Ingrid Rabi

11.aprillil esitlesid Rain ja Ingra videosinglit “Seek and You Shall Find”. Muusikute sõnul on loos tunda ja kuulda kergelt vesternlikku meeleolu. “Põimisime salvestamisel kokku palju erinevaid kõlavärve, mis andsid meile mõnusalt mahlase lõpptulemuse,” ütles Parve. “Mängisime pala sisse minu magamistoas – nagu üks tavaline indie-bänd ikka. Aga usume, et kuulaja sellest tegelikult aru ei saa ja oleme ise tulemiga väga rahul,” jätkas ta. “Seek and You Shall Find” järeltöötluse teostas Rain Parve koos helikunstnik Kaur Kengiga. Loole uneleva muusikavideo monteeris kokku Ingrid Rabi.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.02.2022 - 17:59
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.04.2024 - 12:10
Eesti artist, Sooloartist, Jazz

Ingrid Rabi on noor muusik ja helilooja, kes on laulmisega tegelenud kogu elu. Muusikat õppima ajendas teda üle 10 aasta ETV Tütarlastekooris laulmine, kuid tõsisem muusikutee sai alguse Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Lisaks on Ingrid lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja täiendanud end Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias Inga Bērziņa käe all jazzlaulu õppides. Vahetusõpingute jooksul Lätis hakkas Ingrid Rabi kirjutama džässmuusikat. "Leidsin ennast sealt väga paljustki," rääkis Rabi vahetusüliõpingutest. Ingrid peabki end eelkõige jazzmuusikuks ning laulab vokaalansamblis Viljandi Vox ning jazztrios nimega Kuma.

Kõige olulisemaks peab Ingrid oma loomingu juures seda, et see oleks köitev, pigem etteaimamatu kui etteaimatav ning kannaks endas ka mõtet. Eeskujudena soovib ta välja tuua kodumaiseid andekaid muusikud ja heliloojaid nagu Kadri Voorand, Liina Saar, Jana Kütt, Liisi Koikson, Susanna Aleksandra Veldi ja Anna Pärnoja.

31.märtsil 2021 avaldas Ingrid pop- ja jazzmuusika piiridega mängiva laulu "Vaikus", mis oli esimene tema debüütalbumilt. 4.augustil avaldas ta teise loo "Kapriis".

17.septembril 2021 andis Ingrid Rabi välja kaheksa looga debüütplaadi "Olemine". Kogumikul on muusika, mis peaks kõnetama kõiki kuulajaid, kuna puudutab üldinimlikke teemasid nagu armastus ning inimeseks olemise ilu ja valu. Lisaks läbimõeldud tekstidele leidub seal ka mõtestatud improvisatsioone, mis pakuvad interpreetidele lisavõimalusi loomingulisuseks ja inspiratsiooniks. Ingrid hindab kõrgelt eesti keele ilu ning seetõttu on kogu ta esikplaat emakeelne. Oma lauludele eelistab Rabi kirjutada nii viisi kui ka sõnad ise. "Minu jaoks on see kombinatsioon, et see tuleb kõik minu seest, et see muusika on see, mida ma sellel hetkel mõtlesin. See on oluline minu jaoks." See album on kõige paremas mõttes segasummasuvila - kaks lugu miksis Magnus Kaus ja ülejäänud kuus Johannes Ahun. Masterdas aga hoopis Jaakko Viitalähde. Ja seda kõike toetas Eesti Autorite Ühing ning Eesti Kultuurkapital.

Albumil tegid lisaks Ingrid Rabile kaasa Greete Paaskivi – klaver, taustvokaal. Marcus Tuul – elektrikitarr, Robert Rebane – basskitarr, Aapo Watanen – trummid. 25.novembril kuulis muusikut esinemas Philly Joe's džässiklubis. Albumil ja esitlusel osalenud Ingrid Rabi kvintetti kuulis muuhulgas juba Tudengijazz 2020 festivalil.

15.detsembrist 2021 tegutseb verivärske ansambel Ingrid Rabi Group. Koos lauljaga musitseerivad Mathei Florea klaveril, Johannes Laas kitarril, Robert Nõmmann kontrabassil, Ramuel Tafenau trummidel, Allan Järve trompetil, Tobias Tammearu tenorsaksofonil ning Artur Kiik tromboonil.

Ingrid Rabi Group avaldas 14.veebruaril 2022 nelja looga lühialbumi "Circle of Love". Albumi köidab Rabi sõnul üheks tervikuks lugude temaatika – armastus. "See on aine, millest võib kirjutada lõputult ning ma pean armastust kindlasti üheks oma elu suurimaks edasiviivaks jõuks ja inspiratsiooni allikaks," sõnas ta ning lisas, et nende lauludega teebki ansambel ühele armastuse loole justkui tiiru peale. Lood salvestas, miksis ja masterdas Peeter Salmela. Lühialbumi väljaandmist toetas Eesti Autorite Ühing ning Eesti Kultuurkapital.

Ingrid Rabi Groupi nägi laval Tudengijazzi festivalil 10.märtsil Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 12.märtsil Fotografiskas Tallinnas.

Ingra on Ingrid Rabi värske projekt, mille alt andis muusik 17.novembril välja debüütsingli "The River Will Flow". "See lugu meenutab kuulajaile, et isegi elu tumedamatel hetkedel on aken uuteks algusteks alati avatud," sõnas Ingrid. "The River Will Flow" kitarripartii mängis stuudios sisse Karl Madis Pennar ning loo järelproduktsiooni teostas Sten-Olle Moldau.

Ingra (Ingrid Rabi) avaldas 19.jaanuaril lühialbumi "Crawling Up a Hill" koos oma esimese muusikavideoga "Hold On". Video valmis koostöös Kevin Kohjusega ning selles teevad kaasa ka näitlejad Maria Paiste ja Mihkel Kuusk. Uus lühialbum koosneb neljast popmuusika maastikul hõljuvast loost, mis jutustavad kasvamisest läbi keeruliste olukordade ja mille keskmes on inimeste vahelised suhted.

22.juunil esitles Ingrid Rabi lugu "Ootad und". Ingrid: “Hea kvaliteetne uni on meie kõigi jaoks ilmselt väga oluline. Aga tõenäoliselt tuleb paraku paljudel vahel ette rahutuid öid, mil saab enne uinumist pikemat aega voodis väherda ning väänelda. See lugu räägibki täpselt sellest.”

Pärnu muusikakooli lauluõpetaja ning laulja Ingrid Rabi ja instrumentalist Rain Parve avaldasid 14.veebruaril 2024 esimese singli “Again and Again” duona Rain ja Ingra. Muusikavideo filmis ja monteeris videograaf Kevin Kohjus. “Video minimalistlik visuaal ja soojad toonid haakuvad muusikapala helgete nootidega, mille eesmärk on panna inimesi ära tundma ilusaid hetki elus. Meil kõigil on unistusi, mille täitumist ootame,” rääkis Rabi. Kevadel on duol plaan anda välja ka album.

11.aprillil esitlesid Rain ja Ingra videosinglit “Seek and You Shall Find”. Muusikute sõnul on loos tunda ja kuulda kergelt vesternlikku meeleolu. “Põimisime salvestamisel kokku palju erinevaid kõlavärve, mis andsid meile mõnusalt mahlase lõpptulemuse,” ütles Parve. “Mängisime pala sisse minu magamistoas – nagu üks tavaline indie-bänd ikka. Aga usume, et kuulaja sellest tegelikult aru ei saa ja oleme ise tulemiga väga rahul,” jätkas ta. “Seek and You Shall Find” järeltöötluse teostas Rain Parve koos helikunstnik Kaur Kengiga. Loole uneleva muusikavideo monteeris kokku Ingrid Rabi.

Faktid

Ingra koosseisu kuuluvad:
Ingrid Rabi (vokaal ja klahvpill)
Marcus Tuul (elektrikitarr)
Robert Rebane (basskitarr)
Aivar Surva (trummid)

Nimi: Rain Parve
Sünnipäev: 18.11.1990

Nimi: Ingrid Rabi
Sünnipäev: 27.07.1989

„Muusikat kirjutades inspireerib elu ise – vahel piisab tähendusrikkast tsitaadist, raamatust või sügavast vestlusest. Või siis hoopis kummitama jäänud akordijärgnevusest. Muusikat mängides on suureks innustuseks ansambliliikmete sisemine põlemine. Kõige ilusamad on aga need hetked, kui hommikul paberile seatud noodiread õhtuses proovis juba oma elu elama hakkavad.”

Fotod: Martin Kosseson ja Mia Tohver

Muud huvitavat

Seotud videod

Rain X Ingra - Again and Again
Rain X Ingra - Again and Again

Artist: Rain X Ingra

Lugu: Again and Again

Aasta: 2024

Rain X Ingra - Seek and You Shall Find
Rain X Ingra - Seek and You Shall Find

Artist: Rain X Ingra

Lugu: Seek and You Shall Find

Aasta: 2024

Ingra - Hold On
Ingra - Hold On

Artist: Ingra

Lugu: Hold On

Aasta: 2023