GENKA / Toe Tag / A-Rühm

KiROT kaasas uuele singlile “INSTITUUDIAUTO” Genka, nublu ja pluuto. Lugu räägib sotsiaalmeedia ja uudisartiklite kommentaariumitest, kus aina enam kohtab negatiivseid, lahmivaid ja ründavaid sõnumeid, tihtipeale teemadel, millest antud artiklis või postituses juttugi pole. Internet on justkui ajuvabade negatiivsete bottide poolt üle võetud - kuid kõige selle taga on ju inimesed. “Igale poole ei ole vaja oma nina pista, vahepeal on targem mitte midagi öelda” võtab loo sisu kokku KiROT. 11.juulil avaldatud muusikavideo tegi MASA.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.04.2005 - 09:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.07.2024 - 09:49
Eesti artist, Ansambel, Rap & Hip-Hop

Toe Tag on 1996. aastal loodud hiphop-projekt. Algselt tegi koolivend Paul biite ja G-Enka, et paremini rahvusvahelisel areenil läbi lüüa inglisekeelseid riime. Üsna pea liitus Revo, kes aitas kadunud Top Raadio stuudios sisse räppida sellised lood nagu "Depend Upon" ja "O.D. Of Sobriety". Esimene kontsert anti juba 1996. aasta oktoobris, klubis Bel Air. Edasi soojendati juba No Big Silence'i ja esineti kõikvõimalikel hip-hop üritustel.

1997. aasta detsembris anti välja kauaoodatud kassett "The Real Kuhnja Homophobes". Kassett sisaldas lisaks oma toodangule ka kahte Dj Critikali remixi.

1998. aastal liitusid G-Enka ja Revo A-Rühmaga ning Toe Tag läks mõneks ajaks puhkusele. Kuid sama aasta sügisel loodi sootuks uus projekt KNOP, ehk siis ansamblite Me, Myself & I ja Toe Tagi koostöö. Esitati töötlusi Toe Tagi vanadest lugudest, lisaks sai bändi ainukesel kontserdil kuulda Slayeri ja Stone Temple Pilotsi loomingut.

Aastate 1999-2000 jooksul anti mõned üksikud kontserdid, kuid enamus ajast tegeles igaüks oma asjadega. Veebruaris 2001 tehti aga suurejooneline comeback, klubis Hollywood, üritusel Hip Hop Cafe.

2004. aastal ilmus Toe Tag suure pauguga tagasi meie ette ja kohe ka uue plaadiga "Legendaarne“, mille nimilugu oli mitu kuud eesti klubides kuum lugu. Toe Tagi liikmete sõnul on tegemist dokumentaallooga, ja G-enka väidab, et kõik sündmused on ka tegelikult aset leidnud ning et lugu peegeldab väga ilmekalt bändi suhtumist asjadesse. Muide, ka paljud teised muusikainimesed olla tulnud ütlema, et nende bändiga on täpselt samasugused lood.

Järgmine hitt uuelt plaadilt oli "Deja Vu“, millele järgnesid hiljem "Pankrot“ ning "Noad ja Kahvlid". Tänu sellisele come-backile võitis Toe Tag 2. märtsil 2004 toimunud Eesti Muusikaauhindade jagamisel 2 auhinda- aasta ansambel ja aasta hiphop/R`n`B artist. Kokku kandideeriti neljas kategoorias.

Juulis 2006 osaleti kontserttuuril koos Nexuse ja Terminaatoriga üheksas Eesti linnas. Samuti tegelevad ansambli liikmed uute projektidega. Oma plaadifirmas "Legendaarne Records" antakse välja uute underground-muusikute mainstream-plaate (nt Metsakutsu, s'Poom, Põhjamaade Hirm).

14.oktoobril 2006 Von Krahlis kümnendat tegutsemisaastat tähistanud Eesti hiphop-muusika tipptegija Toe Tagi liikmed ei hooli jätkuvalt rahast ega kuulsusest. Edasiste plaanide kohaselt jätkab Toe Tag eneseiroonilise ja enneolematu sisuga muusika kirjutamist. Kuigi uuel plaadil võib kohata ebatraditsioonilisi hiphop-muusika elemente, loeb G-Enka arvamuse kohaselt vaid see, et nad ise saavad teha muusikat, mis neile meeldib.

Toe Tag soojendas 27.09.2007 klubis Hollywood DJ MUGGS (Cypress Hill) ja Sick Jacken (Psycho Realm) kontserti ning Toe Tag tõi ettekandele ainult uusi lugusid oma hilissügisel ilmuvalt uuelt plaadilt. Samas huvitus DJ Muggs oma uuel plaadil koostöö tegemisest G-Enkaga, kelle sõnul on vaatamata kindlale koostöö soovile veel vara öelda, millal stuudiosse minnakse.

Detsembris 2008 riputas bänd kodulehele allalaadimiseks üles singli "Palju õnne, inimesed!". Bändi üllaks eesmärgiks oli eestlastele üks kaunis jõulukingitus teha. "Me kõik teeme teatud asju oma teada mingil kindlal põhjusel, kuid sisimas teame, et hoopis ühel muul põhjusel," avab mikrofonist Genka loo sisu. "Kokkuvõttes on kõik need väikesed enesepettused viinud inimkonna sinna, kus ta parasjagu on - kõik pekkis, elada ei osata, olemasolevat ei hinnata, ja see, mis on pekkis, selle parandamiseks ei ole ka midagi teha. Ja niisiis - "Palju õnne, inimesed!".

Toe Tag avaldas 01.mail 2009 uue albumi "Kõik on formuleerimise küsimus". Uuel albumil on seitseteist lugu, muuhulgas Eesti Ekspressi singel "Palju õnne, inimesed!", aktuaalne raadiosingel "Eksperiment", hüpnootiline roots-reggae "Kõik teavad sinust kõike" ja mitu-mitu eht-toetagilikku, otsekohest ja jõulist räp-ütlemist - "Asfaldiorjad", "Kolmas Eesti", "Geenimutatsioon ja mõnuained".

Mehed ise rääivad nii. Genka: “Kogu värk võib ju olla esimese pilguga nati ehmatav, isegi raskestiseeditav. Teisalt on laiema ampluaaga, laiahaardelisem ja ambitsioonikam. Jah, võib esimese hooga ära ehmatada küll, kuid tegemist on just sellepärast hästi hea materjaliga, kuna veel rohkemad inimsed võivad leida meelepärast”. Paul Oja: “Superalbum! Mitmekülgne ja palju vaeva nähtud. Küpsem, läbimõeldum. Mitmetasandilisem nii kompositsioonilises mõttes, kui kasutatud sämplingute poolest”.

2009.a suvel filmiti video Toe Tag loole "Kilekott", mida esitleti detsembris.

30.augustil 2011 suri 35 aasta vanuselt raske haigusega võidelnud Toe Tagi räppar Revo Jõgisalu.

2012 aastal tuli üle pika aja kokku taas A-rühm ning 11.juunil 2012 avaldati singel "Hakka pihta". Muusikavideo filmiti Ida-Virumaal, võttekohtadena kasutati nii Kiviõli tuhamägesid kui ka Liimala randa. Video produtseerris Riin Urbanik.

28.märtsil 2013 ilmus bändilt verivärske raadiosingel "Tavaline mees". Bändi 15ndat aastapäeva tähistatakse kevadise tuuriga, mille raames antakse 6 kontserti.

2013. aastal üllitas Genka menuka digi-EP "Oleg Kosjugini lugu", millest nime saanud tegelaskuju juhib ka aeg-ajalt R2 hommikuprogrammi. 5.juulil 2014 esines Genka festivalil Schilling spetsiaalselt tema jaoks püstipandud "Oleg Kosjugini nimelisel Rulalaval".

"Toe Tag "Legendaarne" 10 aastat x Forevo" kontsert toimus 16.oktoobril 2014 Sinilinnus.

Paul Oja ja G-Enka said 4.detsembriks 2014 valmis ühisalbumi, mis 14 loo jagu peegeldab viimase viie aasta loomingut. Albumil teevad kaasa muuhulgas Taavi Paomets (Avoid Dave), Pille Vilgota (Tartu Popi ja Roki Instituut), räppar Suur Papa ja paljud teised. Plaat lindistati muidu peamiselt metal-muusikat salvestavas Blacklist Recordings stuudios Margo "Marx" Rindemaa käe all, kes on tuntud bändidest Pedigree ja Who Framed Roger Moore.

Albumi esitluskontserdid toimusid 10.detsembril Tallinnas klubis Sinilind ja 17.detsembril on Tartus klubis Illusion koos spetsiaalse live-bändiga.

Genka & Paul Oja esitasid loo "Jeesus Presley" Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial 15.jaanuaril Nordea Kontserdimajas. Samas võideti Aasta Hip-Hop/Rapalbumi auhind.

23.jaanuaril 2015 astusid Genka ja Paul Oja üles otse-eetris Raadio 2 ja ERR.ee ühise projekti R2 VeebiLive raames. Lisaks intervjuule anti ka väike minikontsert.

28.märtsil 2015 esineti Rock Cafes Nordea & 5* programmis.

Paul Oja avaldas 22.aprillil 2015 6-loolise ep "superuntitled".

2.aprillist 1.maini 2015 toimus Genka ja Paul Oja "Jeesus Presley" tuur seitsmes linnas.

Genka, Paul Oja ja Suure Papa lugu "Kõik" sai remixi, kus löövad kaasa Metsakutsu, Beebilõust, Reket ja Ines ning tagatipuks tehti loole ka mõnus muusikavideo, mis avaldati 4.mail 2015.

14. ja 15.augustil kogunesid kõige teravama keelega MC'd ja muud hiphop kultuuri fännid, sõbrad ja tuttavad Elvasse ning maha peeti järjekordne tummine festival. 14.augustil olid laval ka Genka ja Paul Oja.

2.septembril tuli Top Billin Music soundcloudi üles Paul Oja uus lugu “Where Is The Love?”, mis on tasuta allalaaditav.

Tuhandete raadiokuulajate hääletusel R2 Aastahitt 2015 galal sai lugu "Kõik" teise koha. Genka mängib uues filmis "Klassikokkutulek", mis jõudis kinodesse 19.02.2016.

4.juunil esinesi Genka & Paul Oja Tohisoo mõisapargis muusikafestivalil KapaRock. Õllesummer Festival tõi 7.juulil Estrella pealavale hetke kõige aktuaalsemad kodumaised hiphopparid, kelle hulgas olid ka Paul Oja ja G-Enka.

Paul Oja esines 4.augustil Pärnu rannas Weekend Festival Balticul ning A-Rühm pakkus nostalgiat laval 26.augustil Tallinna Lauluväljakul We Love the 90s festivalil.

Hip-hopi suurprojekt Kõik Boyz, kuhu kuuluvad Beebilõust, Genka, Reket, Suur Papa, Metsakutsu, Paul Oja, avaldasid 5.septembril 2016 ühise muusikavideo loole "2Kõik", mille muusika autor on Paul Oja, loo on salvestanud, miksinud ja masterdanud DJ Critikal.

Genka osales 27.novembril 2016 avaldatud räpitrio 5miinust loo "Fuuria" muusikavideos.

19.12.2016 ilmus Legendaarse alt Genka kogumikalbum "GENKA XX: 20 Aastat Obstsöönseid Riime Vol 1". Plaadil on 20-looline valik erinevatest koostöödest Eesti teiste hiphop-artistidega ajavahemikust 1999-2013. Plaadil teevad kaasa näiteks Cool D, DJ Critikal, Stupid F & Hash, Tommyboy, Reket, Okym, Chalice ja paljud teised.

4.jaanuaril ilmus hiphoprühmituse A-Rühm värske singel “Mingi kukk on mu BMWs”. Muusikavideo esitlus toimus 22.aprillil Tallinnas, kohvikus Pööning.

Genka ja Põhjamaade Hirm andsid koos 17.veebruaril ühise nimetaja 12EEK MONKEY alt välja albumi “Xibalba Spa”. Grupi esimene video "Mu Xitt on Kosmos" ilmus 27.veebruaril. Selle tegijateks olid Genka, Põhjamaade Hirm ja CJ Kask. 10.märtsil tuli teine video "Kanalisatsioon ".

3.aprillil jõudis Facebooki 12EEK Monkey kolmas video "Iseloomult toores". Asja tegi teoks sama mees, kes ka loole biidi tegi - Otto (Manipulated Mindz).

Genka ja Paul Oja andsid 30.aprillil 2017 välja 16 looga “Mixtape No1”. Kaasa teevad Rolf Roosalu, Cool D, Põhja Konn, Tehnoloogiline Päike ja teised. Kõik lood on salvestatud, miksitud ja masterdatud Margo “Marx” Rindemaa poolt Blacklist Studio’s.

A-Rühm avaldas 13.06.2017 uue singli "Varjata head ei saa", mis on inspireeritud Ivo Linna ja Rock Hoteli samanimelisest aastaid tagasi ilmunud laulust. Uusversioonis teeb kaasa ka Ivo Linna poeg ja Elephants From Neptune'i solist Robert Linna.

25.jaanuaril 2018 võitis Genka ja Paul Oja “Mixtape No1” Eesti Muusikaauhinnad galal parima hip-hop/rap plaadi kategoorias.

2.juulil esitles Genka Saku Suurhallis toimunud Eesti-Kreeka MM valikmängul oma uut pala "Meie mäng", mis on inspireeritud mehe lembusest korvpalli vastu. 3.augustil esinesid Genka ja Paul Oja Elvas Eesti HipHop festivalil.

A-Rühm esines 23.augustil Tallinna lauluväljakul festivalil We Love The 90s.

Räpparid Sip€lga14 ja Genka tulid 24.septembril välja uue looga “Usain Bolt”, mille muusikavideo režissööriks on Siim Parisoo.

Genka 45 sünnipäevaks pühendasid räpiskeene kaasvõitlejad talle Toe Tag “Deja Vu” remiksi, kus saavad sõna Reket, Cool D, Kohvefe ja Põhja Korea ja Venelane 5MIINUST-est, Põhjamaade hirm, Starboy Bob, Beebilõust, Arop. Lindistas Marx ja video tegi Spoom.

3.juulil 2020 Tallinna botaanikaaias toimunud kontserdil, kus peaminister Jüri Ratas tänas eriolukorra lahendamisel valitsusele abiks olnud inimesi, kõlas esmakordselt Genka ja PPA orkestri esituses spetsiaalselt selleks puhuks kirjutatud pala "Tänan". Loo teksti autor on Henry Kõrvits, helilooja Hando Põldmäe.

9.augustil avaldasid Genka ja produtsent Dew8 (hääldus: Djuui) on koostööprojekti raames ilmutanud esimese videosingli "Ma ei oska kaine peaga peol midagi teha". Lugu on pärit meeste ühiselt septembris ilmuvalt albumilt "Oleg". "Dew8 on multitalent! Ta maalib, teeb riime, muusikat, videoid ja tema biidid on midagi, mida Eestis keegi teine ei tee," iseloomustab Genka tandemikaaslast, kelle päris nimi on Siim Parisoo.

10.novembril andsid Metsakutsu ja Genka koos välja uue loo nimega “Hammustatud sõõrik”, muusika autoriks Paul Oja. Värske palaga koos ilmus ka muusikavideo, mille autoriteks on Metsakutsu ja Taaniel Malleus. Loo andis välja Legendaarne Records.

27.novembril tulid ühise looga “Serotoniin” välja Karl-Erik Taukar, Genka ja Estoni Kohver. Sotisaalmeediat ja täiuseihalust kritiseeriv pala “Serotoniin” jagab vaatajate-kuulajatega jõulist sõnumit. Videos figureerivad publiku tähelepanu eest võitlevad imekaunid mehed ja naised, uhketes kostüümides. Kuid nii nagu laulab Karl-Erik: “See kõik on illusioon, see kõik on näitemäng”, saab ilmsiks ka videos.

8.detsembril tõid Cool D ja Kozy välja kuus aastat tagasi valminud loo "Äkilised vanad pässid". Videomaterjali filmis aastal 2014 üles Sander Valge ja lõikas kokku MC Kollanokk ehk McNokk.

Räppar Genka ja muusikaprodutsent DEW8 avaldasid 11.jaanuaril 2021 koostöös uue albumi "Oleg". "See on riimide album – tõsine ja samas naljakas," ütles Genka. Tema kolleeg lisas, et plaadil on kunsti, kurbust, viha, ego, ego surma, huumorit ja moraali, millest on kõigil midagi õppida. Albumil kõlab 13 lugu, millest üks on augustis ilmunud lugu "Ma Ei Oska Kaine Peaga Peol Midagi Teha". Albumi ilmumise puhul valmis loole "Tahan olla nagu Genka" ka muusikavideo:

Albumil “Oleg” kõlav tumeda huumoriga vürtsitatud armastuslaul “Penny” sai 31.jaanuaril endale vastava visuaali. Genka ja DEW8 (hääldus: Djuui) videos astub kaamera ette ka pala külalisvokalist Robin Juhkental. Igal pühapäeval ilmub uus visuaaliga lugu, 7.veebruaril tuli "Kariibi epiloog".

2.juulil ilmus räppar Lukamon uus videosingel “Muzdad” koos Genkaga. Loo produtseeris Lukamon koostöös Rumeenia biidimeistriga ZIOAN, muusikavideo režissööriks jedi master Hindrek “Masa” Maasik. 10.juulil 2021 esinesid Genka & DEW8 festivalil Mägede Hääl Peipsi ääres Kauksi rannas LHV pealaval.

Meenutamaks 10 aastat tagasi lahkunud räppar Revo Jõgisalu, korraldasid 11.juulil sõbrad Revo mälestuseks klubis Laev heategevusfestivali FOREVO 2021, mille piletitulu läheb vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks. Lavale astusid Genka/Paul Oja, Tommyboy, Tarvo Volm bänd, Gram-of-Fun, Dead Furies, Hvnta ja Redel.

Produtsent Paul Oja avaldas plaadifirma Legendaarne Records alt 22.juulil oma kolmanda sooloalbumi “Hello Sunshine”. 13-looline album tuleb esmaesitlusele 7.augustil Põlvas toimuval Intsikurmu festivalil. Koos Paul Ojaga astub lavale ansambel koosseisus Margo Rindemaa basskitarril, Rainer Meinart löökpillidel. Lisaks teeb kaasa Joosep Kõrvitsa juhitud keelpillitrio.

Räppar Okym avaldas 29.juulil uue loo "Basic Remix", mille juures löövad kaasa ka Beebilõust ja Genka. Loo produtsendid on Kaido Luht, Kaspar Kolk ja Sander Maimik. Loole valmis ka muusikavideo, mille eest vastutasid Sven Olters ja Risto Niils.

5.septembril andis Eesti hip-hopi alustala A-Rühm tasuta kontserdi Vabaduse väljakul ametlikul Eesti ja Saksamaa mängu järelpeol.

Haridusministeeriumi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös sündisid lood Eesti muusikutelt lähtudes kooliprogrammi soovituslikust ja kohustuslikust väärtkirjandusest. Lauljad ja ansamblid valisid välja viis raamatut, mis neid inspireeris. 2.oktoobril Aasta õpetaja galal kõlas Genka esituses "Kalevipoeg".

Toe Tag debüütkontserdist möödus tänavu 25 aastat. Selle tähistamiseks tulid Genka ja Paul Oja taas kokku ning 23.oktoobril leidis klubi Venus ruumides aset väga eriline live, mille kava aitasid koostada fännid sotsiaalmeedia vahendusel.

10 aastat möödus Genka albumist “Oleg Kosjugini Lugu EP”. Selle auks ilmus 10.detsembril digialbum “Oleg Kosjugin X", kus saavad kokku eriilmelised remiksid ja kaverid ning selle sündi on kaasatud pea 70 inimest. Lisaks kõlab plaadil ka neli täiesti uut lugu.

26.jaanuaril Alexela Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2022 galal saatis kõiki galal ülesastuvaid esinejaid sümfooniaorkester, kellele sobivasse võtmesse olid ka artistide armastatud lood seatud. Üheks esinejaks oli Genka, kes võitis aasta Hip-Hop/Rap/R`n`B Artisti tiitli.

Põhja-Tallinn ja räppar Genka avaldasid 2.juuni 2022 loo "Pohmakas" koos Virko Kuusk lavastatud muusikavideoga. Pöörases klipis teevad kaasa mitmed tuntud näod.

9.juulil esinesid Genka ja produtsent Dew8 festivalil Võnge Punch Club'i laval.

A-Rühm sõlmis juulis 2022 uue koostööprojekti raames lepingu Sony Music Balticsiga. "Keeldusime A-Rühmana väärikalt vananemast ja otsustasime, et teeme hunniku uusi lugusid. Ilma suure tagamõtteta ehk nagu vanasti. Tulime stuudiosse kokku ja hakkasime otsast funimisega pihta," teatas Genka. Nende uus lugu "Üks veel" ilmus 12.augustil. Samal päeval astusid mehed üles Eesti Hip Hop Festivalil.

A-Rühm esines 9.septembril Narvas muusika- ja linnafestivalil Station Narva Kreenholmi kvartali välilaval. A-Rühm esines 16.septembril Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade galal.

6.oktoobril astus korraliku vana-hea kavaga klubi D3 lavale A-Rühm. Kõlasid bändi kõige tähtsamad träkid läbi aegade ja esmakordselt tuli ettekandele ka tuliuus singel “Reede”. Loole valmis ka muusikavideo, mille režissööriks oli Sander Allikmäe.

Genka, Anne Veski, Väike PD, Lord ja Dew8 andsid 19.oktoobril välja ühise singli "Vanamehemaa", mis kõlas 31.oktoobril linastunud Vanamehe lühiõudusfilmis "Vanamees ja Põrsauss".

Hiphop duo GENKA & DEW8 esitlesid 2.märtsil 2023 singlit “JÕHKER VERETÖÖ KÄREVERE TEEMAJA JUURES” ja selle ametlikku muusikavideot, mille autoriks legendaarne Masa.

10.märtsil ilmus Ilmus GENKA & DEW8 ühisalbum “DOOM”. “See album on igas mõttes teistsugune. Ta ei olegi nagu Genka & DEW8 album, vaid mingite kokku kogutud helide ümbertöödeldud kooslus ning lüürika poole pealt on ta ikkagi emotsionaalne plahvatus,” kirjeldab Genka. “See ei ole mingi lõbus kuulamine. See ei tekita positiivseid vaibe. See on muusikaliselt üks raskemini seeditavaid albumeid, mida ma teinud olen. Selle läbivaks teemaks võiks olla Tiibetist laenatud Sansaara morbiidsem kontseptsioon: üks jama lõppeb, teine algab. Kui sõda saab läbi, siis globaalselt oleme me ikka katastroofi äärel.”

Värske kauamängiva muusikaline pool eemaldub klassikalisest biidist ja ette on võetud hoopis Erki Sven Tüüri looming. “Ta andis lahkesti selleks ka loa ning lisaks teevad albumil kaasa ansamblist Põhja Konn tuntud Valter Soosalu ja Jürgen Kütner, kelle viimane album kandis alapealkirja “Inspireeritud Tüürist”. See ei olnud nii planeeritud – see näitab lihtsalt seda, kui palju Erki Sven Tüür oma loominguga Eesti muusikaskene on mõjutanud,” kinnitab räppar. “Erki Sven Tüüri “In Spe” materjal on tõsine psühhedeelse roki eepos,” lisab DEW8. “Selles on miskit sügavat soomeugrilikku ja jõulist edasiviivat energiat. Nende palade tekkelood tõid kergelt judinaid, sest sobivad elemendid leidsid ennast ise. Maagia, ent siin on ka klassikalisi kick-snare andmisi.”

13.aprillil tuli A-Rühm välja singliga “Apokalüpto”. Sõnad:‌ Genka, Kozy ja Cool D. Muusika Dj Critikal. Singli temaatikaga mõtestatakse kognitiivset dissonantsi maailmalõpu lävel: “Antud lugu inspireeris minu puhul meeleline segadus ja kognitiivne dissonants, mis meeli halvab. Kerglased ja kohati jaburad tegevused miksitud õudust tekitavate reaalkaadritega sõjast ja õõvastavatest sündmustest tekitavad küsimuse, et kas me olemegi tunnistajateks maailma lõpu algusele?!” kommenteeris Cool D.

A-Rühm andis 19.mail välja uue singli "Linn viib kaasa", mis pärineb bändi sügisel ilmuvalt albumilt. Loo produtsent on DJ Critikal ning refrääni on sisse laulnud Gevin Niglas. Lisaks teevad kaasa Meelis Meri klahvidel ja Siim Avango bassil.

9.juunil olid Genka & Dew8 laval Paavli Kultuurivabriku avamisfestivalil. 10.juunil esinesid Genka & Paul Oja Kapa Festivalil Kohilas Tohisoo mõisapargis. Esitati nii legendaarseid Toe Tagi lugusid kui ka hilisemat loomingut.

Starboy Bob andis koos Genkaga 22.juunil välja suvise loo “Google Translate”. Video algab korraliku huumoriga, kus saab kuulda leedu keelt kõnelevaid mehi, kes otsustavad Starboy Bobi ja Genka peole minna. Kuulsad räpparid panevad purjeka peal pidu ja üritavad daamide tähelepanu võita, kes kustutavad janu mimosadega.

29.juulil esines A-Rühm Võsu Rannafestivalil. 11.augustil esinesid Genka & Dew8 ning 12.augustil esines A-Rühm EESTI HIPHOP FESTIVALi laval.

8.septembril tuli välja A-Rühm singel "Sama kuumad" ft. Pearu Paulus, mille rütmika biidi tegi Dj Critikal. Singliga koos ilmus ka muusikavideo, mis kasutab 1990-ndate klišeesid, toonitades loo sõnumit - see on korraga tagasivaade, ja samas tunnistamine, et asjad lähevad aja möödudes paremaks. Video režissöör on Hindrek "Masa" Maasik.

A-Rühma album "Reede" ilmus 22.septembril Sony Music Baltics plaadifirma alt. Plaadilt leiab 14 laulu, kus lisaks Pearu Paulusele teevad kaasa ka Redel, Lexsoul Dancemachine, Kristel Aaslaid, J.O.C. ja Siemens Nokia,” kirjutas A-Rühm sotsiaalmeedias. "See on austusavadlus neile, kes meid ja hiphop-kultuuri mõjutanud on. Alates Afrika Bambaataast kuni Beastie Boysi, Wu-Tang Clani ja reggae-muusikani. Kuid ka Musta Q ja Eesti popmuusikani, mille kunagine "mõrvamine" andis ikka meile olulise tõuke oma asja alustada ja lükata," kommenteeris bänd.

Septembris jõudis kinodesse kodumaine mängufilm “Vaba raha”, mille tunnuslugu esitavad räpparid DEW8, Genka ja Lil Till. 20.oktoobrist sai YouTube’ist vaadata loo muusikavideot, mille lavastaja ja kunstiline juht on DEW8.

27.oktoobril esitles A-Rühm Fotografiskas uut albumit "REEDE". A-Rühma kontserdi eel astus üles NKN, külalistena esinesid veel singlil "Sama Kuumad" kaasa tegev Pearu Paulus, REDEL, Kristel Aaslaid ja MC J.O.C, kes tegi kaasa uue albumi loos "Roosade Prillide Killud".

10.novembril panid Genka ja DEW8 albumi “Doom” Legendaarne Records YouTube’i koos laulusõnadega. “Ma arvan, et sõnu nähes tekivad inimestel hoopis teistsugused arusaamad nendest lugudest või siis on niisama lahe albumit kuulata ja visuaale vaadates kammida, sest see on selline materjal täpselt,” rääkis Genka.

17.veebruaril 2024 Erinevate Tubade Klubis toimunud festivalil "Extravaganza II" esinesid Kitty Florentine, Genka&DEW8, Intrepid, Humanity, Kalli Talonpoika & the Sunshine band ja Forgotten Sunrise.

Produtsent Caspar Magus ja Genka andsid 20.märtsil välja singli ”CO2”, mis kõneleb armastuse eri värvidest ja inimeste vahelisest keemiast. Sõnade sügavus ja muusikaline kergus läbi amapiano rütmide moodustavad koos unikaalse kõlapildi, mis jääb kummitama ning viib kuulaja põnevale rännakule emotsioonide maailma, kus hapnikuvaegus sümboliseerib suhete keerukust ja kirevust.

Genka, Paul Oja, Floridante ansambel ja konsort ning metsosopran Kadri Tegelman esinesid kontsertidega "Re-sound love" 20.märtsil Pärnu kontserdimajas, 21.märtsil Estonia kontserdisaalis ja 22.märtsil Vanemuise kontserdimajas. Kaks maailma, millel justkui puuduksid kokkupuutepunktid, vanamuusika ja hip hop, olid ühiseks mänguväljaks valinud ajastuteülese teema - armastuse.

12.mail võitis Genka ehk Elevant TV3 “Maskis laulja” suures finaalis. Genka leidis, et neljanda hooaja võitjaks sai ta vast tänu laulude valikule. “Ma arvan, et lugude valik oli ehk edu võti. Stiililt seinast seina, mis pani rahva äkki siis iga kord ootama, et mis looga ja mis keelse looga ta nüüd välja tuleb.”

Genka ja Paul Oja 21.juunil avaldatud lugu koos Ivo Linnaga on pühendatud, nagu ka nimest järeldada võib, muusikale. Selle tähtsusele, võimsusele, mõjule ja olulisusele. Loo sünnile andis tõuke Genka kontserdid koos barokkansambli Floridantega. "Ehk teisisõnu tegime koostööd inimestega, kelle muusikamaailm on totaalselt erinev sellest, kus mina ja Paul Oja viibime. Aga meie tulem oli suurepärane, mis pani mind taaskord mõlgutama, et kui universaalne ja globaalne vahend on muusika, ühendamaks inimesi," rääkis Genka.

4.juulil esinesid Genka ja Paul Oja Õllesummeril Pringles laval.

KiROT kaasas uuele singlile “INSTITUUDIAUTO” Genka, nublu ja pluuto. Lugu räägib sotsiaalmeedia ja uudisartiklite kommentaariumitest, kus aina enam kohtab negatiivseid, lahmivaid ja ründavaid sõnumeid, tihtipeale teemadel, millest antud artiklis või postituses juttugi pole. Internet on justkui ajuvabade negatiivsete bottide poolt üle võetud - kuid kõige selle taga on ju inimesed. “Igale poole ei ole vaja oma nina pista, vahepeal on targem mitte midagi öelda” võtab loo sisu kokku KiROT. 11.juulil avaldatud muusikavideo tegi MASA.

Faktid

Liikmed:
Paul Oja (12.06.1979)
Henry Kõrvits (G-Enka) (30.12.1974)
Revo Jõgisalu (09.07.1976-30.08.2011)

Bänd:
Kallervo Karu (drums)
Joker (guitar and bass)
Ülli Saar (back vocals)
Elina Eilonen (back vocals)

A-Rühm liikmed:
DJ Critikal
Cool D
Kozy
Genka

Muud huvitavat

Seotud videod

Genka & Dew8 - Jõhker veretöö Kärevere teemaja juures
Genka & Dew8 - Jõhker veretöö Kärevere teemaja juures

Artist: Genka & Dew8

Lugu: Jõhker veretöö Kärevere teemaja juures

Aasta: 2023

A-Rühm ft. Pearu Paulus - Sama kuumad
A-Rühm ft. Pearu Paulus - Sama kuumad

Artist: A-Rühm ft. Pearu Paulus

Lugu: Sama kuumad

Album: Reede

Aasta: 2023

Režissöör: Hindrek Maasik

A-Rühm - Reede
A-Rühm - Reede

Artist: A-Rühm

Lugu: Reede

Aasta: 2022

Genka ja Dew8 - Tahan olla nagu Genka
Genka ja Dew8 - Tahan olla nagu Genka

Artist: Genka ja Dew8

Lugu: Tahan olla nagu Genka

Album: Oleg

Aasta: 2021

Genka ja Dew8 - Penny (kaasas Robin Juhkental)
Genka ja Dew8 - Penny (kaasas Robin Juhkental)

Artist: Genka ja Dew8

Lugu: Penny (kaasas Robin Juhkental)

Album: Oleg

Aasta: 2021

Lukamon feat. Genka - Muzdad
Lukamon feat. Genka - Muzdad

Artist: Lukamon feat. Genka

Lugu: Muzdad

Aasta: 2021

Genka & Dew8 - Ma ei oska kaine peaga peol midagi teha
Genka & Dew8 - Ma ei oska kaine peaga peol midagi teha

Artist: Genka & Dew8

Lugu: Ma ei oska kaine peaga peol midagi teha

Album: Oleg

Aasta: 2020

Genka & Paul Oja - Meie Mäng
Genka & Paul Oja - Meie Mäng

Artist: Genka & Paul Oja

Lugu: Meie Mäng

Aasta: 2018

Režissöör: Joosep Kask

Sip€lga14 feat. Genka - Usain Bolt
Sip€lga14 feat. Genka - Usain Bolt

Artist: Sip€lga14 feat. Genka

Lugu: Usain Bolt

Aasta: 2018

Režissöör: Siim Parisoo

12EEK Monkey - Mu Xitt on Kosmos
12EEK Monkey - Mu Xitt on Kosmos

Artist: 12EEK Monkey

Lugu: Mu Xitt on Kosmos

Album: Xibalba Spa

Aasta: 2017

Režissöör: Genka, Põhjamaade Hirm, CJ Kask

12EEK Monkey - Iseloomult toores
12EEK Monkey - Iseloomult toores

Artist: 12EEK Monkey

Lugu: Iseloomult toores

Album: Xibalba Spa

Aasta: 2017

Režissöör: Otto Suits, Genka, Põhjamaade Hirm

12EEK Monkey - Kanalisatsioon
12EEK Monkey - Kanalisatsioon

Artist: 12EEK Monkey

Lugu: Kanalisatsioon

Album: Xibalba Spa

Aasta: 2017

Režissöör: Genka, Põhjamaade Hirm, Siim Parisoo

Kõik Boyz - 2Kõik
Kõik Boyz - 2Kõik

Artist: Kõik Boyz

Lugu: 2Kõik

Aasta: 2016

Režissöör: Felix Laasme

Genka/Paul Oja  - Kõik (Remix) feat. Suur Papa, Metsakutsu, Reket, Beebilõust, Ines
Genka/Paul Oja - Kõik (Remix) feat. Suur Papa, Metsakutsu, Reket, Beebilõust, Ines

Artist: Genka/Paul Oja

Lugu: Kõik (Remix) feat. Suur Papa, Metsakutsu, Reket, Beebilõust, Ines

Aasta: 2015

Režissöör: CJ Kask