Lil Nas X

28.juunil tuli välja Lil Nas X uus singel "Here We Go!". Lugu kõlab 3.juulil linastuvas Eddie Murphy filmis "Beverly Hills Cop: Axel F". Lisaks osales Lil Nas X 28.juunil ilmunud Camila Cabello albumil loos "He Kows".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.04.2021 - 22:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.06.2024 - 07:04
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Lil Nas X on Ameerika räppar, laulja, laulukirjutaja ja Interneti-isiksus. 3.detsembril 2018 avaldatud looga "Old Town Road" kogus ta algul populaarsust internetis, eriti platvormil TikTok. 5.aprillil 2019 ilmus lugu singlina Columbia Recordsilt ning kõlas ka räppari 21.juunil ilmunud EP-l "7". Lühialbumilt tulid välja veel singlid "Panini" ja "Rodeo", kus kaaslaseks Cardi B.

Lil Nas X purustas 2020 aasta suvel USA tähtsaima muusikaedetabeli Billboard Hot 100 esikoha hoidmise rekordi – kokku 19 nädalat. Nii kaua pole esimene olnud edetabeli 61 aasta jooksul keegi. Kantriräpiks liigitatud laul "Old Town Road" toob kokku kantrimeeste tämbri ja moodsa maailma biidid. Juba staažikam kantrimees Billy Ray Cyrus andis edu toonud remix'ile ka oma hääle juurde. 2021. aasta alguses saavutas Lil Nas X-i hittlugu "Old Town Road" plaatinaplaadi tiitli 14. korda, mis on ühtlasi Ameerika fonogrammitootjate liidu (RIAA) rekord.

Lil Nas X andis tänupühade ja jõulude eel 13.novembril 2020 välja ajakohase loo "Holiday". Lil Nas X on lubanud, et tema debüütalbum ilmub 2021. aastal. "Inimesed peaksid teadma, et 2021. aasta tuleb minu jaoks tõeliselt vägev. Mitte ainult muusika mõttes, aga igas mõttes."

26.märtsil 2021 avaldas Lil Nas X videosingli "Montero (Call Me by Your Name)", mille produtseerisid Take a DayTrip, Omer Fedi ja Roy Enzo, muusikavideo lavastas Tanu Muino. Videos kehastab Lil Nas X ise erinevad rolle – Madu ja temaga Eedeni ajas amelevat Eevat, postitantsijat, kes püüab Kuradit võrgutada ning vangi, kelle regendiajastu parukatega rahvas on kettidesse aheldanud. Lil Nas X-i avalduse järgi on video pühendatud 14-aastasele iseendale, kes oli lubanud mitte kunagi tunnistada, et ta on homoseksuaal. "See on minu jaoks väga hirmus ja inimesed saavad vihaseks arvates, et selle taga on mingi agenda. Ongi – mu agenda on, et inimesed hoiaksid nina teiste eludest eemal ega üritaks neile öelda, kes nad olema peaksid," kirjutab Lil Nas X kirjas oma mineviku iseendale.

Lil Nas X järgmine singel "Sun Goes Down" ilmus 21.mail. 23.juulil avaldas Lil Nas X loo "Industry Baby", featuring Jack Harlow. Lugu jõudis esimese nädalaga USA Billboard singliedetabelis teisele kohale.

12.septembril jagati New Yorgis MTV videoauhindu. Peaauhinna, Aasta muusikavideo tiitli, viis koju Lil Nas X. Lisaks võitis "'MONTERO (Call Me By Your Name)" kategooriates Parim muusikavideo lavastus ja Parimad visuaalefektid.

17.septembril andis Lil Nas X välja 15 looga esimese albumi "MONTERO". Külalistena osalesid Elton John, Jack Harlow, Doja Cat, Megan Thee Stallion ja Miley Cyrus.

Lil Nas X osales looos "One of Me" 22.oktoobril ilmunud Elton John albumil.

14.novembril MTV EMA galal võitis Lil Nas X parima video kategoorias, videoks oli “MONTERO (Call Me By Your Name)”.

18.märtsil 2022 avaldas ta loo “Lean On My Body”.

24.juunil andis Lil Nas X välja singli "Late To The Party" featuring NBA YoungBoy.

Lil Nas X järgmine singel “Star Walkin'”koos muusikavideoga tuli välja 22.septembril. Lugu on League of Legends Worlds 2022 hümniks.

12.jaanuaril 2024 andis Lil Nas X välja uue singli "J Christ" koos endalavastatud muusikavideoga.

26.jaanuaril esitles Lil Nas X lugu "Where Do We Go Now?" (Music from Lil Nas X: Long Live Montero).

Lil Nas X ja 9lives lõid kaasa 22.märtsil ilmunud skaiwater singlil "light!".

Oma sünnipäeva puhul andis Lil Nas välja singli “Right There”. Õige pea ilmub mixtape "NASERATI 2". 18.aprillil esitles ta lugu "Lean On My Body" (Prod. Take A Daytrip & Jasper Harris).

25.aprillil avaldas Lil Nas X oma soundcloudis vaid fännidele kuulamiseks loo "Trust Me" (Prod Ojivolta & Omer Fedi).

Lil Nas X lõi kaasa 3.mail ilmunud Kevin Abstract singlil "Tennessee".

10.mail ilmus Camila Cabello singel "He Knows" featuring Lil Nas X.

28.juunil tuli välja Lil Nas X uus singel "Here We Go!". Lugu kõlab 3.juulil linastuvas Eddie Murphy filmis "Beverly Hills Cop: Axel F". Lisaks osales Lil Nas X 28.juunil ilmunud Camila Cabello albumil loos "He Kows".

Faktid

Nimi: Montero Lamar Hill
Sünniaeg: 9.aprill 1999
Sünnikoht: Lithia Springs, Georgia, U.S.
Pikkus: 186 cm

Muud huvitavat