Benson Boone

19.juulil ilmub Atlantic Recordsilt soundtrack "Twisters: The Album", kus osaleb ka Benson Boone looga "Death Wish Love".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.03.2024 - 19:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.05.2024 - 07:57
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Benson Boone on Ameerika laulja-laulukirjutaja ja multiinstrumentalist. Ta sündis ja kasvas üles Washingtonis Monroes.

Boone'i karjäär sai alguse siis, kui ta hakkas oma muusikat jagama sotsiaalmeedia fenomenis TikTok, kus ta lühikese ajaga kogus 1,7 miljonit jälgijat. Tema mentoriks hakkas bändi Imagine Dragon laulja Dan Reynolds, kellega koostöös sai Benson plaadilepingu Warner Recordsist.

Benson Boone tegi eduka debüüdi 15.oktoobril 2021 oma esimese singliga "Ghost Town". Tegu on jõulise vokaali ja ausate laulusõnadega tundelise ballaadiga. Benson sai loo kirjutamisel inspiratsiooni lähedase sõbra mürgisest suhtest. “Vaatlesin olukorda kõrvalt ja kujutlesin, mida suhte osapooled oleksid võinud ise teistmoodi teha,” rääkis Benson loo taustast. “Sügav armastus võib vahel rohkem haiget teha kui abiks olla. Mõnikord on parim viis oma hoolimise näitamiseks inimesel minna lasta.” Soov anda edasi ehedaid emotsioone, mõjutab Bensonit ka loomingulisest küljest. Muusik ei soovi, et tema lugude ja kuulaja vahel oleks üleliigseid barjääre ja seetõttu sündis laulule lihtne mustvalge muusikavideo, noormehe kodulinnas ja heade sõprade abiga.

Singliga "Ghost Town" rambivalguse poole sööstnud noormees oma debüütalbumi "Walk Me Home..." 29.juulil 2022. Enne albumit ilmusid veel singlid "In the Stars", "Room for 2" ja "Better Alone". 5.mail 2023 tuli välja EP "Pulse".

18.jaanuaril 2024 avaldas Benson Boone singli "Beautiful Things", mille aitasid tal kirjutada Jack LaFrantz ja Evan Blair. Emotsionaalse tõusva refrääniga lugu jutustab elu mõtte ja õnne otsinguist. Muusikavideo kogus vaid tunniga pool miljonit vaatamist. Singel jõudis nr.1 kohale kümnes riigis, sealhulgas Suurbritannias, Saksamaal, Prantsusmaal ja Austraalias.

22.märtsil tuli välja Benson Boone singel "Slow It Down" koos videoga.

Benson Boone uus album "Fireworks & Rollerblades" ilmus Warner Recordsilt 5.aprillil ning sisaldab 15 lugu.

19.juulil ilmub Atlantic Recordsilt soundtrack "Twisters: The Album", kus osaleb ka Benson Boone looga "Death Wish Love".

Faktid

Nimi: Benson James Boone
Sünnipäev: 25. juuni 2002
Sünnikoht: Monroe, Washingtoni osariik, Ameerika Ühendriigid

Muud huvitavat