Nädala pilt: 20.nädal 2022Lexsoul Dancemachine avaldas reedel suvebriisist pakatava muusikavideo palale “Lazy Breeze”, mis on ühtlasi teiseks singliks juunis ilmuvalt lühialbumilt “Lex On The Beach”.

“Laksberg pakkus selle demo välja ja pani sellele nimeks "Lazy Breeze". Kui koorus meie uue EP kontseptsioon, haarasin sellest pealkirjast kinni ning üritasin sõnadesse tuua kesksuvist leitsakut," kommenteeris Robert Linna. “Sõnad kirjutasin keset talve, kõige külmemal ja lumisemal ajal. Ütleme nii, et päris hea väljakutse oli visualiseerida end palavasse randa päevitama.”

Singli klaveripartii salvestati EMTA laval Steinway klaveriga. Kuna Joonas Mattias Sarapuu oli vahetult enne ootamatult haigestunud, mängis põhikäigu sisse Robert ise. Loo point on lühidalt ja toorelt: “on hästi palav, lähme koos ujuma. “Eks seal on ka romantiline alatoon juures, ja lisaks mõte, et puhkus on ikkagi vaja välja teenida. Samuti see tunne, kui kuuma ilma käes mahedat briisi tunned. Või see, kui hüppad vette - täielik jahutus. Just “laisk tuuleiil” kujundas terve EP suunda. Olime väga lähedal, et ka lühialbumi nimeks “Lazy Breeze” panna," avas bänd tagamaid.

Ka videovõtted toimusid külmal ajal - märtsis. Paras väljakutse, sest puudus igasugune jume, et suvist vaibi välja mängida. “Nägime välja nagu keedu pelmeenid. Õnneks grimmikunstnikud päästsid olukorra,” rõõmustas Linna. Muusikavideo režissööriks on Rasmus Lill ja operaatoriks Lee Kelomees. Üldine stilistika sai valitud suve-retro hõngu ning videokeeleks lahe ja laisavõitu lo-fi. "Mul on hea meel, et Lex minuga lo-fi'd teha tahtis, tänapäeval võib-olla võtavad bändid end natuke liiga tõsiselt ja me soovisime midagi lihtsat, lolli ja lahedat teha," nentis Lill.

Kuula lugu ja vaata videot:Bändi foto: Gerli Tooming