Shania Twain

19.juulil ilmub Atlantic Recordsilt soundtrack "Twisters: The Album", kus osalevad ka Shania Twain & BRELAND looga "Boots Don't".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.01.2003 - 12:14
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.05.2024 - 07:58
Välismaine artist, Sooloartist, Country

Kanada pop-kantrilauljatar Shania Twain on võitnud 5 Grammy auhinda ning tema plaate on maailmas müüdud üle 100 miljoni.

Shania Twain sündis 28.augustil 1965 aastal Ontario provintsis Windsori lähedal linnakeses nimega Timmins, mis jääb suurlinnast Toronto umbes 500 miili põhjapoole. Shania ema ja kasuisagi olid mõlemad seal üles kasvanud ning Shania ise oli viiest pere lapsest vanuselt teine. Ta mängis juba väiksena kitarri ning kirjutas laule ning ühe legendi järgi olevat ta une pealt üles aetud koos perebändiga öiseks kontserdiks juba 8-aastasena. Juba siis olid tema muusikalisteks eeskujudeks ansamblid the Mamas and the Papas, the Carpenters, the Supremes ja Stevie Wonder. Kooli-aastatelgi osales Shania radios ja televisioonis ning klubides.

Kui Shania oli 21-aastane, kaotas ta oma mõlemad vanemad autoõnnetuses ning pidi aitama üles kasvatada oma kolm nooremat pereliiget, esinedes teatris ja baarides. Alles 1990 aastal sai lauljatar hakata iseseisvat elu nautima ning ta muutis oma eesnime Eilleen Shania vastu. Ta liitus Mercury Recordsiga ning esimene LP nimega “Shania Twain“ ilmus 1993 aastal ent see polnud kuigi edukas. Siis aga kohtus ja abiellus ta tuntud rock-produtsendiga, kelle nimeks oli Robert John "Mutt" Lange ning mehe kommertsliku soosiva edu all ilmus järgmine plaat “The Woman In Me“, mille kõik lood olid nende endi kahe kirjutatud. Aasta oli siis 1995 ning sellelt plaadilt meenutame hitte nagu "Any Man Of Mine," "You Win My Love" ning "(If You're Not In It For Love) I'm Outta Here". See LP üksi müüs 8 miljonit ning muutus hoobilt kõigi aegade edukaimaks kantrimuusika plaadiks läbi aegade. Album võitis 1996 aastal Grammy auhinna kui parim kantriplaat.

24.septembril 1997 nägi publik CMA auhindade jagamisel esmakordselt Shania Twaini laulmas oma uut singlit "Love Gets Me Every Time" ning sellega avati tee kolmanda LP “Come On Over“ ilmumisele ning suurele 1998 aasta kontserttuurile. Superalbumi edu edetabelites kestis tervelt kolm aastat ning see oli fantastiline saavutus. 1997 aasta lõpus jõuti siit välja anda järgmise singlina “Don't Be Stupid (You Know I Love You)” ning 1998 aastal ilmus järjest neli fantastilist hitti nimedega “You're Still the One“, “From This Moment On“, “When“ ja ”Honey I'm Home“. Järgmisel, 1999 aastal, ilmusid veel singlitena hoogsamad lood “That Don't Impress Me Much” ning “Man, I Feel Like a Woman”, mis omakorda oli kosmeetikafirma Revlon reklaami tunnuslooks. 2000 aastaks oli album “Come On Over“ müünud USA-s üksi 19 miljonit koopiat ning Ameerika plaadikompaniide assotsiatsioon tunnistas selle kõigi aegade edukaimaks nais-soololaulja plaadiks.

Shania koos abikaasaga olid selleks ajaks elama asunud Shveitsi Geneva järve äärde rajatud luksusvillasse ning augustis 2001 sündis nende esimene poeg Eja Lange. Ometi leiti aega ka neljanda plaadi lugude kirjutamisele ning plaat nimega „“Up!“ lasti välja 19.novembril 2002. Tänaseks on sellelt juba ilmunud rida singleid, millest esimene oli "I'm Gonna Getcha Good!", teine plaadi nimilugu “Up!“ ning viimasena “Forever And For Always“.

Shania Twain “Up! Live In Chicago“ dvd ilmus 24.novembril 2003 ja siin võib näha maailma parimat naisartisti hiilgamas kõigi oma varasemate ja viimaste hittidega. 2004 aastal tegi Shania filmidebüüdi suurel laval, mängides iseennast filmis "I Heart Huckabees".

Shania Twain kauaoodatud magus “Greatest Hits“ album on lõpuks tulemas ning seda juba 09.novembril 2004. Kokku 21 lugu ning nendest 3 uhiuued. Esimese uue singlina ilmub siit “Party for Two“ ja seda on sisse lauldud kaks erinevat varianti, neist esimene koos bändi Sugar Ray ninamehega Mark McGrath ning teine kantrivariant koos uue lauljaga Billy Currington. Mõlemale loole on salvestatud ka eraldi videod.

2005 aasta 03.jaanuaril esilinastus Kanada telekates juba uus video loole 'Don't' ning 06.mail 'I Ain't No Quitter', millest sai järgmine singel.

31.detsembrril 2010 abiellus Shania uuesti. "Frederic Nicolas Thiebaud on minu jaoks olnud tõeline and: osavõtlik, mõistev sõber. Ning ajapikku on sellest väärtuslikust sõprusest õitsele löönud imeline armastus," kirjutas Shania oma kodulehel.

02.juunil 2011 sai Shania oma tähe Hollywood Walk of Fame'l. Lauljatar on tänaseks Kanadas teine artist müügiedukuselt, tema helikandjaid on ostetud 80 miljonit üle maailma. Samas andis lauljatar 12.juunil 2011 välja kantrisingli "Today (Is Your Day)".

Shania tagasitulek lavale algas kontserdiga "Shania: Still the One" 01.detsembril 2012 Las Vegases 4300 istekohaga Colosseum arena'l Caesar's Palace'is. Kontsertsari kestais 2014 aasta lõpuni.

11.veebruaril 2014 avaldati Shania Twain dvd/cd "The Discovery Of Eilleen Twain", mis keskendub lauljatari karjääri algusaastatele.

Shania Twain üllitas 2.märtsil 2015 oma Las Vegase ajast kontsertkogu "Shania: Still the One Live From Vegas", millel 19st looga CD ja veelgi vingem DVD.

Shania alustas 5.juunil 2015 USA-s ja Kanadas "Rock This Country" tuuriga, mille käigus andis ta 67 kontserti kuni 11.oktoobrini.

9.detsembril 2016 omistati lauljatarile ajakirjalt Billboard 2016 Women in Music Icon award.

Shania järgmine album “Now” peale 15-aastast vahet ilmus 29.septembril 2017. Kõik 16 lugu olid Shania enda kirjutatud. Esimene singel "Life's About to Get Good" tuli välja 15.juunil ning 21.juulil järgnes "Poor Me". 27.juulil tuli välja "Life's About To Get Good" muusikavideo ning 18.augustil singel "Swingin' with My Eyes Closed".

7.juunil 2018 avaldas Shania Twain loo "Soldier" muusikavideo, mille sisuks US Army. Septembris 2018 ülistati lauljatari generatsiooni auhinnaga Kanada kantrimuusika auhinnatseremoonial.

Shania Twain järgmine suure lava roll oli 22.veebruaril 2019 esilinastunud rallyfilmis "Trading Paint".

Shania Twain osales 13.novembril 2020 ilmunud Kelsea Ballerini singlil "Hole in the Bottle".

12.veebruaril 2021 ilmus Ronan Keating & Shania Twain singel "Forever And Ever, Amen".

Shania Twain tähistas rahvusvahelist naistepäeva 8.märtsil avaldatud 6 oma parima looga kogumikuga "Women To The Front" EP.

27.juulil 2022 ilmus 18 looga kogumikalbum "Not Just A Girl (The Highlights)".

23.septembril esitles Shania Twain singlit "Waking Up Dreaming" ning singel "Last Day Of Summer" tuli välja 28.oktoobril. Kolmas singel "Giddy Up!" ilmus 5.jaanuaril 2023.

3.veebruaril 2023 ilmus EMI alt Shania Twain album "Queen Of Me", mille produtsendiks oli Tyler Joseph bändist Twenty One Pilots. Plaadil kõlas 12 lugu. Singlina ilmus samas "Best Friend" koos lüürikavideoga.

15.märtsil avaldas lauljatar sarjas Spotify Singles akustilised lood "Queen Of Me", "Spoonful" ja "Falling". 18.aprillil tuli välja kuue looga kogumik EP "So You've Got A Car".

28.aprillil tuli välja kahe uue looga album "Queen Of Me: Royal Edition".

18.mail ilmus Anne-Marie & Shania Twain ühine singel "Unhealthy" koos muusikavideoga.

23.juunil ilmus albumist "Queen Of Me: Royal Edition (Extended)".

17.novembril ilmus Shania Twain duubelvinüül "Greatest Hits", millel 23 lugu.

9.veebruaril 2024 tuli Shania Twain välja 10-loolise kogumikuga "Love Songs".

19.juulil ilmub Atlantic Recordsilt soundtrack "Twisters: The Album", kus osalevad ka Shania Twain & BRELAND looga "Boots Don't".

Faktid

Päris nimi: Eilleen Regina Edwards
Lavanimi: Shania Twain
Sündis/koht: 28.august 1965 / Timmins, Windsor, Ontario, Kanada
Tähtkuju: Neitsi
Pikkus: 162,5 cm
Juuste värv: Pruunid
Silmad: Rohelised
Abikaasa: Frederic Thiebaud
Eks-abikaasa: produtsent Mutt Lange
Poeg: Eja Lange, sündis august 2001
Elukoht: Tour-de-Peliz, Switzerland

Lemmik:
Toit: Pasta
Magustoit: Virsikupirukas
Puhkus: Hobusega sõitmine
Film: "Immortal Beloved"
Näitlejad: Jim Carrey, Sean Penn ja Jessica Lange

Muud huvitavat