Kõige edukamatele muusikutele põhinevad mängudPostituse lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 20.06.2022 - 00:00

Videomängude tootjad on harjunud looma ebatavalisi mänge, eesmärgiga püüda tähelepanu või lahutada meelt. Kuulsatele lauljatele pakutakse ka võimalust olla mõne brändi nägu, videomängude tootjad haaravad sarvist nii tuntud rockbändidelt kui ka poplauljatelt.

Kuulsad videomängud mis põhinevad muusikutele kombineerivad omavahel nende muusika kui ka imago. Rock stiilis loodud mängud pakuvad kaasa mängida ka kitarri ning raskel tasemel mängustiili, kus saab selgeks nii noodid kui ka sõnad. Mõni casino mäng lisab endale live versioonides ka jazz ning blues stiilis taustamuusikat, mida on sisse ostetud lauljatelt, kelle nime me isegi ei mäleta. Kuid ideaalseks näiteks selles artiklis on Guitar Hero, mille loomisel on kasutatud rohkem kui kümne erineva legendaarse bändi muusikat.

a) Mötley Crüe - 1992.aastal müügile saabunud pinball mäng kannab artistide järgi nime Crüeball, mida peetakse üheks ikoonilisemaks rocki videomänguks 90ndatel. Veidi erootilise alatooniga mäng on arendatud Ameerika Ühendriikides NuFX stuudio poolt avaldatud EA poolt. Algselt ei olnud mõeldud Crüeball põhinema nimetatud bändile, kuid kui algne idee mänguloomisel ei töötanud hästi ning varasem nimi Twisted Flipper. Mötley Crüe tähelend oli 1992.aastaks langenud kuid siiski otsustati bändi austamiseks nimetada mäng ümber Crüeball’iks.

b) Journey - Don’t Stop Believing - Journey bänd on üks neist koosseisudest, kes suutis oma karjääri ajal tuua kuulajateni vaid ühe imepopulaarse laulu. Tänaseks kuulsamaiks karaoke valikuks valitud lugu inspireeris mängude loojaid looma Journey auks mängu, millega saaks tagasi tuua Journey kui uue hingamisega koosseisu. Kahjuks üks bändi liikmetest ootamatult lahkus teise ilma ning bänd lagunes osaliselt.

c) Spice World - Inglismaal ning mujal maailmas tuntumaiks naisbändi koosseisuks kuulutatud Spice Girls sai alguse 1994.aastal. Aastatega suudeti tuua turule mitmeid plaate ning lennutati singlite edetabelisse esimesele kohale mitmeid kordi. Aktiivsena toiminud naistegrupp töötas aktiivsena 2000.aastani, kuni alustasid oma karjääri Christina Aquilera ning Britney Spears. Oma karjääri ajal toodeti Spice Girlsi auks film ning isegi mäng, kus nende animeeritud tegelased seiklevad omas maailmas.

d) Kiss Pinball - Kõik kes teavad bändi Kiss, teavad, et just need tegelased oskavad kitarridest välja võluda kõige ägedamad noodid ning muusika. Musta ja valgega üle värvitud näod on nende firmamärk ning nende edu on inspireerinud nii filme kui ka mänge. 1980ndates tuntud Pinball mäng on nüüdseks kuulutatud täielikuks nostaligiliseks mänguks, mida müüakse internetivahendusel kui reliikviat.

e) Kiss: Psycho Circus on ühe-mängija tulistamise mäng, millega tutvumiseks tuleb kasutusele võtta nn manuaal. Kuna mäng on sarnane mängudele nagu Doom, saab selle mängimiseks luua strateegiaid ning plaane. Kiss bänd on selle mängu kindel reklaamnägu ning nende temaatika leiab lihtsalt juba plaadikattelt. Just nii, Kiss: Psycho Circus oli müügil vaid CD ning selle mängimiseks tuleb kasutada ROM sisendiga arvutit.

Photo by Hello I'm Nik on Unsplash