Merlyn Uusküla

Merlyn Uusküla andis 14.märtsil albumilt “Raju reede” välja uue singli “Tagasi käidud teid”. Lugu tekitab kuulajas heas mõttes klubiajastu tipphetkede tunde, sest selle loo eripäraks on just inspiratsioon millenniumi ajastu sound’idest, mis on hetkel maailmas suuri trende tegemas. Video filmiti Eesti ühes legendaarseimas peopaigas – Club Hollywoodis ning selle keskmes on üks paarike, kes klubis lõbusasti aega veedab ja hommikukuma valguseses suvisel ajal käsikäes õue astub. DJ-puldis on aga ohjad haaranud Merlyn Uusküla, kes peol muusikat mängib.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.09.2007 - 10:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.03.2024 - 18:49
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Merlyn on laulmisega tegelenud aastast 1993, kui asus Ellerheina lastekoori. Ellerheinas käis ta kokku viis aastat. Edasi asus ta laulmist õppima Kaunite kunstude kooli, kus soololaulu juhendajaks oli Janika Sillamaa.

1998 osales ta lauljate konkursil Tähede Laul, kus võitis noorima osalejana 14-17 grupis III koha. 2001 aastal osales ta Eesti suurimal lauljatevõistluse Kaks takti ette, kus õnnestus publikulemmikuna ja samuti noorima oslejana jõuda finaali.

2003-2006 laulis Merlyn populaarses tüdrukutebändis Nexus ja oli seal peamine vokaal. Nexuse liikmeteks olid veel Janne Saar ja Helen Randmäe. Nexuse asutajaks oli noor helilooja ning muusikaprodutsent Peter Ross, kodanikunimega Vahur Valgmaa.

Nexuse esimene lugu "Suveks tantsime talve" ilmus plaadifirma TopTen kogumikul "Kevadhitt 2003". Album "Nii kuum" ilmus aasta 2003 oktoobris. Siis algas Nexusel meeletult tihe esinemisgraafiku aeg. Sama aasta sügisel vallutas lugu “Nii kuum“ pea kõik tantsusaalid ja raadiojaamad. 2004. aasta suvel ilmus Nexuse järgmine plaat “Nexus 2“, mille esimene singel koos Koit Toomega “Lubasid tulla“ oli raadiotes suve mängituim lugu. Ka albumi teine singel "Hingetuna" ei jäänud ilma rahva tunnustusest ja tõi endaga kaasa tiitli “Aasta hitt 2004“.

Alates 2005 aasta maist võttis Nexus uue suuna ja keskenduti rohkem poprockile. Sellest hetkest peale esines Nexus koos LIVE bändiga. Bändipoisid olid: trummar Borka (Boriss Hrebtukov), bassist Villu (Viljar Norman) ja kitarrimängija Kaska (Kristjan Kaasik). Ilmus plaat "Nii head tüdrukud ei tee", millelt pärinesid lood "Sa vaatad mul silma", "Tormituuled" ja viimane hittlugu "Nii kui nii".

Augustis 2006 teatas tüdrukutebänd Nexus laialiminekust. 2.septembril salvestati "Go Live" kontserdil Nexuse dokumentaal-DVD, kus said sõna bändi sõbrad ja koostööpartnerid. Kogumikplaat-dvd "Best of Nexus" ilmus novembris 2006. CD-l ja DVD-l olid Nexuse hittlood läbi aegade. Nexust peetakse siiani Eesti viimaste aegade üheks edukaimaks tüdrukutebändiks.

Aastal 2008 alustas ta soolokarjääriga ning ühtlasi ka oma lugude kirjutamisega. 2010 aasta oktoobris ilmus Merlyn Uusküla debüütalbum "Ihuüksi", mis sisaldas nelja tunnustatud raadiohitti ("Soovin sulle head", "Ihuüksi", "Miks alles nüüd", "Paradiis").

2010 aastal võitis Merlyn Raadio 2 muusikaauhindade jagamisel aasta uue tulija tiitli.

2011 mais ilmus tema esimene rahvusvaheline singel "2Night" koostöös Saksamaa produtsendi Marc Van Lindeniga. Lisaks Eestile veel Saksamaal, Poolas, Tšehhis ja Austrias. 29.juunil avaldas Merlyn loo video.

20.juulil 2011 andis lauljanna Merlyn Uusküla oma Facebooki kontol teada, et Youtube'ist saab kuulata tema uut lugu "Nii palju anda," mis seekord valmis koostööd Rolf Roosaluga.

2011 oktoobris üllatas Merlyn omaakirjutatud looga "See tunne", mille remiksi tegi produtsent Avo Aunapuu.

Märtsist 2012 sai lauljatari näha uue kavaga tuuritamas ning 6.aprillil jõudis raadiotesse suviselt lõunamaine singel "See öö!", mis on valminud koostöös trummiduo AppleCherry Punchiga, kuhu kuuluvad Hele-Riin Uib ja Helena Victoria Kass.

Merlyn Uusküla hakkab 2013 aastal mängima populaarses telesarjas "Pilvede all". "Uus tegelane Emma on naljakas ja huvipakkuv karakter. Tal on omamoodi väärtushinnangud ning ta elab kusagil pilvepiiril," kirjeldab Merlyn oma tegelast.

Merlyn avaldas 20.märtsil 2013 uue pala "Sa suudad", mille sõnade autor on Aapo Ilves. Singlit esitleti 23.märtsi õhtul akustilise kontserdiga Trattoria Massimos. Samal ajal tudeeris ta Lõuna-Prantsusmaal äri ja turundust.

6.juulil 2013 esines Merlyn Uusküla Õllesummeril ning lavalt kostusid igihaljad Nexuse "Lubasid tulla", "Hingetuna" kui ka Aastahitt 2003 "Nii kuum", mida piiga polnud enda sõnul juba seitse aastat esitanud.

28.septembril 2013 avaldas Merlyn Uusküla muusikavideo "Võidu poole", mis valmis koostöös Wild Diseasega ning video autor on Kenneth Rüütli.

19.detsembril 2013 esitles Merlyn Uusküla "Täna Võin Jääda" akustilist versiooni, kus klaveril saatis teda Uku Suviste.

Singli "Aphrodite" esmaesitlus oli 21.veebruaril 2014 Club Tartus.

13.augustil 2014 tuli Merlyn Uusküla muusikavideo laulule "Nüüd ma tean". Loo produtsendiks on I.M.T.B ja video autoriks Kenneth Rüütli. Viimasega koos avaldati 5.novembril uus lugu "Hurmur".

Merlyn Uusküla plaadi "Õnnepäev" presentatsioon toimus 19.novembril Olympic Casino Olümpias ning 22.novembril Massimo restoranis.

26.märtsil 2015 avaldas Merlyn singli “Õnnepäev”, kus saksofoni mängib Villu Veski. "Lugu on lõbus ja päikselise meeleoluga ning räägib võitmisest, kui fortuuna õnn naeratab," iseloomustab Uusküla loo sõnumit. Loo sõnad on kirjutanud Aapo Ilves ja laulu viis on pärit lauljatari enda sulest. Uue singli ametlik promovideo on filmitud albumi "Õnnepäev" presentatsioonil.

6.oktoobril üllatas Merlyn looga “Mälestustes tuul”.

15.aprillil 2016 ilmus Merlyn Uuskülalt nostalgiahõnguline tantsulugu “Raju reede”, mis inspireeritud just ’90ndatest. “Koos Sven Lõhmusega tegime ühe korraliku diskoloo ja sukeldume perioodi, mil aset leidsid kuumimad suvetuurid, põhijook oli longero ja Eesti Hiti kassett üürgas igas autos,” märkis Uusküla.

28.juunil 2017 tuli välja singel ”Jälle 18”, mille viisi ja sõnade autorid on Kaarel Orumägi ning Merlyn Uusküla. "Lugu viib meenutustega taas aega, kui vanus oli pöörane 18, mil kogu maailm oli valla ja elati vaid selles hetkes. Loomulikult on tegemist hoogsa tantsulooga,” pajatas Merlyn. Lugu on pühendatud kõikidele tänavustele koolilõpetajatele.

2018 aastal ühines taas ansambel Nexus tähistamaks 15. juubeliaastat. Esimene esinemine oli Eesti Muusikaauhinnad 20. juubeli galal 25.jaanuaril Saku Suurhallis.

Merlyn Uusküla avaldas 27.märtsil uue rütmika loo “Täiskuuöö”. Laul on inspireeritud võimsast loodusnähtusest täiskuu, mis igas kalendrikuus meile rõõmu valmistab. Lugu on pühendatud kõikidele, keda paelub kuu maagiline jõud! Viis ja sõnad: Merlyn Uusküla; produktsioon: Edvin Petrov.

Nexuse juubeliaasta esinemised toimusid 8.06 Märjamaa lauluväljakul, 9.06 Põlva Intsikurmus, 22.06 Kose jaanitulel ja 29.06 Retrobestil Otepääl. Nende live-bänd oli samuti kohal samas koosseisus kui aastaid tagasi: trummar Boriss Hrebtukov, bassist Viljar Norman ja kitarrist Kristjan Kaasik.

Merlyn Uusküla andis 19.septembril 2018 välja uue loo “Homne plaan”, südamlikku pop-ballaadi, mis valminud koostöös muusikaprodutsendi Vahur Valgmaaga.

1.oktoobril 2019 sündis Merlyn Uusküla poeg, kes sai nimeks Ralf Hubert.

10.aprillil 2020 avaldas Merlyn Uusküla singli “Kaks meetrit”, mille sõnad kirjutas Vahur Afanasjev, viisi ja produktsiooni autoriks VHOT. Merlyn kommenteerib: “Lugu “Kaks meetrit” on loodud selleks, et tõsta sel keerulisel ajahetkel pisut inimeste tuju ja tuua ellu päikest. Singel on loodud usus, et peagi saab see periood läbi, kui kõik üheskoos veel pisut pingutame. Mida paremini peame kinni praegu “kahe meetri reeglist”, seda kiiremini saame varsti naasta oma tavapärase elu juurde, mida me kõik juba väga igatseme. Loo video keskmes on armastajapaar, kes olude sunnil ei saa omavahel praegu kohtuda, kuid hoiab siiski oma meele positiivsena, et peagi tuleb see ilus päev… Just teile armastajad ongi see lugu pühendatud. Olge terved!”

6.mail 2021 ilmus Merlyn Uusküla uus singel “Sul küsin ma”. Lugu valmis Rootsi/USA stuudio tiimiga Magnus Fredriksson, Scott Borecki ja Casper Bjerkehagen. ”Sul’ küsin ma lugu on loodetavasti helge sähvatus, mis loob meeleolu, et peagi paistab taas päike ja saame ennast vabalt tundes lennata, kuhu me soovime,” arvab lauljanna. Loo video ja tegevus toimub Tallinna Lennujaamas, kus loo keskmes on armastajapaar, kelle saatus on lahtine ja ootab lahendust. Loosse lisab värvi oma panusega Eesti üks andekamaid saksofoniste Henri Aruküla, kes on ühtlasi Baltikumi ainus LED-saksofonist.

30.juulil 2021 abiellusid Merlyn Uusküla ja 10 aastat tema elu­kaaslaseks olnud Marko Hein restoranis Eagle "Raju reedel". Kõik pereliikmed kannavad nüüd ühist perekonnanime Hein.

Merlyn Uusküla esitles 24.märtsil 2022 raadio Sky Plus hommikuprogrammis uut singlit “Tähed öös”, mis valmis koostöös räppar AG-ga (Silver Orissaar). Looga soovib Merlyn Uusküla oma loomingus uue lehekülje pöörata ning ühtlasi soovis ta teha koostöölugu. Valituks osutus Pärnust pärit riimiseadja AG. “Mõtlesin, et teen koostöös temaga selle loo, kuna tal on väga suur fännibaas ja vaatan, mis siis saab. Minu keskmine kuulaja on 30+ ja temal pigem 18+, ühendame fännibaasid ja lööme kaardid sassi, vaatame mis sealt välja tuleb,” kommenteeris Uusküla. Loo muusikavideo tuli välja 5.aprillil, režissööriks Kenneth Rüütli.

Merlyn Uusküla esines 11.-14.augustil toimunud ansambli Meie Mees 25. sünnipäeva suvetuuril.

Merlyn Uusküla, Lauri Lembinen kirjutatud "Unicorn Vibes" MERLYN esituses osaleb Eesti Laulul. Esmakordselt kuulis laulu ETV erisaates 2.detsembril, Poolfinaalis võistles lugu 12.jaanuaril ent finaali ei pääsenud.

10.aprillil 2023 avalikustas Merlyn Uusküla värske singli. “Saladus su peos” sõnum on hästi tänapäevane ja eluline ning räägib noortest inimestest, kes pole omavahel veel kohtunud, kuid on pikka aega chattinud ja lõpuks plaanivad nad päriselt kokku saada. Nagu tänapäeva maailmas ikka, enne päriskohutumist suheldakse palju virtuaalselt ja nii võib juhtuda ka see, et inimesed on vahel isegi samas ruumis, aga nad ei märka teineteist, sest pilk on ainult telefoni suunatud,” kommenteeris laulja. Merlyni lugu sai endale ka muusikavideo, mis valmis koostöös Mustu Films’iga. Loo sõnad on tehtud koostöös Eesti ühe hinnatuima luuletaja Lauri Räpiga ja viisi osas panustas Lauri Lembinen.

Looga “Saladus su peos” osales ta ühtlasi TV3 muusikasaate “Uus laul” neljandas veerandfinaalis 30.aprillil. Lugu võistles edasi 14.mail poolfinaalis ning pääses 28.mail Alexela kontserdimajas toimunud finaali, kus laval liitusid temaga Nexuse liikmed.

Tre.ee Kontserdid korraldasid neljal õhtul Suvealguse Festivali Summerfest. Laval olid ansambli 20. juubeli eksklusiivse erikontserdiga Nexus, oma bändiga tagasi rokilainel Tanel Padar ja rahva lemmik Hunt. 2.juunil esineti Raplas, 3.juunil Viljandis, 9.juuni Põlvas ja 10.juuni Kadrinas.

22.juunil esinesid Nexus, Terminaator, Hellad Velled, Hunt ja Renate Kose lauluväljalkul üritusel Kose Jaanituli 2023.

Merlyn Uusküla avaldas 25.oktoobril singli “1995”, mille viisi autor on Merlyn Uusküla ise, sõnad kirjutas ta koos Lauri Räpiga. “Loos teeb kaasa 1990ndate ülipopulaarne tegelaskuju Ice Dog M ehk Kristjan Jõekalda, kes ennastunustavalt proovib lauatelefonile koju helistada… Lugu viib meid nostalgilisele ajarännakule 1995. aastasse,” märkis Uusküla. Peamiselt Eesti Vabaõhumuuseumis ja Helitehases filmitud muusikavideo autor on Mustu Films / Kenneth Rüütli.

10.novembril ilmus Merlyn Uusküla kolmas stuudioalbum “Raju reede”. Kogu album on lauljatari sõnul inspireeritud 1980ndate, 1990ndate ja millenniumi soundidest, mis on segatud tänapäevaste muusikasuundadega. “Seda albumit tehes tunnen ma ennast igatahes väga koduselt ja hästi. Albumilt leiab 7 juba ilmunud singlit, 3 uut laulu ning 2010. aastal ilmavalgust näinud hiti “Ihuüksi” värske remiksi. 15.detsembrini toimus lauljatari albumituur “Reedest reedeni”, kus igal reedel toimus mõnes suuremas linnas helikandja esitluskontsert.

Merlyn Uusküla andis 14.märtsil albumilt “Raju reede” välja uue singli “Tagasi käidud teid”. Lugu tekitab kuulajas heas mõttes klubiajastu tipphetkede tunde, sest selle loo eripäraks on just inspiratsioon millenniumi ajastu sound’idest, mis on hetkel maailmas suuri trende tegemas. Video filmiti Eesti ühes legendaarseimas peopaigas – Club Hollywoodis ning selle keskmes on üks paarike, kes klubis lõbusasti aega veedab ja hommikukuma valguseses suvisel ajal käsikäes õue astub. DJ-puldis on aga ohjad haaranud Merlyn Uusküla, kes peol muusikat mängib.

Faktid

Nimi: Merlyn Uusküla
Kodanikunimi: Merlyn Hein
Hüüdnimed: Merka, Merx, Mumm, MP
Sünniaeg: 23. märts, 1984
Pikkus: 165cm

Abiellus: 30.juulil 2021
Mees: Marko Hein on 5.aastat noorem
Poeg: Ralf Hubert sündis 1.oktoobril 2019


Lemmik
-söök: vürtsikad toidud, hiinakad
-jook: ananassimahl
-puuvili: apelsin
-värv: oranz, must, kuldne
-lill: roos, gerbera
-telesaade: Reporter
-film: Nukitsamees
-laulja: Robbie Williams, Christina Agulilera
-kodumaine bänd: The Sun
-näitleja: Julia Roberts
-auto: Audi A4
-ajakiri: Cosmopolitan
-Nexuse laul: Nii Kui Nii
-vabaaja riietus: Vero Moda, Zara, Only

Muud huvitavat

Seotud videod

Merlyn Uusküla - Tagasi käidud teid
Merlyn Uusküla - Tagasi käidud teid

Artist: Merlyn Uusküla

Lugu: Tagasi käidud teid

Album: Raju reede

Aasta: 2024

Merlyn Uusküla - Saladus su peos
Merlyn Uusküla - Saladus su peos

Artist: Merlyn Uusküla

Lugu: Saladus su peos

Aasta: 2023

Merlyn Uusküla feat. Ice Dog M - 1995
Merlyn Uusküla feat. Ice Dog M - 1995

Artist: Merlyn Uusküla feat. Ice Dog M

Lugu: 1995

Album: Raju reede

Aasta: 2023

Merlyn Uusküla x AG - Tähed öös
Merlyn Uusküla x AG - Tähed öös

Artist: Merlyn Uusküla x AG

Lugu: Tähed öös

Aasta: 2022

MERLYN - Unicorn Vibes
MERLYN - Unicorn Vibes

Artist: MERLYN

Lugu: Unicorn Vibes

Aasta: 2022

Merlyn Uusküla - Sul' küsin ma
Merlyn Uusküla - Sul' küsin ma

Artist: Merlyn Uusküla

Lugu: Sul' küsin ma

Aasta: 2021

Merlyn Uusküla - Kaks meetrit
Merlyn Uusküla - Kaks meetrit

Artist: Merlyn Uusküla

Lugu: Kaks meetrit

Aasta: 2020

Merlyn Uusküla - Jälle 18
Merlyn Uusküla - Jälle 18

Artist: Merlyn Uusküla

Lugu: Jälle 18

Aasta: 2017

Režissöör: Erko Käärats, Kee Abel

Merlyn Uusküla Feat. Wild Disease - Võidu poole
Merlyn Uusküla Feat. Wild Disease - Võidu poole

Artist: Merlyn Uusküla Feat. Wild Disease

Lugu: Võidu poole

Aasta: 2013

Režissöör: Kenneth Rüütli