Cecilia

18.juulil esitles Cecilia uut lugu "kariibimere piraat", mis valmis koos produtsendiga Sander Sadam.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.02.2016 - 00:54
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.07.2024 - 08:20
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Cecilia-Martina Mägi (artistinimega Cecilia) on laulja ja laulukirjutaja, kes ei hooli piiridest ning peegeldab eraelu tihti just oma loomingus. Ta osales 2018. aastal telesaates “Eesti otsib superstaari”, kus ta pääses TOP 20 hulka. Cecilia on lõpetanud Tallinna 21. Kooli ja 28.juunil 2022 Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi bakalaureuse eriala ning alates juunist 2023 töötab TV3 grupis sotsiaalmeedia managerina.

Pärast staarisaadet tuli ta elus periood, kus kompis, millist muusikat teha tahab. "Ma kirjutan täpselt nii nagu oli – kuidas öeldi ja tehti. Mul ei ole seda ees, et äkki keegi ennast halvasti, kui ma sellest kirjutan. Mulle väga meeldib olukordadest kinni võtta," selgitas ta.

23.mail 2020 ilmus Cecilia x LÖVI drum’n’bass lugu “Not the same”, mille nad koos kirjutasid.

14.aprillil 2021 andis Cecilia välja oma soolosingli “Explode“, mille loomisele aitas kaasa Joosep Anton. Loo muusikavideo lavastas Nikita Hmelnitski.

12.aprillil 2022 avaldas Cecilia singli “Kus sa?”. Loo kaasautorid on Steven Ilves ning Sander Sadam, muusikavideo lavastas Oskar Laada.

Cecilia tuli 16.juunil 2022 välja loo ja muusikavideoga “Roosad prillid”. “Roosade prillide faas võib olla tegelt kõige ilusam faas, mis inimesest üldse olla võib, kuid oluline on, et see liiga kaua ei kestaks,” ütles Cecilia. “Nii palju tundeid on sees mida tahaks jagada, samas on nii palju märke, et neid ei peaks jagama ning seisadki dilemma ees, et mida siis lõpuks teha,” sõnas Cecilia. Loo kaasautorid on Steven Ilves ning Sander Sadam, muusikavideo lavastas Tristan Luige.

29.novembril 2022 ilmus tantsumuusika produtsendi H¨MI ehk Alvar Antson teine singel “Sõltuvuses”, mis valmis koostöös artistiga Cecilia. Laulule loodi ka magus muusikavideo.

23.veebruaril 2023 tuli välja Cecilia singel “Tahan ei taha”, mis on täis sisemist dilemmat, tunnetepuntraid ning meeletult palju küsimusi. “Laulu kirjutades oli see justkui psühholoogi külastus, kuid arutelu toimus iseendaga,” muigas Cecilia. Ta lisas, et vahest on inimeste loomuses esmalt olukorrad teise õlule lükata ning vastuseid oodata. “Tegelikult kui olukorras on kaks inimest, siis on ka kaks erinevat tõlgendust,” rääkis ta. “See laul räägibki dilemmast, kus püüad iseendast aru saada – kas siis tahad seda või mitte, mis on plussid ja miinused ning mis tunde see kõik lõpuks tekitab,” kirjeldas laulu artist ise. “Tahan ei taha” on valminud koostöös laulja Merilin Mälki ning produtsentide Sander Sadama ja Alvar Antsoniga. Lisaks oma uuele singlile tuli veebruari keskpaigas välja LeHANNA uus singel “Ainult siis, kui…”, mille autor on Cecilia.

Muusikamaastikul juba aastaid tegutsenud bänd Parabol lasi 9.juunil koostöös Ceciliaga välja rockiloo “Truth or Dare”. Laulu kaasautor Cecilia naeris, et võimsate riffide, lõõritava vokaali ja lakkamatu rütmiga kutsub see kuulajaid üles unustama kogu mineviku draama ja rokkima teadmisega, “et sa ei peaks möödunust nii palju hoolima.”

Produtsent lawde avaldas 18.oktoobril singli “i get prettier”, mis on loodud koostöös laulja ja laulukirjutaja Ceciliaga. Loo valmimise protsessi on oma panuse andnud ka Sander Sadam ja Hugo Martin Maasikas. Cecilia kirjeldas loo kirjutamise protsessi järgmiselt: “Mul on alati olnud põhimõte, et kui minu ja kellegi vahel juhtub midagi negatiivset, siis juba järgmisel juhukohtumisel pean nägema välja parem kui eales varem. Kui poistega stuudios lugu tegime, mainisin mitu korda, et pean õhtul koju minnes 100% näomaski tegema ning sellest tekkis ka loo pealkiri “I get prettier”.” Kokkuvõtlikult võiks öelda, et singli sisu on üsna bittersweet. Algpõhjused on ehk valusad, kuid tulemused on ülendavad. Meid ümbritsevad inimesed kasvatavad ja parendavad meid oluliselt. Seda läbi armastuse ja samuti läbi valu ning lahkhelide. Viimase ongi Cecilia ja lawde mänglevalt kirjutanud muusikasse andes edasi sõnumi, kuidas iga langus annab kätte suuna endasse veel rohkem panustada ja selle tulemusena vaid kaunimaks ja paremaks versiooniks iseendast muutuda.

Eesti Laul 2024 15. poolfinalisti seas oli Cecilia “FOMO”, autorid Cecilia-Martina Mägi, Sander Sadam, Liis Hainla. Eesti Laulu poolfinaal toimus 20.jaanuaril Tartus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril.

Cecilia avalikustas 28.veebruaril 2024 singli “DELULU”, mis on valminud Cecilia ja produtsent Sander Sadama koostööna. “DELULU” on hullumeelne ja naljakas – nagu mina,” tutvustas Cecilia oma uut singlit.

Cecilia tuli 8.mail välja singliga “SHOTGUN”, mis valmis taaskord produtsent Sander Sadamaga. ”Mida ikka vallalised inimesed veiniklaasi kõrvale räägivad kui seda, et tahaks tähelepanu. Ja miks mitte sellest laul teha. Kui suve hakul lastakse välja suviseid laule mida hea rannas kuulata, siis otsustasin veidi mürgisema tracki kasuks. Sinu auto kõlarid tänavad sind,” kirjeldas lauljatar oma uut lugu.

18.juulil esitles Cecilia uut lugu "kariibimere piraat", mis valmis koos produtsendiga Sander Sadam.

Faktid

Artistinimi: Cecilia
Kodanikunimi: Cecilia-Martina Mägi
Sünnipäev: 18.02.2000

Muud huvitavat

Seotud videod

Cecilia - SHOTGUN
Cecilia - SHOTGUN

Artist: Cecilia

Lugu: SHOTGUN

Aasta: 2024

Cecilia - FOMO
Cecilia - FOMO

Artist: Cecilia

Lugu: FOMO

Aasta: 2023

Cecilia - Roosad prillid
Cecilia - Roosad prillid

Artist: Cecilia

Lugu: Roosad prillid

Aasta: 2022