Nädala pilt: 16.nädal 2015Laupäeva õhtul anti üle Jazzkaare festivali raames Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval tänavused Eesti Jazziauhinnad. Eesti Jazziauhindu annab festival Jazzkaar välja koos oma kuldsponsori Danske Bank’i ja Eesti Jazzliiduga juba üheksandat korda, tunnustamaks Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Kokku esitati jazziauhindadele üle viiekümne kandidaadi. Lõpliku otsuse langetasid spetsialistidest, muusikutest ja ajakirjanikest koosnevad þüriid, kuhu kokku kuulus 17 liiget.

Danske Banki Jazziauhinna suurus on 3200 eurot, millele ETV lisab omalt poolt võitja kontserdi salvestamise. Noor jazzitalent saab võimaluse esineda Jazzkaare korraldatud kontserdil ning Klassikaraadio annab võimaluse salvestada oma muusikat Eesti Rahvusringhäälingus. Võitjate auhinnataieste autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.

Danske Jazziauhind anti viimase kolme aasta jooksul enim tähelepanu pälvinud aktiivsele ja loomingulisele jazzmuusikule. Tänavuse Danske Jazziauhinna pälvis jazzlaulja ja helilooja Kadri Voorand, kes oma trio ja “Estonian Voices” albumitega on jõudnud Euroopa edetabelitesse ning pälvinud ohtralt kohalikku tunnustust. Loomingulisus, isikupärane kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatsioonid, uueotsingud ja aktiivne osalus teiste muusikute projektides on noorest lauljast teinud lühikese aja jooksul Eesti ühe armastatuma muusiku.

Noore Jazzitalendi tiitli andsid Jazzkaar ja Eesti Jazzliit välja hindamaks noorte, kuni 26-aastaste muusikute initsiatiivi, head taset ja loomingulisust. Käesoleval aastal võitis auhinna saksofonist Aleksander Paal, kelle säravad tehnilised oskused, paljudes stiilides orienteerumine ja omalooming on pälvinud rohket imetlust. Tänaseks on Paalist kujunenud nõutud improviseerija nii jazzis kui kaasaegse akadeemilise muusika ringkondades.

Jazziedendaja auhinnaga tunnustatakse aastast 2009 muusikuid, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Sel aastal vääris þürii hinnangul seda tiitlit hinnatud õppejõud ning jazzmuusik Tiit Paulus, eeskätt pikaaegse panuse eest jazziharidusse. Tiit Paulus on innustanud noori, korraldanud Saaremaal jazziüritusi, pannud kokku ansambleid ja orkestreid, kirjutanud kitarriõpiku ja hulga head muusikat. Tema kitarrimäng on inspireerinud paljusid.

Rohkem infot Jazzkaare kohta www.jazzkaar.ee

Video - Kadri Voorand Trio "Kui need laiad meretuuled" @ Estonian Jazz Gala 2014

#t=19