Bring Me the Horizon

5.juunil tõi Bring Me The Horizon välja loo "Top 10 staTues tHat CriEd bloOd" energilise video, lavastajaks Harry Lindle.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.05.2024 - 11:58
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.06.2024 - 20:03
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Bring Me the Horizon on Briti rokkbänd, mida sageli tuntakse akronüümi BMTH all ja mis loodi 2004. aasta märtsis Sheffieldis, Lõuna-Yorkshire'is kui liikmed olid 15–17-aastased. Praegu kuuluvad bändi vokalist Oliver Sykes, kitarrist Lee Malia, bassimees Matt Keane ja trummar Matt Nichols. Nende nimi on võetud reast Kariibi mere piraadid: Musta pärli needus, kus kapten Jack Sparrow ütles: "Nüüd tooge mulle see horisont!".

Bändi rajajad Matt Nicholls ja Oliver Sykes tundsid huvi Ameerika metalcore'i vastu, nagu Norma Jean ja Skycamefalling, ning osalesid kohalikes hardcore punk-showdes. Hiljem kohtusid nad Lee Maliaga, kes rääkis neile thrash metalist ja meloodilisest death metal bändist nagu Metallica ja At the Gates. Curtis Ward, kes elas samuti Rotherhami piirkonnas, liitus Sykesi, Malia ja Nicholsiga. Bassimees Matt Keane, kes oli teises kohalikus bändis, liitus hiljem bändiga ja koosseis sai komplekteeritud.

Bänd andis oma debüütalbumi "Count Your Blessings" välja 2006. aasta oktoobris Suurbritannias ja 2007. aasta augustis USA-s. Nad üürisid maal maja, et laule kirjutada. Kunstnike sõnul aitas see kõigest lahti ühendada ja protsessi täielikult sukelduda. Seejärel salvestasid nad albumi Birminghami linnas – protsess, mis oli kurikuulus nende liigse ja ohtliku joomise poolest.

Bring Me the Horizon salvestas oma teise stuudioalbumi "Suicide Season" Rootsis koos produtsent Fredrik Nordströmiga ning see ilmus 2008.a. Muusikaliselt hõlmas album paljusid žanre, sealhulgas elektroonika, trumm ja bass, hip hop ja dubstep. Sama aasta märtsis toimunud "Taste of Chaose" turnee ajal lahkus bändist kitarrist Curtis Ward, kelle kuulmine oli tugevalt halvenenud.

Bändi kolmas album "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret" ilmus 4. oktoobril 2010 ja debüteeris USA Billboard 17 edetabelis 200. kohal, Ühendkuningriigi albumite edetabelis 13. kohal ja Austraalia edetabelis 1. kohal. Uue liikmena osales albumil rütmikitarril Jona Weinhofen. Pärast kirglikku turneede ajakava lõpetas Bring Me the Horizon oma kolmanda albumi reklaamimise 2011. aasta lõpus. Muusikud naasid pausiks Ühendkuningriiki ja alustasid tööd oma järgmise albumi kallal. Nagu nende kaks eelmist albumit, kirjutasid nad oma neljanda albumi eraldatult, et keskenduda. Seekord sõitsid nad järvede piirkonnas asuvasse majja.

30. juulil 2012 teatas bänd, et lahkus oma leibelist ja sõlmis lepingu RCA Recordsiga, mis andis 2013. aastal välja nende neljanda albumi "Sempiternal". 4. jaanuaril 2013 avaldas Bring Me the Horizon esimese singli "Sempiternal Shadow Moses". Suurenenud populaarsuse tõttu otsustasid nad loo muusikavideo avaldada planeeritust nädal varem. Jaanuaris toimusid bändis ka koosseisumuutused. Jona Weinhofen asemele astus klahvipillimängija Jordan Fish, sest kitarristi asendamine klahvpillimängijaga sobis nende stiiliga paremini. Kauaoodatud neljas album ilmus 1. märtsil 2013. aastal. Hiljem 2014. aastal andis bänd välja kaks uut lugu, "Drown" 21. oktoobril eraldiseisva singlina ja "Don't Look Down" 29. oktoobril CD uusversiooni raames.

Viies album "That's The Spirit" ilmus 11. septembril 2015, pakkudes kriitikute heakskiitu, mille tulemuseks on mitmed muusikavideod, sealhulgas: Drown, Throne, True Friends, Follow You, Avalanche, Oh No.

22. aprillil 2016 mängis ansambel Londoni Royal Albert Hallis live-kontserdi koos orkestriga Simon Dobsoni juhatusel. Esinemine salvestati ja kontsertalbum "Live from the Royal Albert Hall" ilmus 2. detsembril 2016 ühisrahastusplatvormi Pledge Music kaudu CD-l, DVD-l ja vinüülil, kogu tulu annetati Teenage Cancer Trustile.

21. augustil 2018 andis grupp välja singli "Mantra". 21. oktoobril andis bänd välja teise singli "Wonderful Life", kus osales Dani Filth. 3. jaanuaril 2019 avaldas grupp kolmanda singli "Medicine" ja sellega kaasneva muusikavideo. 25. jaanuaril 2019 ilmus number 1 rockalbum kogu maailmas "Amo" (portugali keeles armastus). Elektroonika, hiphop, klassikaline rock, metalcore, pop ja palju-palju muud koos. Võib ju tunduda suvaliselt kokku visatud plätserdisena - ometi see pole üldse nii, BMTHi enda poolt produtseeritud teos on selles ultraeklektilisuses hoopis supertervik.

30.oktoobril 2020 rõõmustasid muusikud miniplaadi väljaandmise üle. Üheksa looga kogumik kandis nime "Bring Me The Horizon Post Human: Survival Horror". Sykes ütles, et laulud on kirjutatud koroonaviiruse pandeemiaga toimetulemiseks. Albumil löövad kaasa ka mitmed huvitavad tegelased nagu näiteks Evanescense'i legendaarne solist Amy Lee, Jaapani kawaii-metal bänd Babymetal, Yungblud ja Nova Twins. Eriti põnevaks teeb albumi helikeele ka see, et produtseerida ning audiokihte aitas juurde lisada legendaarse arvutimängu "Doom Eternal" helilooja Mick Gordon.

24.mail 2024 ilmus uus album "Post Human: Nex Gen". 16-ne looga plaadi esimene singel "Die4U" oli avaldatud juba 16.septembril 2021 ning enne plaati tuli neid kokku kuus. Detsembris 2023 lahkus bändist klahvkamees Jordan Fish.

5.juunil tõi Bring Me The Horizon välja loo "Top 10 staTues tHat CriEd bloOd" energilise video, lavastajaks Harry Lindle.

Faktid

Liikmed:
Oliver Sykes (s. 20.11.1986) – vokaal
Lee Malia (s. 04.06.1987) – kitarr
Matt Kean (s. 02.06.1986) – basskitarr
Matt Nicholls (s. 22.03.1986) – trummid

Endised liikmed:
Jordan Fish (s. 26.06.1986) − klahvpillid, programmeerimine, taustavokaal (2012–2023)
Jona Weinhofen – kitarr, süntesaator, taustavokaal (2009-2013)
Curtis Ward – kitarr (2004-2008)

Muud huvitavat