5 Ninja-teemalist muusikagruppiPostituse lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 20.06.2022 - 00:00

Muusikamaailm on sama kirju kui taevas kauni päikeseloojangu eel. Ninja temaatika põimub läbi muusika kui ka filmitööstuse, eriti aga lähis idas. Ninjade kui põnevate Jaapani päritolu palgasõdurite portreerimisel on kasutatud nii modernset kui ka traditsioonilist kunsti. Nende sünniajaks peetakse 15.sajandit ning tol arvati olema ühe keisri palgal rohkem kui 200 ninja sõdurit.

Termin Ninja on andnud inspiratsiooni nii filmidele, teatrile ning jutustele. KA muusikagrupid kasutavad variatsioonidega nime ning pärimust peamiselt tänu nende müütilisele olemusele. Lähis-Idas on ninja kui eeskuju ning traditsiooniline osa rahvusest.

Järgnevalt loetleme üles populaarsed muusikaga seotud grupid ning veebilehed, mille nimi või stiil on inspirireeritud ninjadest:

1. Metalmuusika - ninja temaatika kasutamine raskemuusikas ei ole samuti ebatavaline valik. Kas muusikariistade kasutamine relvadena on võimalik? Loomingulises mõttes kindlasti Flying V Ninja sellele on mõelnud.

2. Ninja Sex Party - lühidalt NSP. Tegemist on Ameerikast pärit koomilise duoga, mis koosneb lauljast Dan Avidanist ning klahvpillimängijast Brian Wecht’ist. Brian on tavaliselt laval riietatud kui ninja ning Dan kannab traditsiooniväliselt just värvikaid toone. Bänd tegeleb aktiivselt tänaseni ning avalikustas oma uue albumi 2021.aastal. Duona toimiv bänd sai inspireeritud ninjadest ning nende kostüümidest, mis pakuvad võimalust luua salapära.

3. Twelve Foot Ninja - raske metallrock bändina tegelev Austraalia koosseis on ametlikult tegelenud 2008.ndast aastast saadik. 2014.aastal sama koosseis võitis ainukese Ameerika heavyrock muusika auhinna Revolver Golden Gods ürituselt. Samuti saavutati maailmarekord kõige enam rahva poolt annetatud rahaga muusikavideo loomisel. Bänd koosneb 5 osalisest ning avalikustas käesoleval aastal plaani 2023.aastal maailmaturneel osalemiseks.

4. Fortnite Ninja - kuulsate DJ-dega koostööd tegev muusikaartist Ninja ei löö risti ette huvitavate teemade ees ning nüüdseks Fortnite teemal tegelev streamer on võtnud eesmärgiks luua muusikat Fortnite ainetele. Ninja ehk õige nimega Tyler Blevins on EDM stiili viljelev uus artist, kes lisaks oma streamimisele on võtnud suua teha koostööd muusikaartistidega tema uue äri tarbeks.

5. Vanilla Ninja - 2002. aastast pärit populaarne naisgrupp viljeles rokkmuusikat ning käis isegi Euroopas turneedel. Vanilla Ninja üks populaarsemaid laule on “Club Kung Fu”.

Photo by Chris Münch on Unsplash