Nädala pilt: 17.nädal 2015Kümnendat korda toimuv Baltimaade suurim žanrifilmidele keskenduv Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) pärjas 25.aprilli õhtul elutööpreemiaga nimekat Eesti heliloojat ja instrumentalisti Sven Grünbergi, kes on ennast Eesti inimeste südametesse kirjutanud enam kui saja filmi muusika loojana

Sven Grünberg (sündinud 24. novembril 1956 Tallinnas) oli esimene, kes võttis Eestis kasutusele süntesaatori. Grünbergi loomingusse kuulub muusika armastatud animafilmidele nagu "Klaabu"(1978), "Naksitrallid" (1984) ja "Leiutajateküla Lotte" (2006). Ulme- ja fantaasiafilmide sõpradele seostub helilooja nimi kindlasti kõige enam Grigori Kromanovi filmiga "Hukkunud Alpinisti hotell" (1980), mille sugestiivse ning ebamaise heliriba kirjutas Grünberg vaid 22-aastasena, tõstes filmimuusika taseme Nõukogude Liidus sootuks uuele astmele.

Grünberg on koostööd teinud ka HÕFFi väisanud kuulsa Poola režissööri Marek Piestrakiga, kelle Grünbergi muusikal põhinevat seiklusfilmi "Madude oru needus"(1986) on peetud ka Nõukogude Liidu vasteks Spielbergi "Indiaani Jonesi" seiklustele. Praegu õpetab helilooja muusikat Soome ja Eesti ülikoolides. Ta on Eesti budismi instituudi direktor ning kuulub Eesti akadeemilise orientaalseltsi juhatusse.