane ja must.

Esimese demokasseti viis ta Kanada plaadikompaniisse Nettwerk ning edasi sai plaadilepingu Aristaga. 16-aastasena suundus ta New Yorki kus elas sõna otseses mõttes Arista Manhattani stuudios ning aastaga valmiski LP “Let Go”, mille parimaks looks peab Avril ise rohkem punkilaadset lugu “Losing Grip”. Algul oli lugude lihvimine üsna raske, sest Avril polnud eriti aldis oma laule muutma ent lõpuks sujus kõik hästi ning lõpuks siirduti plaadiga edasi töötama hoopis Los Angelesse kus Avril vabanes pingetest ning oli kui uuesti sündinud. Nii valmis tema 13-looline mitmekesine album, kus kuuleme muusikat rockist ja punkist kuni popi ja ballaadideni välja. Lisaks rajukale avaloole "Losing Grip" tuleb rütmikamatest lugudest kindlasti esile tõsta veel laule "My World" ning "Sk8er Boi", milles Avril jutustab ühest oma lemmikharrastusest – uisutamisest. Aeglasematest lauludest on kindlasti parimad "I'm with You" ning lõpulugu "Naked".

Avrili ühe seni avaldamata loo leiame kogumikplaadilt “Sweet Home Alabama“ ning see on huvitava aeglasem laul nimega “Falling Down“. Plaat ilmus 24.septembril 2002. Avrili kolmas video “I’m With You“ on lõpuks valmis ning selle esmaesitlus oli Kanadas 27.novembril 2002. Video filmiti samuti Kanadas ning selle direktoriks oli David LaChappelle. Sellest sai ka Avrili kolmas singel ning neljanda singlina ilmub "Losing Grip".

Avril osales tasuta projektis Warchild ning albumil “Hope“ kõlas tema esituses Bob Dylani klassikasse kuuluv lugu "Knockin' On Heaven's Door". See plaat ilmub üle maailma väga erinevatel aegadel, Inglismaal näiteks 21.aprillil. Seal võeti terve loo lindistus ka videole mida näidatakse Inglismaa televisioonis. Novembris 2003 ilmus Avril Lavigne – My World. Popsensatsiooni esimene DVD plaat pakub täisversioonis 68 minuti pikkust kontserti, mis lindistati 2003 aasta mais USA linnades Buffalo ja New York. Loomulikult on siin veel lisaks fännidele vajalikku stuffi ning kaante vahelt leiab veel kuus rariteetset lugu sisaldav audio-cd.

Pooleteist aastaga osteti Avrili albumit ”Let Go” üle maailma 6 miljonit plaati ning lauljatar alustab aastat 2004 juba järgmise plaadiga. 16.veebruaril alustati raadiotes esimese singli mängimist ning selleks oli "Don't Tell Me". Loo autoriteks on Butch Walker ja Tom Lord Alge. 26.aprillil 2004 ilmus Avril Lavigne esimese singlina uuelt plaadilt “Don’t Tell Me“ ning enne seda nägime teda esinemas 2004 aasta Juno Awardsil Edmontonis. Siin oli saateansamblis toimunud tõsiseid muutusi ning uus koosseis on järgmine: soolokitarril Evan Taubenfeld, trummidel Matt Brann ning kaks uuemat liiget on bassist Charlie Moniz ja rütmikitarril Craig Wood.

Järgmine album nimega "Under My Skin" ilmus Inglismaal 24.mail 2004 ning üle maailma 31.mail. Plaadil on kokku 12 lugu ning fännid saavad plaadiga kaasa ka Avrili postri. Kui Avrili esimese plaadi produtseeris tiim The Matrix siis seekord pole neid vendi enam produtsentide nimistus, sest nad on tegevad hoopis Kelly Osbourne kambas. Ent Avril on omale abiks saanud palju häid lugude kirjutajaid: nagu bändist Evanescence jalga lasknud Ben Moody, siis juba eelpool mainitud Butch Walker (varem ansamblis Marvelous), edasi Canada rokkar Raine Maida (ansamblist Our Lady Peace) ning peameheks on seekord Don Gilmore, kelle käsi oli mängus mõlema ansambli Linkin Park stuudioplaadi valmimisel. Enamus lugude sõnu on kirjutanud Avril üksinda ent paljudes lauludes on tal abiks olnud teine Canada lauljatar Chantal Kreviazuk.

Avril osales 2004 aasta olümpiamängude ametlikus reklaamikampaanias “Celebrate Humanity”.

Plaat “Under My Skin“ debüteeris esimesel müüginädalal suurematel müügiturgudel ning UK-s tõusis see hoobilt #1 plaadiks 30.mail. USA-s teatati 02.juunil samast saavutusest ning Billboard on lisanud uudisele ka müüginumbrid – 381 000 plaati.

“My Happy Ending“ oli Avrili järgmiseks singliks, mis ilmus 19.juuli 2004. Samal ajal filmiti juba järgmine video Avril Lavigne kolmandale singlile "Nobody's Home", milles on kaadrid lauljatarist laval koos kammerorkestriga ning samas tänavatüdrukust kellel pole kodu. Los Angeleses toimusid ülesvõtted just enne Avrili kontsert-tuuri Jaapanisse ja Euroopasse ning videot hakati näitama alles oktoobris, mil ilmus singel. "Nobody's Home" on kirjutatud koos bändi Evanescence endise kitarristiga Ben Moody.

19.novembril esilinastus USA-s uus multikas, mille nimiloo laulis sisse Avril Lavigne. Teemalugu kannab nime "SpongeBob SquarePants" ja filmi soundtrack lasti müügile juba 09.novembril Warner Bros alt.

2005 märtsis tuli viimane ja neljas singel plaadilt "Under My Skin“ ja selleks oli "He Wasn't".

23.mail 2005 anti uuesti välja "Under My Skin" ning seekord Special Edition'ina kus on neli lisalugu live-versioonidena ja bonus-DVD, kuspeal dokumendid ja livevideod.

Juuni lõpus 2005 kihlusid Avril ja tema kauaaegne kallim Deryck Whibley, bändi Sum 41 rokkar, Euroopas.

Suurem tegevus toimus edasi hoopis näitlejana ning Avril mängib Richard Gere ja Claire Danes filmis "The Flock", samuti on tal opossumi osa DreamWorks multifilmis "Over the Hedge". Avril mängib narkarit Beth videos Butch Walker loole "Bethamphetamine (Pretty,Pretty)", mis esilinastus 11.juulil 2006. Lugu pärineb albumilt "The Rise and Fall of Butch Walker and the Let’s-Go-Out-Tonites". Mees ise on produtseerinud Avrili kunagise hiti "My Happy Ending".

15.juulil 2006 abiellusid Avril ja tema kauaaegne kallim Deryck Whibley, bändi Sum 41 solist, Santa Barbaras Californias.

Detsembris 2006 esilinastus filmitriloogia "Eragon" esimene film, millele Avril kirjutas loo "Keep Holding On". Tegemist on lüüriliselt tugeva lootustsisendava ballaadiga ja singlina ilmus see 11.detsembril.

Avril järgmine album "The Best Damn Thing" ilmus 17.aprillil 2007. Esimene, Dr. Luke'ga kahasse kirjutatud singel "Girlfriend" tuli raadiotesse 05.märtsil ning selle video esilinastus oli 26.veebruaril. Teiseks singliks on valitud emotsionaalne "When You're Gone", mille videos näeme lauljatari väga erilises ja uudses kuues, laulmas 30-ndate kleidis ning jooksmas metsa, video räägib kaotusest. Singel ilmus 11.juulil 2007.

18.juunil 2007 võitis Avril kaks auhinda MuchMusic Video Awardsil, need olid parim Canada artist ning parim välismaal läbilöönud video. Oktoobrist 2007 võis näha jällegi järgmise singli "Hot" videot, mis viib vaataja tagasi aastatesse 1920.

Novembris võitis Avril kaks auhinda MTV EMA-l, samuti kaks auhinda Maailma muusikaauhindade jagamiselt. Video loole "The Best Damn Thing" esilinastus aprillis 2008.

Mai lõpus 2008 startinud Euroopa turnee "The Best Damn Tour" raames annab Avril Lavigne 33 kontserti 22 riigis. 01.juulil esimest korda Tallinnas esinenud lauljatar esitas Eesti publikule lugusid nii oma viimaselt multiplaatina albumilt kui ka parimaid hitte. Kanada rokiprintsess üllatas pealtvaatajaid Saku Suurhallis ka erinevate muusikainstrumentide mänguga. 11.augustil 2008 tuleb "The Best Damn Tour: Live in Toronto" DVD.

17.septembril 2009 teatas Avril, et tema abielu on purunenud. Avrilil on nüüd muud tegemist. Neiu eelistab oma moelooja karjääriga jännata. Abikaasa jaoks pole tal lihtsalt aega. Muusikast oli vahepeal kuulda olnud lugu "Black Star" samanimelise Lavigne lõhnavee reklaamist.

Uut muusikat sai Avril Lavigne esituses kuulda 5.märtsil 2010 esilinastunud Tim Burton'i Disney filmis "Alice in Wonderland". Avrili lugu "Alice (Underground)", mille produtseeris Butch Walker, oli ka filmi soundtracki singliks.

Avril Lavigne album "Goodbye Lullaby" ilmus 8.märtsil 2011. Ka sellel albumil töötas Avril pikaaegsete koostööpartneritega nagu Deryck Whibley (Sum 41), Evan Taubenfeld (Avrili kitarrist ja helilooja) and Butch Walker (varem lisaks Avrilile ka P!nkile lugusid kirjutanud) ning rootslaste legendaarne hitimeister Max Martin. Esimene singel "What the Hell" jõudis kuulajateni 01.jaanuaril 2011 ning teise singlina tuli aprillis "Smile". 26.septembril ilmus kolmas singel "Wish You Were Here".

2.märtsil 2012 üllatas lauljatar fänne muusikavideoga loole "Goodbye", millega tähistas plaati "Goodbye Lullaby" tutvustanud tuuri lõppemist.

Avril Lavigne järgmisele albumile aitas veebruarist 2012 lugusid kirjutada Nickelback ninamees Chad Kroeger. Nende koostöö sujus väga romantiliseks ning paarike kihlus 8.augustil 2012.

Avril kaverdas Nickelback hittloo “How You Remind Me“, mis kõlab uues huvitavas seades Jaapani multifilmis "One Piece Film: Z".

Promosingliks uuelt albumilt on "Here's To Never Growing Up", mille produtsendiks on Martin Johnson punkbändist Boys Like Girls. Uus singel ilmus digitaalselt 9.aprillil 2013. Videot esitleti 9.mail VEVOs.

Avril Lavigne ja Chad Kroeger abiellusid 1.juulil 2013.

19.juulil 2013 esitles Avril teist singlit oma uuelt albumilt. “Rock N Roll” avaldati iTunes 23.juulil. Chris Marrs Piliero lavastatud video esitlus oli VEVOs 20.augustil.

Kolmandaks singliks oli David Hodges kirjutatud südantlõhestav ballaad "Let Me Go" koos abikaasaga Chad Kroeger. Singel ilmus 15.oktoobril ning samal päeval avaldati ka muusikavideo.

Uus album kannab nime “Avril Lavigne” ja see ilmus 1.novembril 2013. 13-loolisel plaadil osaleb Chad Kroeger ning loos "Bad Girl" lööb kaasa Marilyn Manson. Veel kuuleb plaadil Martin Johnson ja David Hodges loodud muusikat.

Avril Lavigne’i viies stuudioplaat pakkus pehmemat rokkmuusikat, oli väga rõõmsameelne ja tempokas, samas kuulatav ja kaasahaarav. Järgmine singel "Hello Kitty" ilmus vaid Aasia turule ning videot sai näha VEVOs alates 21.aprillist 2014.

Euroopas ilmus järgmise singlina “Give You What You Like“, mille video avaldati 10.veebruaril. Lugu kõlas 21.veebruaril 2015 linastuvas muuvis "Babysitters BlackBook".

2013 aastal diagnoositii Avril Lavigne'il Lyme'i borrelioos - nakkushaigus, mida levitavad puugid ning see jättis lauljanna pooleks aastaks voodihaigeks. Avril naasis lavale esmakordselt pärast karmi võitlust 25.juulil 2015, mil eriolümpia avatseremoonial Los Angeleses laulis ja oma uue loo "Fly" ka ette kandis.

"Fly" on kirjutanud Lavigne, Chad Kroeger ja David Hodges ning see ilmus digitaalselt 16.aprillil. Samal päeval sai esmakordselt näha ka muusikavideot.

Avril Lavigne lõi kaasa 25.novembril 2015 ilmunud Nick Carter kolmanda albumi loos “Get Over Me“.

Avril Lavigne osales 13.01.2017 ilmunud Jaapani pop-rock bändi One Ok Rock albumi loos "Listen".

1.märtsil 2017 teatas Avril Lavigne plaadilepingust BMG recordsiga.

29.septembril 2017 ilmunud duo Grey minialbumil osalevad Avril Lavigne ja Anthony Green loos "Wings Clipped".

Avril Lavigne tuli muusikasse tagasi ja uus singel "Head Above Water" ilmus 19.septembril 2018. Muusikavideot esitles ta 27.septembril.

12.detsembril ilmus Avril Lavigne järgmine singel "Tell Me It’s Over", mille muusikavideo autoriks on Erica Silverman.

12.veebruaril 2019 ilmus singel "Dumb Blonde" (feat. Nicki Minaj). Kuues stuudioalbum "Head Above Water" ilmus 14.veebruaril ning sisaldab 12 lugu.

Avril Lavigne, Ryan Tedder ja Luis Fonsi esitasid koos 13.märtsil Abu Dhabis alganud Eriolümpiamängude teemalugu "Right Were I Am".

Avril Lavigne esitles 15.juulil "I Fell In Love With The Devil" muusikavideot.

24.aprillil 2020 ilmus Avril Lavigne singel "We Are Warriors".

8.jaanuaril 2021 ilmus Avril Lavigne & Mod Sun singel "Flames".

Avril Lavigne ja Willow avaldasid 16.juulil singli "Grow", kus osales veel Travis Baker. Muusikavideot esitleti 19.oktoobril.

3.novembril teatas Avril Lavigne, et sõlmis plaadilepingu Travis Barker firmaga DTA Records. Singel "Bite Me" ilmus 10.novembril ning selle akustiline versioon 17.detsembril.

25.veebruaril 2022 ilmus Avril Lavigne kaheteistkümne looga album "Love Sux". Kaasatud olid Machine Gun Kelly, blackbear ja Mark Hoppus. Singel "I Love It When You Hate Me" featuring blackbear ilmus 14.jaanuaril.

1.juulil avaldas Avril Lavigne "Spotify Singles" lugudega "Love Sux" ja Adele kaveriga "Hello".

3.novembril avaldasid Avril Lavigne & Yungblud singli "I'm A Mess" koos muusikavideoga. Avril Lavigne deluxe versioon plaadist "Love Sux" ilmus 25.novembril ja sisaldas 18 lugu.

27.jaanuaril 2023 taasilmus 20-daks aastapäevaks album "Let Go" uusversioon.

Avril Lavigne osales 3.veebruaril ilmunud Mod Sun albumil loos "Shelter".

Travis Barker ja Avril Lavigne lõid kaasa 28.aprillil ilmunud Illenium albumil loos "Eyes Wide Shut".

15.septembril tuli välja All Time Low & Avril Lavigne ühine singel "Fake As Hell".

21.juunil 2024 avaldab Avril Lavigne kogumiku "Greatest Hits", millega kaasneb ka tuur. Plaadil kõlab 20 lugu tema 20-aastasest karjäärist.

Avril Lavigne lõi kaasa 16.mail avaldatud Nate Smith loo "Bulletproof" remiksil.

Faktid

Nimi: Avril Lavigne
Sündis: 27. september 1984
Tähtkuju: Kaalud
Vanemad: Judy ja John Lavigne
Vend/õde: Kaks aastat vanem vend Matt ja 3 aastat noorem õde Michelle
Kodulinn: Napanee, Ontario, Kanada
Rahvus: Prantsuse kanadalanna
Juuksed: Blondid
Silmad: Sinakasrohelised, kannab erksiniseid läätsi
Pikkus: 160 cm
Hobid: Lugude kirjutamine ja laulmine, rulatamine
Lemmikmuusikud: Sum 41, Alanis Morissette
Lemmikriided: Dickies
Lemmikjalatsid: Osiris
Lemmiktoit: Armastab pastat, on taimetoitlane
Lemmikloom: Koer Sam
Kui ta poleks laulja: oleks politseiohvitser

Saateansambel:

Nimi: Matt Brann
Sündis: 14. november 1980
Bändis: Trummid
Kodulinn: Ajax, Ontario, Kanada
Eelmine bänd: Sum 41

Nimi: Evan Taubenfeld
Sündis: 27. juuni 1983
Bändis: Soolokitarr
Kodulinn: Baltimore, Maryland, USA
Eelmine bänd: Spinfire

Nimi: Charlie Moniz
Sündis: 31. oktoober 1980
Bändis: Basskitarr
Kodulinn: Burlington, Ontario, Kanada
Eelmine bänd: Grade, Pettit Project

Nimi: Craig Wood
Sündis: 28. september
Bändis: Rütmikitarr
Kodulinn: Ontario, Kanada
Eelmine bänd: GOB

Muud huvitavat