Nädala pilt: 05.nädal 201731.jaanuaril suri rokkmuusika legend John Wetton. 67-aastane muusik kaotas vapra võitluse vähile, kinnitas mehe bändikaaslane ja pikaaegne sõber Geoff Downes. “Teda jäädakse mälestama ühe maailma andekaima muusikatalendina. Oli tõeline privileeg töötada temasuguse geeniusega paljudes projektides. Tema bassimäng oli revolutsiooniline, tema hääl oli jumalik,” sõnas Downes järelehüüdes kaotatud sõbrale.

John Wetton sai kuulsaks 70ndate alguses bändiga King Crimson ning moodustas järgmise ansamblina UK. Laulja on kuulunud ka teistesse tuntud muusikalistesse koosseisudesse nagu Roxy Music ja Uriah Heep. 80ndate alguses oli ta supergrupi ASIA asutajaks ning saavutati märkimisväärne kommertsedu. Esimene album1982. aastal oli tolle aasta parimaks, kinkides raadiohiti “Heat of the Moment”. John oli edukas ka soolokarjääris, seda eriti albumiga “Battle Lines” ning edasi duoga iCon koos ASIA bändikaaslasega Geoff Downes.

Kui ASIA 2006 aastal taasühines, anti koos välja veel neli albumit, millest viimane oli 2014 aastal “Gravitas”. John Wettoni viimaseks stuudiolooks oligi selle albumi lõpulugu sõnadega “Mäleta minust parimat kuni me taas kohtume.”

Kolm nädalat tagasi andis Wetton teada, et peab keemiaravi tõttu loobuma ASIA Ühendriikide tuurist. Hiljuti töötas muusik peamiselt sooloprojektide kallal. Temast jäävad maha abikaasa Lisa, 18-aastane poeg Dylan, vend Robert ja ema Peggy.

In memoriam: www.johnwetton.com

Meenuta muusikut 80'ndate ASIA hitiga “Heat of the Moment”