Nädala pilt: 36.nädal 2021Pärast pikaajalist haigust lahkus 8. septembril 91 aasta vanuselt meie seast armastatud laulja, muusik ja pikaaegne Eesti Esitajate Liidu juhatuse liige Uno Loop.

Uno Loop on olnud üle poole sajandi tuntud kui silmapaistev ja armastatud muusik ning pedagoog. Tema loominguline tegevus algas 1950. aastal ja isegi pärast 80. sünnipäeva jätkas ta veel aktiivset muusikalist tegevust. Ta on kirjutanud esimese eestikeelse kitarriõpiku pealkirjaga “Kitarrimängu õpik”, mis ilmus 1964. aastal.

Esitajana on ta osalenud ansamblites Metronoom, Swing Club ja Sinilind ning Eesti Raadio meeskvartetis koos Eri Klasi, Kalju Terasmaa ja Arved Haugiga. Uno Loop on koos esinenud ja esitusi salvestanud väga paljude teiste tuntud lauljatega nagu Georg Ots, Els Himma, Heidy Tamme, Heli Saul-Lääts, Kalmer Tennosaar, Marju Kuut, Tarmo Pihlap, Ivo Linna, Jaak Joala.

Uno Loop on aastakümnete vältel tutvustanud Eesti laululoomingut kõikjal maailmas. Pikaajalise loometegevuse käigus on ta salvestanud üle 250 unustamatu laulu, mitmed neist tema enda poolt kirjutatud. “Clementine”, “Isad ja pojad”, “Juanita banana”, “Lõke preerias”, “Me pole enam väikesed”, “Mis värvi on armastus”, “Märtsis algas mai”, “Puuriida laul”, “Sinilind”, “Su aknast näen”, “Väike neiu”, “Ära koo mu käpikuisse päikest” – see on vaid väike loetelu Uno Loobi meeldejäävast repertuaarist, mis jäävad publiku südamesse.

Langetame pea!