Jaagup Tuisk

28.märtsil andis Jaagup Tuisk Tallinnas Kinomajas oma esimese soolokontserdi. Külalistena olid kaasatud Uku Suviste ja Merilin Mälk.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.06.2020 - 20:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.03.2024 - 06:57
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Jaagup Tuisk on Laagrist pärit noor Eesti popmuusik ja näitleja. Õppis 6. klassini Laagri Koolis, hiljem Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Näitlemist on Tuisk õppinud Kaari Sillamaa muusikaliteatris osaledes. Mängib klaverit, kitarri, trummi ja trombooni.

Ta on osalenud mitmes võistluslikus telesaates, nagu "Eesti talent" (TV3, 2010), "Laulupealinn" (koos Koit Toomega, TV3, 2011) ning "Laulukarussell" (Eesti Televisioon, 2015). 2014. aastal käis ta koos Uku Suviste ja Kristjan Kasearuga kontserditurneel "Kaks ja pool meest". 2015. aastal näitles Elton Johni ja Lee Halli muusikalis "Billy Elliot" (NoorTeater, lavastaja Teet Kask). 2017. aastal XII noorte tantsupeol "Mina jään" täitis ta Koidu rolli, osaledes muuhulgas ka Vabaduse väljakul toimunud isetekkelisel tantsupeol. TV3 telesaates "Eesti otsib superstaari" sai ta 2018. aastal 5. koha.

17.juulil 2018 ilmus singel "Käes nüüd aeg", mille sõnumiks oli - käes nüüd aeg, säde silmades põlema lööb, elu algab nüüd – nii et kinnita turvavöö. 29.novembril 2018 tuli välja singel "Legendid omas loos", mis räägib sellest, kuidas tuleb elus ohjad enda kätte võtta ning leida sõbrad, kel samad sihid silme ees. Siis ongi võimalik kustutada piirid ning olla legendid oma loos. Kolmas singel oli 1.augustil 2019 ilmunud "Hetkes", mille sisuks suvi ja ilusad hetked, väärtustades inimesi enda ümber.

Jaagup osales 2020. aastal "Eesti laulu" konkursil lauluga "Beautiful Lie", mille ta kirjutas ja produtseeris ise. Lugu tuli teisele kohale. Laval ja videos oli tantsupartneriks Janette Norkko.

19.juunil 2020 avaldas Jaagup Tuisk uue loo "miinusprojekt". Laulu sõnad ja viisi kirjutas Tuisk ise ning lugu räägib sellest, et eksidega suhtlemine ei ole kuigi mõistlik otsus. Kui varasemalt on Jaagup kõik enda videod teinud praktiliselt üksinda, siis seekord oli talle toeks professionaalidest koosnev võttetiim. Video režissööriks oli Jüri Belov, operaatoriks Aleksandr Tokarev. Kogu teematika ja visuaalne keel on inspireeritud ameerikapärastest pidudest ning filmidest nagu "Fast and Furious" ja "Knight Rider".

Jaagup Tuisk mängis üht peaosa Eesti Noorte Muusikaliteatris Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi originaalmuusikalis “Libahunt”, mis jõudis Türi Kultuurikeskuse lavale kaheksal korral 12.-16. ja 22.-26.augustil.

29.augustil astus Jaagup Tuisk Rakvere Vallimäel publiku ette akustilise kavaga, kus esitas omaloomingut ja laule Jaak Joala, John Lennoni, Ed Sheerani, Coldplay, Michael Buble ja mitmete teiste artistide repertuaarist.

25.septembril andis Jaaguop välja loo "miinusprojekt" remiksi, kuhu on energiat juurde kruttinud.

9.oktoobril ilmus Jaagup Tuisul uus singel "Bachata", mis valmis koostöös Andrei Zevakiniga. Jaagupi sõnul aitab lugu suvesoojust ja kirge hoida südames ka jahedamatel sügiskuudel. Loo video filmis legendaarne režissöör Hindrek “Masa” Maasik.

11.veebruaril 2021 ilmus Jaagup Tuisul Sony Music Balticsi alt uus ja romantiline singel "Jää Minuga". “Loo kirjutasin elust enesest, paratamatust paradoksist, mille oleme tõenäoliselt kõik läbi elanud. Sa mõistad inimese tähtsust alles siis kui oled ta juba kaotanud."

Jaagup Tuisk avaldas 21.juunil oma esimese kolmest loost koosneva EP "Teemantidest linn". Lisaks nimiloole saab kuulda veel "Las mängib ta" ning värsket raadiosinglit "Ma ju tean". EP kannab endas sõnumit suveks – nautige koosolemist, flirti, mängulisust, vabadust, minge elule täiega vastu ja ärge hoidke tagasi. Teemantidest linn – see on iga inimese jaoks oma enda paradiis, kus saab argimuredest eemale.

Suvise EP loost "Las mängib ta" sai 29.septembriks Hindrek “Masa” Maasik video, mis filmiti Retrosonic Stuudios Tallinnas. Pala produtseeris ja kirjutas Jaagup Tuisk ise. "Lugu räägib suvisest fling'ist, kus mõistad, et teine pool mängib sinuga. Samas tunned, et tegelikult sulle see ju meeldibki!" Loo videos tutvustab ta ka oma uut bändi, kus on kitarristist Reimo Nammi, trummar Patrick Alexander Staak ja basskitarrist Märten Lehto.

12.detsembril kõlas esmakordselt ETV saates "Hommik Anuga" Koit Toome, Uku Suviste, Jaagup Tuisk ja Ingmar Erik Kiviloo esituses uus eestikeelne jõululaul "Kodu jõulud loob", mille autoriteks on Ben Rector ja Jaagup Tuisk.

19.-30.detsembrini andsid Koit Toome, Uku Suviste, Jaagup Tuisk ja Ingmar Erik Kiviloo 11 kontserti ''Kaunid jõulud üheskoos'' kirikutes üle Eesti. Kõlasid imeilusad jõululood ning valik meeste loomingust, mis kaunisse jõuluaega nagu valatult sobisid.

20.11 võistles Eesti Laul 2022 esimeses veerandfinaalis Jaagup Tuisk lauluga "Kui vaid", mille autorid on ta ise, Rita Bavanati ja Lauri Räpp. Lugu võistles 5.veebruaril poolfinaalis.

12.veebruaril 2022 võistles Jaagup Tuisk "Kui vaid" Saku Suurhallis Eesti Laul 2022 Finaalsaates.

Jaagup Tuisk avaldas 15.septembril uue singli “Tuhk ja tolm”, millele on oma vokaali lisanud ka eestlaste poolt armastatud lauljanna Ines. Värske laul sai kirjutatud ning salvestatud Helsingis koostöös produtsent Elias Hjelmiga. 18.septembril nägi Jaagupit ja Inest ETV saates “Hommik Anuga”.

24.oktoobril 2022 esilinastus YouTube’is Jaagup Tuisk x INES "Tuhk ja tolm" muusikavideo, mille tegid 23-aastased kaksikvennad Raul ja Romet Esko ehk Eskobros.

23.juunil esines Jaagup Tuisk Pühajärve jaanitulel. Oma uue bändi kohta jagub Jaagupil vaid kiidusõnu: “Mul on hea meel, et sain eelmisel aastal kokku panna nii ägeda bändi, mis koosneb suurepärastest muusikutest. Meil on omavahel tekkinud väga hea klapp - igaüks toob lauale oma ideed ja muusikalise lähenemise, mis moodustab kokku suurepärase energia.”

Jaagup Tuisk ja Maian ühendasid jõud 5.jaanuaril 2024 avaldatud videosingliks. ““Deemon” on minu esimene drum’n’bass lugu. Olen hakanud viimase paari aasta jooksul seda žanrit rohkem nautima ning seetõttu tekkis ka mõte, et võiks ka ise ühe liquid-d’n’b loo teha. Hakkasin enda lõbuks eelmisel suvel nokitsema – selle stiili puhul on lähenemine lugude produtseerimisele hoopis teine võrreldes näiteks popmuusikaga,” selgitas Jaagup.

10.veebruaril leidis Tallinnas T1 keskuses aset tasuta meeleolukas sõbrapäevakontsert, kus külalisi võlusid südamliku muusikalise kavaga Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisk. 19.märtsil esines ta ETV Terevisioonis lugudega "Las mängib ta" ja "Jää minuga".

28.märtsil andis Jaagup Tuisk Tallinnas Kinomajas oma esimese soolokontserdi. Külalistena olid kaasatud Uku Suviste ja Merilin Mälk.

Faktid

Sündis: 1. august 2001

Bänd:
kitarristist Reimo Nammi
basskitarrist Märten Lehto
trummar Patrick Alexander Staak
klahvpillidel Sander Berens

Muud huvitavat

Seotud videod

Jaagup Tuisk x Maian - Deemon
Jaagup Tuisk x Maian - Deemon

Artist: Jaagup Tuisk x Maian

Lugu: Deemon

Aasta: 2024

Jaagup Tuisk x INES - Tuhk ja tolm
Jaagup Tuisk x INES - Tuhk ja tolm

Artist: Jaagup Tuisk x INES

Lugu: Tuhk ja tolm

Aasta: 2022

Jaagup Tuisk - Jää Minuga
Jaagup Tuisk - Jää Minuga

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Jää Minuga

Aasta: 2021

Jaagup Tuisk - Las mängib ta
Jaagup Tuisk - Las mängib ta

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Las mängib ta

Album: Teemantidest linn

Aasta: 2021

Režissöör: Hindrek Maasik

Jaagup Tuisk - Kui Vaid
Jaagup Tuisk - Kui Vaid

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Kui Vaid

Aasta: 2021

Jaagup Tuisk - Miinusprojekt
Jaagup Tuisk - Miinusprojekt

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Miinusprojekt

Aasta: 2020

Jaagup Tuisk - Bachata
Jaagup Tuisk - Bachata

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Bachata

Aasta: 2020

Jaagup Tuisk - Hetkes
Jaagup Tuisk - Hetkes

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Hetkes

Aasta: 2019

Jaagup Tuisk - Beautiful Lie
Jaagup Tuisk - Beautiful Lie

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Beautiful Lie

Aasta: 2019

Jaagup Tuisk - Käes nüüd aeg
Jaagup Tuisk - Käes nüüd aeg

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Käes nüüd aeg

Aasta: 2018

Jaagup Tuisk - Legendid oma loos
Jaagup Tuisk - Legendid oma loos

Artist: Jaagup Tuisk

Lugu: Legendid oma loos

Aasta: 2018