7. ja 8. juulil Kauksi rannas, Peipsi järve ääres toimuv Mägede Hääl annab teada esimesest portsust tänavusuvisel festivalil üles astuvatest artistidest.Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.03.2023 - 16:48

Kahe päeva ja öö jooksul tulevad festivalil lavale ansamblid ja artistid Benedek (USA), Gala Drop (Portugal), Margaritas Podridas (Mehhiko), Moin (UK) ning Eestist Shelton San, Kitty Florentine ja Nikolajev.

Kauksi rannas lavale astuv Londoni trio Moin viljeleb unelevat post-hardcore’i ja nende möödunud aastal ilmunud teine album „Paste” sai kõrge reitingu ka Eesti kriitikutelt (plaat valiti Areeni aasta albumite tabelis 11. kohale). Trio koosneb Tom Halsteadist ja Joe Andrewst (kõrgelt hinnatud tumemuusika leibeli Blackest Ever Black juures tegutsenud bändist Raime) ning löökpillimängijast Valentina Magalettist, kes on olnud osaline ka sellistes projektides nagu Vanishing Twin, Tomaga, UUUU ja musitseerinud muuhulgas ajalooliste ansamblite Can ja Wire liikmetega.

Mehhikost Peipsi äärele sõitev Margaritas Podridas esitab erisugust indi-rokki, nii popilikku kui mürast, ning jõuab tänavu oma kolmanda albumini, mille annab välja legendaarne plaadifirma Sub Pop.

Mägede Häälel live’iga üles astuv Benedek on garage house’i, boogie funki ja downtempo’t sulatav produtsent, kelle muusikat on välja andnud plaadifirmad PPU, L.I.E.S., Leaving Records ja Music From Memory ning keda loomingulised tegemised kokku viinud muuhulgas artistidega Dam-Funk, Delroy Edwards, Tom Noble ja Steve Arrington. Oma oluliseks muusikaliseks mõjutajaks on Benedek nimetanud Uku Kuuti.

Krautrokki, dub’i, funki ja elektroonikat maalilistesse vormidesse valav Gala Drop on trio Portugali pealinna Lissaboni aina rohkem õitsele löövast underground-liikumisest.

Eesti artistidest toob Mägede Hääl esimeses jaos välja hiljuti taasaktiviseerunud ragiseva roki jõugu Shelton San, möödunud aastal süngelt kauni ambient-albumi välja andnud Nikolajevi ja müstilise uustulnuka, muinasjutulist elektroonika-poppi valmistava Kitty Florentine’i.

Festival annab ka juba praegu teada, et Kauksi rannas seab end üles Helina Risti karaoke-klubi ja kino Sõprusega koostöös sündiv festivalikino "Druþba". Järgmine osa Mägede Häälel üles astuvaid live-artiste ja DJsid avalikustakse paari kuu jooksul.

Üritus Facebookis:
https://fb.me/e/2uuMkXR2l