HND

HND esines Veteranirockil 23.aprillil Pärnu keskväljakul Endla teatri ees. Ülekanne oli ETV2 vahendusel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.11.2006 - 22:31
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.04.2024 - 05:56
Eesti artist, Ansambel, Rock

HND alustas tegevust 2006. aastal, kui üllitati esiksingel "Vaevu hingan", mis jõudis Eesti raadiote ja telejaamade pleilistidesse püsides edetabelites nädalaid. Juba järgmisel aastal ilmus debüütalbum "PaturaamaT", mille muutis omapäraseks raamatu stiilis kujundus. Album leidis rockisõprade hulgas väga head vastukaja ning HND sai nõutuks liveesinejaks.

2008. aastal ilmunud duubelalbumiga "Aivaravai" (CD+DVD) tegi HND ajalugu - esimese bändina Eestis jagati plaat ära täiesti tasuta.

9.oktoobril 2009 ilmus kolmas kauamängiv "Päikesepilkajad". Albumilt pärinevad hitid "Kõverpeegli rahvas", "Päikesepilkajad" ja "Langenud inglite maal". Kõik kolm singlit leidsid koha ka 2009. aasta Raadio 2 kuulajate poolt kokku pandud tabelis "Aastahitt", kõrgeima positsiooni napsas "Kõverpeegli rahvas" platseerudes kohale #10.

Bänd on oma tegutsemisaja jooksul andnud märkimisväärse hulga kontserte kodumaal, muuhulgas soojendati ansamblit Def Leppard nende Eesti kontserdil. Lisaks on bänd kaasa teinud telesarjas "Kättemaksukontor" ning muusikat on kasutatud erinevates filmides (nt "Seenelkäik").

2010. aastal astus HND festivalil Viru Folk üles unplugged kavaga, mis sisaldas vanu lugusid nö "ilma elektrita". Samas pole HND läinud kergema vastupanu teed, vaid kõik lood on läbinud värskenduskuuri, saanud lausa uued seaded ning kaasatud on palju külalismuusikuid – Cool D (räppvokaal), Jaanus Nõgisto (mandoliin), Madis Muul (klahvpillid) jpt. Kontsert Käsmus sai publikult väga hea vastuvõtu osaliseks ning ansambel otsustas sama kava salvestada ka albumiks.

09.mail 2012 avaldaldas HND unplugged versiooni loost "Kui sa vaid saad". Tegemist oli avasingliga täispikalt unplugged albumilt. "Pean tunnistama, et osad lood kõlavad unplugged seades vaat et isegi paremini kui rockivõtmes," lausus solist Tarmo Mölder.

28.novembril 2012 avaldas HND unplugged versiooni loost "Me jääme ellu". "Me jääme ellu (unplugged)" on eepiline uusversioon Aapo Ilvese sõnadele tehtud loost. Külalismuusikutena teevad selles kaasa Madis Muul klahvpillididel, Kaido Keldet tshellol ja Kristjan Hallik viiulil.

Tegemist on albumi "Akustiline" teise singliga, millel kõik lood on saanud uue seade ning kaasatud on palju külalismuusikuid – Dagmar Oja taustavokaalina, Kaarel Tamra klahvpillidel, Hele-Riin Uib perkussioonil jne.

Tarmo Mölder leiab külalismuusikute aadressil vaid kiidusõnu: "Mul on väga hea meel, et sellel plaadil teevad kaasa paljud lisamuusikud, kes andnud albumile oma näo ja hinge. Isiklikuks suureks üllatajaks osutus Indrek Tiisel ja tema suupillimäng, see on lihtsalt ülemõistuse äge. Ainuüksi legendaarse Ruja kitarristi Jaanus Nõgisto kohalolek stuudioseinte vahel on märgilise tähendusega igale Eesti bändile."

12.detsembril 2012 avaldatud HND uus kauamängiv "Akustiline" sisaldab endas 15 varemavaldatud lugu, mis kõik on saanud täiesti uued seaded, lisaks on albumil leida ka uus lugu "Teistmoodi kui eile" (sõnad Liis Lass). Albumi valmimisel lõi kaasa massiivne hulk külalismuusikuid – Cool D (räppvokaal loos "Metamfetamiini Blues"), Jaanus Nõgisto (mandoliin loos "3/5"), Madis Muul (klahvpillid), Kaido Kelder (tshello) jpt.

18.mail 2013 avaldas HND albumilt "Akustiline" uue singli. Liis Lassi sõnadele valminud "Teistmood kui eile" on järjekorras neljas singel viimatiselt kauamängivalt. Külalismuusikutena teevad kaasa Madis Muul klahvpillididel ja Kaido Keldet tshellol.

12.novembril 2013 oli HND Saku Suurhallis Scorpionsi kontserdi erikülaliseks.

HND õnnitles bassimeest Tarmo Põiklikku, kes sai 2014 veebruarist Eesti suurima müügipinnaga rõivamüüja LPP Retail Estonia OÜ tegevjuhiksjuhiks. Firma esindab Reserved, Mohito, House, Cropp ja Sinsay kaubamärke.

HND on valmis saanud uue loo "Allaandjad". Laulule tehti ka muusikavideo, milles on kasutatud reaalseid kaadreid lahingsituatsioonidest Estcoy-16 missioonidelt. Ametlikult ilmus HND uus lugu ja muusikavideo 17.novembril 2014.

14.augustil 2015 esines HND Pärnu rockiklubis Volume, kus toetati põhjanaabrite gootirocki bändi To/Die/For.

9.12.2015 tuli uus singel "Tähetolmus".

7.mail tähistas HND 10. sünnipäeva uhke kontserdiga Rock Cafes.
2021

14.okoobtil anti tsaass väljja debüütalbum "PatuRaamat" digiplstvotmidele.

1.detsembrist oli HND album "Päikesepilkajad (2021 Remastered)" samuti digitaalselt saadaval. Singli "Nõuniku laul" muusikavideot esitleti 8.detsembril.

18.märtsil 2022 ilmus HND lugu "Saja aasta eest", mis kõneleb sõja lootusetusest. Mumm Records lasi 27.märtsil välja plaadi Ukraina 2, kus ka see lugu peal.

25.juunil tuli HND välja singliga "Lennata". Sel korral panid noodid ritta Andi Aus, Erko Laurimaa, Tarvo Mölder ja sõnad Liis Lass.

9.septembril 2022 andis bänd välja singli ja video “Soo”. Lugu iseloomustab ja annab aimu HND uue plaadi materjalist, pakatades energiast ja powerist. “Soo” näol pole tegemist mingi sussisahistajatest vanameeste comebackiga, vaid tundub, et rokilavadelt eemaloleku ajaga on kogutud endasse plahvatusohtlikku energiat, mis nüüd kõigi silme ees valla pääseb. “Soo” muusika ja sõnad on kirjutanud Sulev “Sulliwan” Müürsepp, aranžeerinud Andi Aus ja Meelis Tauk. Video valmis koostöös: DOP Tauno Sirel, valguskunstnik Timo Tali, steadicami operaator Janar Volmer, droonioperaator Jaan Kronberg ja FPV drooni operaator Kalle Põllu. 8.oktoobril esines HND Helitehases.

14.märtsil 2023 ilmus bändi HND singel “Trooja”, mille muusika ja sõnad on kirjutanud Andi Aus, Sulliwan ning Tarmo Põiklik. Lugu iseloomustab ja annab aimu HND uue plaadi materjalist, millelt mingit nostalgilist vanainimeste heietust otsida ei tasu. Ka ei paista sealt lembelaulikute repertuaaridest leiduvaid imalaid hitte. Küll aga korraliku annuse energiat ja üle mõistuse head kitarrisoundi.

Ansambel HND tegi oma fännide seas küsitluse, mille põhjal valmis 19.juuniks eestikeelne versioon soomlaste eurolaulja Käärijä loost "Cha Cha Cha". Laulule lõi eestikeelse teksti Jyrise koos HND-ga. "Lugu on HND nägemuses keeratud veelkord üle vindi ning põimitud mitmete vihjetega kodumaistele hittidele. See ei ole lihtsalt tõlge, vaid midagi palju enamat," teatas ansambel.

HND rõõmustas fänne 15.septembril avaldatud videosingliga “Kõik ei saa korda”. Loo autoriks on ansambli bassimängija Tarmo Põiklik, aga loole on lisatud ka kõva annus Meelis Tauk-faktorit. Video valmimise taga on valguskunstnik Timo Tali, operaator Ergo Treier ja pürotehnik Jüri Kartul. “Sisult on see on lihtne ja askeetlik video, milles teatav äratundmisrõõm, kuna HND kõige esimese loo “Vaevu hingan” video oli sarnase tulekuga. Nii “Vaevu hingan” kui ka uue loo video tegemisel mängis olulist rolli Fookus Pookus filmi- ja telekraanade proffide meeskond, eesotsas Pelle Vellevoogiga, kes on ka Soome suurimate tele- ja filmiprojektide taga,” ei suuda HND laulja Tarvo Mölder oma vaimustust varjata.

HND uus 12-ne looga album ilmus 10.oktoobril 2023, esitlus oli 14.oktoobril Helitehases koos bändiga Colors Of Today. "Tahtsime, et õhtu oleks mitmekesine ja maksimaalselt emotsioone pakkuv. Rääkimata tõsiasjast, et tahtsime neid ka ise väga kuulata," selgitasid HND bändiliikmed, miks otsustati endaga lava jagama kutsuda just Colors of Today.

Silvi Vraidi ande ja muusikalise panuse tähistamiseks tulid 17.veebruaril Eesti Laulu laval suurejooneliseks etteasteks kokku metal-ansambel HND, räppar Gameboy Tetris, popmuusik Eleryn Tiit, Muteko Taiko trummiduo ja Dance Republic Tantsukooli tantsijad. Spetsiaalselt Eesti Laulu finaaliks loodud ühisnumber “All Vrait” tegi tagasivaate Silvi Vraidi esitatud hittidele, mis on kuldsete tähtedega Eesti popmuusika ajalukku kirjutatud.

HND esines Veteranirockil 23.aprillil Pärnu keskväljakul Endla teatri ees. Ülekanne oli ETV2 vahendusel.

Faktid

HND on:
*Tarvo Mölder – laul (19.09.1981)
*Madis Savi – kitarr (14.02.1983)
*Tarmo Põiklik – bass (16.09.1979)
*Andi Aus – trummid (24.11.1977)
*Taavi Üprus - HND teeneline helimeister (22.02.1982)

Muud huvitavat

Seotud videod

HND - Kõik ei saa korda
HND - Kõik ei saa korda

Artist: HND

Lugu: Kõik ei saa korda

Aasta: 2023

HND - Soo
HND - Soo

Artist: HND

Lugu: Soo

Aasta: 2022

HND - Allaandjad
HND - Allaandjad

Artist: HND

Lugu: Allaandjad

Aasta: 2014

Režissöör: Tarvo Mölder

HND - Langenud inglite maal
HND - Langenud inglite maal

Artist: HND

Lugu: Langenud inglite maal

Album: Päikesepilkajad

Aasta: 2010

Režissöör: Kristjan-Jaak Nuudi

HND - Metamfetamiini Blues
HND - Metamfetamiini Blues

Artist: HND

Lugu: Metamfetamiini Blues

Album: PaturaamaT

Aasta: 2007

Režissöör: Ants Martin Vahur

HND - Vaevu hingan
HND - Vaevu hingan

Artist: HND

Lugu: Vaevu hingan

Album: PaturaamaT

Aasta: 2006