Sting annab kultuuripealinna-aastal 10. juunil Tartu lauluväljakul kontserdi My Songs

Sting annab kultuuripealinna-aastal 10. juunil Tartu lauluväljakul kontserdi My Songs

Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.11.2023 - 10:20

Legendaarne helilooja ja laulja Sting jõuab Eestisse ning annab 10. juunil 2024 kontserdi Tartu lauluväljakul. Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Laulja on oma maailmaturnee „My Songs“ raames juba astunud publiku ette Ameerikas, Euroopas, Aasias ja Austraalias.

72-aastane helilooja, laulja, näitleja, autor ja aktivist Sting sündis Inglismaal Newcastle’is. Koos Stewart Copelandi ja Andy Summersiga rajasid nad 1977. aastal ansambli The Police ning tõusid kiiresti muusikataevasse. The Police’i on tunnustatud kuue Grammy ja kahe Briti auhinnaga, mis kindlustas neile aastal 2003 koha The Rock and Roll kuulsuste saalis.

Laulja pika karjääri saladus on lihtne, ütles Sting intervjuus selle aasta mais. „Ma olen uudishimulik! Ma olen muusika enda suhtes uudishimulik. Ma olen jätkuvalt muusika õpilane. Ma harjutan iga päev. Ma õpin,“ märkis ta. „See on imeline müsteerium – see muusika mõistatus – aga ma olen valmis õppima. Nii et kui see on põhjus, miks ma kümne küünega kinni hoian, siis on see piisavalt hea põhjus.“

Sting on üks maailma kõige erilisemaid sooloartiste, kelle kontol on 11 Grammyt, kaks Briti muusikaauhinda, Kuldne Gloobus, neli Oscarit ja üks Tony-nominatsioon. Kokku on ta müünud 100 miljonit albumit, kui arvestada tema loomingut nii The Police’i kui ka soolokarjääri ajal. Lisaks on ta üles astunud mitmetes filmides ning Sting on ka kahe raamatu autor, millest üks, „Broken Music“, jõudis The New York Timesi bestselleri staatusesse.

2019. aastal andis Sting välja albumi „My Songs“, kuhu ta kogus kokku kõigi oma tuntumate hittide tänapäevased arranþeeringud. Sellele järgnes maailmatuur ning samanimeline Las Vegase püsishow. Stingi viimane album „The Bridge“ aga näitab, kui andeka ja mitmekülgse autoriga tegelikult tegemist on. Plaadil saavad kokku tema karjääri erinevad ajastud ja stiilid, mille muusik mängleva kergusega üheks tervikuks kokku seob.

Stingi kontsert „My Songs“ toob publikuni kõik muusiku armastatud hitid, sealhulgas ka The Police’i ajastusse jäävad palad. Prestiiþses Londoni Palladiumis andis Sting kuus kontserti, mille kohta The Timesil oli öelda vaid üht – tegemist on meistriklassiga. „Vaieldamatult on Sting kullatud repertuaariga oskuslik esineja,“ kiitsid kriitikud.

Kontserdil kuuleme ajatuid hitte, sealhulgas klassikuid nagu „Fields of Gold“, „Roxanne“, „Every Breath You Take“, „Message in a Bottle“ ja suurt hulka teisi armastatud lugusid. The Telegraph kirjeldas kontserti haruldase maiuspalana ning nimetas Stingi ennast võrreldamatuks popialkeemikuks.

Kontsertturneel saadab Stingi vägev rockansambel ning õhtust saab kahtlemata unustamatu muusikaelamus kõigile, kes on Stingi loomingut erinevatel ajaperioodidel austanud.

Stingi kontserdil esineb erikülalisena rahvusvaheliselt tunnustatud Giordana Angi.

Piletid on saadaval Piletilevi veebilehel ja müügipunktides.

FB event: https://www.facebook.com/events/309106005338390/