Nädala pilt: 53.nädal 201528.detsembril suri 70-aastasena tuntud inglise muusik ja ansambli Motörhead liider Lemmy Kilmister. Ansambel teatas oma ametlikul Facebooki lehel, et Kilmister suri pärast lühikest võitlust äärmiselt agressiivse vähivormiga. Bändikaaslaste sõnul oli mees saanud oma diagnoosi teada vaid paar päeva varem. Muusik suri oma USA-s California osariigis asuvas kodus.

Ian Fraser Kilmister sündis 1945. aasta jõululaupäeval Inglismaal Burslemi linnas. Hüüdnime Lemmy sai ta juba kooliajal ning muusikaga hakkas tegelema 1960. aastate alguses. Pärast kuulumist erinevatesse bändidesse, moodustas Kilmister 1975. aasta juunis ansambli Motörhead, kus ta mängis basskitarri ja laulis. Motörhead on välja andnud 22 täispikka albumit ning bändi imago on saanud oluliseks osaks kogu rokk- ja metalmuusika ajaloost.

Kilmister oli lisaks oma muusikukarjäärile tuntud ka kuulsa pidutsejana, samuti on paljud muusikud iseloomustanud teda kui suurepärast sõpra ja heasüdamlikku inimest. Kilmister on külalismuusikuna osalenud ka paljudes projektides, sealhulgas kirjutanud ja esitanud teemalugusid wrestlingi staaridele nagu Triple H jt.