Horror Dance Squad

20.06 esineb Horror Dance Squad Tallinnas “Barbar” rockiklubi lõpupeol.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.04.2014 - 13:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.06.2024 - 06:19
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Horror Dance Squad on plahvatusohtlik mikstuur energilisest lavashowst, oskuslikust pillimängust ja mitmekesisest vokaalipartiist. Sokke aitavad jalast kiigutada vihased kitarrikäigud, tandemvokaal ja halastamatu trummibiit. Horror Dance Squad on oma gruuviva ja agressiivse metalmuusikaga Eesti lavalaudasid lammutanud juba 2014. aasta algusest, mil 1.märtsil anti esimene kontsert.

Kunagisest bändist Remember Me Not alustanud kitarristidele Indrek Ulp ja Mikk Peetrimägi lisandus ansambli Slippery Slope trummar Henri Kuusk. Karl Mesipuu on rohkem tuntud kui 2012 aastal loodud metalbändi Abandoned Elysium laulja. Elektro-punk bändi Electrobation ridades 2012. aastal tuntuks saanud vokalist Ian Karell on Pittsburghist pärit eesti juurtega ameeriklane, kes peab oma koduks nüüd Tallinna.

Kahe tegutsemisaasta jooksul andis kuueliikmeline Horror Dance Squad välja kolm singlit, neist 2014. aastal "Avocado" ning "I Am The Shark". 2015 sügisel tuli singlina lugu nimega "Heart", kus tegi kaasa ka hõbehäälne Robin Juhkental. Loosse andis panuse Pärnust pärit Sander Randorg, kes lisas elektroonikat ja sünte ning vahetas peagi välja algse bassimehe Rivo Pärna.

24.mail 2016 ilmunud debüüt EP-ga "Game Changer" tegi Horror Dance Squad julge hüppe tulevikku, kus eklektilisuse ja massiivsuse kombinatsioon sai vürtsitatud kerge elektroonikaga. EP esiksinglil "Game Changer" tegi külalisvokalistina kaasa bändi Avoid Dave liider Taavi Paomets. Loo muusikavideo tuli Youtube üles 27.mail ning valmis Sander Allikmäe, Mart Vares, Gunnar Laal, Taavi "Miisu" Varm, Henri Kuusk käe läbi, video produtseeris BoyBand Films.

"Game Changeri" EP võtmesõnadeks on koostöö, eneseareng ja muutused, mida bänd kuulajale edasi kannab sümbioosina brutaalsetest breakdownidest, vihastest kitarririffidest ja jõulistest vokaalidest - see kõik on omakorda segatud kõrvausse pakkuvate meloodiatega. Albumi lõppviimistlus valmis koostöös USA-s resideeruva Kris Crummettiga, kes EP miksis ja masterdas ning kes on produtseerinud ja miksinud albumeid ka artistidele nagu näiteks Issues, Dance Gavin Dance ja Crown The Empire. Trummid lindistati koos Karl Sirelpuuga.

EP esitluskontserdid toimusid 28.mail Tartus Genialistide Klubis, 4.juunil Pärnus Kultuuriklubis Tempel ja 10.juunil Tallinnas baaris Red Emperor. 15.juunil astuti ETV "Terevisiooni" vaatajate ette lugudega "Heart" ja "Game Changer".

3.augustil 2016 esines Horror Dance Squad Saksamaal Wacken Open Airil, kus esinesid ka Iron Maiden, Arch Enemy, Parkway Drive jpt. Ligi 90 000 külastajaga väljamüüdud festivalil jätkus rohkelt publikut.

Wacken Open Air festivalil Saksamaal võeti üles loo "Special" muusikavideo ning seda esitleti 13.oktoobril ETV2 saates "Eesti TOP 7". Nädal hiljem oldi juba esikohal.

Horror Dance Squad esines 29.oktoobril Tartus Genialistide klubis toimunud halloween party'l "Vandals III".

Eesti Laul 2017 konkursile 18.veebruaril võistles Close To Infinity featuring Ian Karell esitatud lugu "Sounds Like Home", mis avaldati 15.12.2016. Autorid: Ian Robert Karell, Johannes Kanter, Sander Ulp, Tanel Kordemets. Muusikavideoga tuldi välja 20.12. "Sounds Like Home" jutustab loo Iani Eestisse jõudmisest. "Miks ma tulin siia, kust ma tulin ja mis raskused mul olid ja lõpuks, miks Eesti on mu kodu nüüd," selgitas Ian.

Horror Dance Squad andis 30.märtsil 2017 välja singli "Ships". "Selle loo kirjutamist alustasime hiljutise bändilaagri ajal ning teadsime kohe, et tegu on millegi erilisega," kommenteeris bändi laulja Ian Karell. Lugu "Ships" avalikustati koos muusikavideoga, mis filmiti enamjaolt bändi prooviruumis ning lisaks ka Tallinna vanalinna tänavatel. Video idee autoriks, reþissööriks ja monteerijaks oli bändi trummar Henri Kuusk. "Enam ausamaks ei saa see video minna - täpselt sellised me olemegi," lisas ta. Suur osa videost keskendub bändi esitusele, kus vaataja näeb bändi oma kõige loomulikumas elemendis. "Selle looga eksperimenteerisime bändi jaoks jälle uues loomingulises perifeerias, kuid täiendasime meile omaselt kaasahaaravate raskete riffide ning isegi pungiliku soundigas" lisasid loo idee autorid Mikk Peetrimägi ja Indrek Ulp. Loo valmimisele aitasid kaasa veel Sander Randorg ning  produtsent Sander Sadam.

Horror Dance Squad'i sai näha 1.aprillil TMW Metal Stage üritusel Von Krahlis.

Close to Infinity feat. Ian Karelli koostöö tulemusena valmis 16.juunil 2017 koosseisu teine singel pealkirjaga "I Choose". Loo autorid on Ian Robert Karell, Johannes Kanter, Sander Ulp ja Tanel Kordemets. Sõnad kirjutas Ian Robert Karell. Singlit "I Choose" iseloomustavad soojade suveilmadega kaasnevad positiivsed emotsioonid, kergus ja tantsulisus.

7.augustil avaldas Horror Dance Squad loo "Heroes" video ning Close to Infinity feat. Ian Karelli "I Choose" muusikavideo tuli välja 15.augustil.

24.novembril ilmus ansambli 7-looline plaat "Leap", mis põimib perfektselt kokku metali, elektroonilise muusika ja hip-hopi ning toob kuulajani energiast pakatavad instrumentaalpartiid ja lüürika. Nimiloos lööb külalisvokaalina kaasa üks Eesti säravamaid tõusvaid tähti Lepatriinu.

20.veebruaril 2018 andis bänd välja loo, mille nimeks "100". See on ka bändi esimeseks eestikeelseks looks. "100" on inspireeritud Eesti sajandast sünnipäevast ning kutsub üles inimesi oma kodumaa üle uhkust tundma ja väärtustama seda, mida oleme selle lühikese ajaga saavutanud. Ingliskeelne versioon tuli välja 24. veebruaril.

Bänd esines Vana-Vigalas 29.juunil festivalil Hard Rock Laager 2018.

Horror Dance Squad osaleb Vandals üritustesarjas, mille kontserdid toimuvad 26.oktoobril Tallinnas, Von Krahlis ning 27.oktoobril Tartus, Genialistide Klubis.

31.jaanuaril 2019 avaldas Horror Dance Squad raju ja värske kõlaga singli "Isn't It Obvious", mis räägib sellest, et kui soovid midagi oma elus muuta, siis tuleb teha jõupingutusi. "Mitte keegi meist ei saa üleöö edukaks - see võtab aega ja nõuab pingutust, kuid me kõik oleme võimelised oma täiuslikku potentsiaali saavutama, kui oleme valmis vastavateks katsumusteks," selgitas vokalist Ian Karell. Loo miksis Suurbritannias produtsent Dan Welleri.

20.märtsil 2020 anti välja videosingel “Party All Life Till Our Souls Go Home”, mis räägib otsingutest segastes oludes ja ebakindluses, et leida mingit suuremat mõtet meie eesmärgi üle ning ärgitab kuulajal võtma kontrolli oma enda elu üle. “Olenemata sellest, kui palju on inimesel endasse usku, jäävad siiski paljud asjad kahtluse alla. Meie ülesanne on sel hetkel teha kõik selleks, et selles olekus kõige paremini hakkama saada ning elada täisväärtuslikku elu,” selgitas Karl.

Horror Dance Squad tuli 20.aprillil välja uue singliga, mis kannab pealkirja "Happy Face". Laulja Ian Karelli jaoks on selle loo sõnum erilise tähtsusega. "Ma kirjutasin selle loo ajal, kui mu üks hea sõber oli läbimas oma elu ühte raskemat perioodi. Mu sõber seisis silmitsi ülekohtuga, mis lõi kõikuma ka minu usalduse õigussüsteemi ja inimestesse üldiselt. Ma olen alati uskunud, et elu heidab su ette katsumusi, mida oled suuteline ületama, aga antud juhul tekkis tunne - mida oleme me teinud, et see kõik ära teenida ja kuidas, kurat, me sellest läbi tuleme?" iseloomustas Karrell.

27.mail avaldatud kolmas singel “Cancer” erineb tugevalt eelmiste lugude “Party All Life” ja “Happy Face” meloodilisest vokaalist ning viib fännid halastamatusse ning kurjemasse maailma. “Lugu räägib konkreetselt vähkkasvaja tüüpi inimeste oma elust eemaldamisest,” selgitab bändi vokalist Karl Mesipuu: “Kuigi laulusõnad võivad mõnele tunduda karmid ning liialdatud, väljendavad need siiski tundeid, millega olen viimase kahe aasta jooksul palju kokku puutunud. Mõnikord võivad inimesed elus pikas perspektiivis halba mõju avaldada ning oluline on endale seda õigel ajal tunnistada ning vastavalt reageerida enne, kui vähk levib ning suuremat kahju tekitab.” “Kui Mikk, Indrek ja Henri meile loo instrumentaale esitlesid, teadsime kohe, et see laul saab olema kurjema ning agressiivsema loomuga, kui teised. Õnneks oli Karlil kohe sobiv lüürika välja pakkuda ning teos sündis väga loomulikult. Samuti on meil väga hea meel, et Iisak Pilli bändist ¯¨NS oli meiega parasjagu salvestamise hetkel stuudios ning nõus loole oma panuse andma,” lisab bändi laulja Ian Karell. Singliga on kaasas ametlik muusikavideo.

Horror Dance Squad jätkas 8.juulil singliga "Callous Cage", mis koondab endasse mitmekülgsuse, kus seigeldakse bändile omaselt nende þanri erinevates pimedates nurkades ja keerdkäikudes. See pole ainult Horror Dance Squadi lugu ilma karjuvate vokaalipartiideta, vaid ka Callous Cage lüürikas kohtab temaatikat, mis pole bändile tavaline. “Ma ei kirjuta väga tihti armastuslugusid,” tunnistab vokalist Ian Karell, “aga olid mõned sündmused mu elus, mis inspireerisid mind kirjutama millestki rohkem südamelähedasemast. Täpsemalt räägib see lugu sellest, kuidas õppida oma ego kõrvale panna, et inimesena kasvada ning oma armastatuga sügavam side luua. “Puur” (cage - ingl. keel) ongi see, kuhu ennast vaimselt surume, kui oleme liiga uhked, et järeleandmisi teha ja oma kaitsemehhanisme alla lasta. See puur takistabki meid leidmaks tõelist armastust.”

4.septembril avaldati lugu ”Better”.

Horror Dance Squadi esimene kauamängiv, "No Flag Will Fly Forever", ilmus 25.septembril. “Me oleme selle albumi kallal töötanud üle kahe aasta ja ei suuda kirjeldadagi kui õhinat täis me oleme”, tunnistab vokalist Karl Mesipuu. Ta jätkab, “Sellest alates kui 2017a. tööd alustasime, oleme palju õppinud ja kasvanud - nii inimeste kui muusikutena. Ja see on ka põhjus, miks selle albumi üle nii uhked oleme. Meil on hea meeskond - lugematu arv tunde stuudios koos meie kaas-produtsendi Sandar Sadamiga on tuletanud meile endile korduvalt meelde, et kui palju me seda protsessi naudime. Kogu temaatika lüürikas ning laulude meloodiad peegeldavad kõike, mida kogesime albumit kirjutades või mida oleme varasemalt läbi elanud. Oli ka palju muusikalist eksperimenteerimist ja improviseerimist, mis tegi kogu protsessi lõbusaks.” Lindistatud Tallinnas, Eestis ja miksitud/masterdatud Los Angeleses Cody Stewarti (The Browning) poolt.

Koos albumi väljaandmisega avalikustas bänd muusikavideo nende uusimale singlile “Burn This Place Down”. See lugu on inspireeritud Melania Trumpi kurikuulsast jakist, kus oli kiri “I really don’t care, do you?” (tõlgituna Ma tõesti ei hooli, kas sa?). Lugu räägib apaatsetest maailmajuhtidest, kes on rohkem hõivatud omaenese personaalse ahnusega selle asemel, et hoolida ja juhtida kaastundlikult.“See on meie suurim ja ambitsioonikam video siiani,” jagab Henri Kuusk. “Meil oli võtteplatsil üle kaheksakümne inimese – statistid, meeskond, bänd. Lisaks tulekahurid, tantsijad, tuleskulptuurid ja tulepuhuja – see oli võimas võttepäev, mis jääb meelde pikaks ajaks”.

Horror Dance Squad uue albumi esitluskontsert toimus 31.oktoobril Von Krahlis 125 pealtvaataja ees. Soojenduse eest hoolitsesid Rainer Ild ja DJ Uibs (Pühamüristus).

Tallinna rokiklubis Barbar toimus 14.novembril kontsert, kus astusid üles kaks Eestis hetkel kõige rohkem kõmu tekitavat artisti - Horror Dance Squad ja Strych:9.

26.märtsil 2021 toimub rahvusvaheline veebipõhine metalfestival Bloody News Online Fest: Spring Madness, mida korraldab tiim erinevatest underground-muusika uudisteportaalidest. Veebilehel https://bloodynews.ro/ astub uue kavaga üles ka Horror Dance Squad. "Meid saab näha mängimas meie extreme makeoveri saanud proovikas," kommenteerib trummar Henri Kuusk.

Horror Dance Squad võitis unelmate võimaluse pääseda esinema 2022 aastal toimuvale raskemuusikafestivalile Impericon Festival.

1.oktoobril esines Horror Dance Squad TMW Metal Stage'l Von Kahlis.

17.novembril avaldas Horror Dance Squad loo “Wear The Crown”. Video, kus kaasatud ka Genka, esilinastus Youtube'is.

Horror Dance Squad uus lugu “Trouble” koos muusikavideoga tuli välja 8.detsembril. K-popi parodeeriva video tegid Henri Kuusk, Karl Mesipuu, Ian Karell ja Mart Vares.

11.märtsil 2022 toimus Helitehases toetuskontsert "Ukraina Heaks!". Esinesid Metsatöll, Horror Dance Squad ja Mört. 23.aprillil esines Horror Dance Squad Veteranirockil Tartus Vabaduse puiesteel, Emajõe kaldal.

7.juulil tuli välja singel “Ego Death” koos muusikavideoga. Laulja Karl Mesipuu selgitab: “See lugu on korralik sisekaemus meisse endisse ja kuidas me suhestume enda ümber olevasse maailmasse. Me tahtsime peegeldada seda, et kuidas me elame oma endi elu, kuidas me käitumine enda kaaslastega ja kuidas ennast paremaks muuta”. Laulja Ian Karell lisab: “Vananedes ja endale rohkem vastutust saades ma mõistan kui oluline on see, et mu teod ei oleks kinni isekuses. Ego on eos isekas – seega kui tappa ego või vähemalt võtta talt juhiroll, saab inimene olla vähem omakasupüüdlik”.

17.oktoobril tuli räppar PK välja 2000ndate alguse Linkin Parki hõngu ja metalcore’i mõjutustega looga “freefall”, kuhu kaasatud Horror Dance Squad solist Karl Mesipuu.

Intrepid, Horror Dance Squad ja Surgent esinesid 24.novembril Tallinnas Kinomajas ja 1.detsembril Tartus Genialistide klubis.

9.detsembril astusid Paavli Kultuurivabrikus lavale Surgent ja Horror Dance Squad ning uut albumit esitlenud soomlaste Bloodred Hourglass.

1.märtsil 2024 tähistab Squad oma debüütkontserdi 10. aastapäeva Tapperis. Kontsert toimub samas kohas, kus kogu saaga alguses sai ning selleks sündmuseks liituvad nendega Everfall, Pridian ja Pinkwave. Ja 24.mail debüteerib Squad esmakordselt Paavli Kultuurivabrikus oma uut albumit “All I See Is Black” täies mahus. Federico Ascari poolt produtseeritud album on bändi seni kõige ambitsioonikam projekt, mis hõlmab ja arendab bändile iseloomulikku elektroonilist modernset metal‘i stiili.

Horror Dance Squad tuli 17.jaanuaril välja võimsa looga “Taste the Doom”, mis on albumi “All I See Is Black” esimeseks singliks. “”Taste the Doom” on üks tumedama tooniga lugusid albumilt,” kommenteeris laulja Ian Karell. “See räägib meie kalduvusest tõsiseid probleeme kiirete lahendustega katta, tuimastades end samal ajal tegelikkuse suhtes. Liiga sageli püüame probleemidele mitte otsa vaadata, vaid põgeneda neist erinevate sõltuvuste kaudu, mis võivad kaasa tuua tõsiseid tagajärgi.” Singlit saadab samaväärselt agressiivne muusikavideo, mis sobib loo meeleoluga nagu rusikas silmaauku.

14.veebruaril anti välja teine singel “Vexed”, mis on hümn neile, kes on pahased ja valmis nägema muutusi – kes soovivad tulevikku järgmisele põlvkonnale,” ütles Ian.

Horror Dance Squad avaldas 20.märtsil 2024. aasta kolmanda singli. Lugu “Everglow” sai inspiratsiooni Bruce Greyson M.D. raamatust “After”, mis kirjeldab surmalähedaste kogemuste sarnasusi erineva usulise, vaimse, kultuurilise ja etnilise taustaga inimeste seas. Need, kes jäid ellu, et oma kogemust jagada, kirjeldavad ülekaalukalt tingimusteta armastuse, andestamise ja aktsepteerimise tunnet. Karl Mesipuu: “Ükskõik, mida sa arvad, et oled selle elu jooksul saavutanud, kas materiaalses või vaimses mõttes, lõpetame kõik samamoodi, naastes mullaks, kust tulime. “Everglow” on laul sellest, kuidas loobuda vajadusest täita oma elu materiaalsete asjadega ja keskenduda sellele, mis tegelikult oluline on.”

4.aprillil esines Horror Dance Squad TMW raames Eesti Raskemuusikaliit esitlusõhtul Paavli Kultuurivabrikus.

17.aprillil toodi välja neljas singel "Poisoning The Well". Loo jaoks on valminud ka video, mis on inspireeritud postapokalüptilistest kujutistest ning on peamiselt filmitud MiniDV lintidel ja mille lavastas Polina Yakyan. 4.mail esineti Paavli Kultuurivabrikus juba teist korda toimunud Raskemuusika Esitluspäeval.

17.mail ilmus Horror Dance Squad kümne looga album “All I See Is Black”. Ambitsioonika materjali on produtseerinud Federico Ascari. “See on kahtlemata meie kõige ambitsioonikam album – heliliselt kompleksne ja konseptuaalselt kaasahaarav ja mõtlevapanev,” märkis kitarrist Mikk Peetrimägi. 24.mail toimus plaadiesitlus Paavli Kultuurivabrikus, soojendajaks Rainer Ild.

20.06 esineb Horror Dance Squad Tallinnas “Barbar” rockiklubi lõpupeol.

Faktid

Horror Dance Squad on:
Ian Karell - vokaal
Karl Mesipuu - vokaal
Indrek Ulp - kitarr
Mikk Peetrimägi - kitarr
Sander Randorg – basskitarr, elektroonika
Henri Kuusk – trummid

Foto: Martin Lauri

Muud huvitavat

Seotud videod

Horror Dance Squad - Taste The Doom
Horror Dance Squad - Taste The Doom

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Taste The Doom

Album: All I See Is Black

Aasta: 2024

Horror Dance Squad - Vexed
Horror Dance Squad - Vexed

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Vexed

Album: All I See Is Black

Aasta: 2024

Horror Dance Squad - Everglow
Horror Dance Squad - Everglow

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Everglow

Album: All I See Is Black

Aasta: 2024

Horror Dance Squad - Poisoning The Well
Horror Dance Squad - Poisoning The Well

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Poisoning The Well

Album: All I See Is Black

Aasta: 2024

Horror Dance Squad - Ego Death
Horror Dance Squad - Ego Death

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Ego Death

Aasta: 2022

Horror Dance Squad - Trouble
Horror Dance Squad - Trouble

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Trouble

Aasta: 2021

Horror Dance Squad - Party All Life Till Our Souls Go Home
Horror Dance Squad - Party All Life Till Our Souls Go Home

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Party All Life Till Our Souls Go Home

Aasta: 2020

Horror Dance Squad - Callous Cage
Horror Dance Squad - Callous Cage

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Callous Cage

Album: No Flag Will Fly Forever

Aasta: 2020

Horror Dance Squad - Burn This Place Down
Horror Dance Squad - Burn This Place Down

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Burn This Place Down

Album: No Flag Will Fly Forever

Aasta: 2020

Horror Dance Squad - Isn't It Obvious
Horror Dance Squad - Isn't It Obvious

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Isn't It Obvious

Aasta: 2019

Reþissöör: Mart Vares

Horror Dance Squad - Ships
Horror Dance Squad - Ships

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Ships

Aasta: 2017

Reþissöör: Henri Kuusk

Horror Dance Squad - Heroes
Horror Dance Squad - Heroes

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Heroes

Aasta: 2017

Reþissöör: Henri Kuusk

Horror Dance Squad - Game Changer feat. Avoid Dave
Horror Dance Squad - Game Changer feat. Avoid Dave

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Game Changer feat. Avoid Dave

Album: Game Changer EP

Aasta: 2016

Reþissöör: Sander Allikmäe

Horror Dance Squad - Special
Horror Dance Squad - Special

Artist: Horror Dance Squad

Lugu: Special

Album: EP

Aasta: 2016

Close to Infinity feat. Ian Karell - Sounds like Home
Close to Infinity feat. Ian Karell - Sounds like Home

Artist: Close to Infinity feat. Ian Karell

Lugu: Sounds like Home

Aasta: 2016

Reþissöör: Ian Karell