Liis Lemsalu

Rally Estonia avasid 5.juulil Tartu raekoja platsil suurejoonelise lavasõuga Liis Lemsalu ja Stefan.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.01.2012 - 19:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.07.2024 - 01:09
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Liis Lemsalu on "Eesti otsib superstaari" neljanda hooaja võitja, mille finaal toimus 12.juunil 2011.

Liis Lemsalu sündis 20.oktoobril 1992. aastal Pärnus. Peatselt peale koolipinki asumist kolis ta perega Norra. Välismaal elades hakkas Liis isa Marek Lemsalu eeskujul jalgpalli mängima. Sportimise kõrvalt tärkas temas järjest enam ka huvi muusika vastu. Nii jõudiski neiu ühe projekt-koori katsetele, kuhu ta ainsa välismaalasena ka valituks osutus. Koosseisuga salvestati norrakeelne lastelaulu plaat.

13aastaselt kolis Liis Eestisse tagasi. Jalgpallitreeninguid jätkas lauljatar Nõmme Kalju naiskonnas. Peatselt vahetas Liis meeskonnaspordi WAFis (We Are Family Laulu- ja Tantsukool) tantsimise vastu. Ukse tagant laulutunde kuuldes tekkis tal tahtmine ka ennast selles valdkonnas rohkem proovile panna. Peale edukaid sisseastumiskatseid saigi tema esmaseks prioriteediks laulmine. Olles kolm aastat Maikeni käe all lauluoskust arendanud, otsustas Liis 2011. aastal Eesti Otsib Superstaari saatest osa võtta. Algus oli konarlik. Pääsu finaalivoorudesse tagas Liis endale alles lohutusvoorust.

Publikule läksid Liisi etteastetest enim hinge Adele "Someone Like You" ning Norra hällilaul "Den fyrste song eg hųyra fekk". Finaalis seljatas Liis ka viimase konkurendi Artjom Savitski ning teda pärjati Superstaari tiitliga. Saate võiduga kaasnes plaadileping firmaga Universal Music.

Peagi pärast saate Eesti otsib superstaari lõppu, ilmus 15.juunil 2011 Liisil singel koos saateks teiseks jäänud Artjom Savitskiga. Singel kandis pealkirja "Kõnnime seda teed". Loo autorid on Tarvo Valm ja Aapo Ilves.

22. septembril 2011 ilmus Liisi esimene singel 11-looliselt debüütalbumilt "Liis Lemsalu". Singel kannab nime "Shining Star" ning on kirjutatud heliloojate Niara Scarlett (Suurbritannia), Ellen T. ja Kyösti Salokorpi (Soome) poolt. Teine singel "Wanna Det Down" ilmus 03.novembril ning kolmas singel oli "Täitugu Soovid".

Novembri lõpus debüütalbumi välja andnud Liis Lemsalul on viimasel ajal päris hästi läinud - lauluga "Made Up My Mind" pääses superstaar konkursi "Eesti Laul" poolfinaali ning Eesti Muusika Auhindadel on ta nomineeritud lausa kolmes kategoorias (Parima Naisartist, Parima Debüütalbum ning Parim Popalbum).

18.veebruaril 2012 jõudis Eesti Laulu lõppvõistlusele Liis Lemsalu ja Rene Puura kirjutatud laul "Made Up My Mind". Liis astus üles Baltikumi suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week märtsi lõpus 2012.

13.septembril 2012 ilmus Liis Lemsalu endanimelise albumi järgmine singel “Lightning in a Bottle”, mille on kirjutanud Ago Teppand ning Soome produtsent Jonas Olsson. 4 DJ'd, kes loole remixid tegid on Andalo, Rein-V, E.M.I ja Kermo Hert.

2012 aasta jõuluturneeks "Jõuluootus" ühendasid väed Koit Toome, Liis Lemsalu ning WAF koor, tuur vältas 16.-29. detsembrini.

16.jaanuaril 2013 tuli singel "Uhhuu", mis osales "Eesti laul 2013" poolfinaalis. Loo "Uhhuu" autoriteks on Liis Lemsalu ning Rene Puura. Liis ise ütleb, et "Uhhuu" on pala, kus kohtuvad nii vana kooli kui ka uuema aja muusika: "Meloodias ja sõnades on sees positiivsus ning vabadus ja lugu on mõeldud kõigile, kes fännavad soul-muusikat."

Liis on stuudios lindistamas uut materjali, mis loodetavasti 2013 aastal ka kuulajani jõuab.

2.augustil 2013 tegi Liis kaasa Haapsalu Augustibluusil eriprojekti “Fankadelik” koossesisus koos Jarek Kasari ja Rasmus Rändveega.

2.septembril 2013 avaldas Liis Lemsalu oma värske singli "Rohkem värve", mille viisi autor ta ise on koos Rene Puuraga ning sõnad on kirjutanud Aapo Ilves. Loo ingliskeelne variant kannab nime "Got to be" ning sellele valmis re˛isöörilt Anne Vetik Liisi esimene muusikavideo.

3.oktoobril 2013 ilmus eestikeelne singel "Sulle võin kindel olla". Lembeloo muusika on kirjutanud Liis Lemsalu ja Rene Puura ning sõnad Aapo Ilves.

5.mail 2014 ilmus Liis Lemsalu singel "That Kinda" koos seda saatva videoga, milles lõid kaasa armastatud eesti lauljad Ivo Linna, Ott Lepland ja räppar Genka.

3.novembril 2014 tuli raadiosingel "Slowly Dying".

2.detsembril avaldasid oma ühise loo lauljatar Liis Lemsalu ja ansamblist Slippery Slope tuttav Egert Milder. Värske duett kannab pealkirja "Hold on”. Loo autoriteks on Liis Lemsalu ja ansambel Slippery Slope ning sõnade loomisel aitas kaasa ka produtsent Rob Montes.

7.veebruaril 2015 võistles lugu "Hold on” Eesti Laul 2015 poolfinaalis. Muusiakvideo avaldati 2.veebruaril.

25.mail 2015 esitles Liis singlit "Fire" raadios Sky Plus ning see on kuulatav Youtube'is. 5.juunil esines Liis uhiuue klubikavaga Pärnu Ööklubi Sunset hooaja avapeol.

Liis Lemsalu tuli 12.novembril välja muusikavideoga "Breaking The Rules", mille re˛issööriks on Sven Olters. 26.novembril ilmus ainult digitaalselt nelja looga minialbum "RULES“.

"Aasta 2015 on olnud väga meeleolukas. Tohutult palju on tehtud tööd, kaasa löödud erinevates projektides ning mis kõige tähtsam, lõpuks nägi päevavalgust ka minu kaasprodutseeritud minialbum “RULES”," kommenteeris Liis Lemsalu. "Kaasalöömine saates “Laula mu laulu” oli minu jaoks suureks inspiratsiooniks, mis nüüdseks on andnud mulle väga palju erinevaid mõtteid ja ideid edaspidiseks," lisas laulja.

31.detsembril teatas Liis, et fännide tungival soovil on 311.ee keskkonnast võimalik soetada albumi "RULES" deluxe versioonis 2CD-na ehk lisaks on kaasas 4 boonus lugu.

28.jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2016 suurgala õhtujuhid olid Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu.

Liis Lemsalu avaldas 1.juunil 2016 esimese enda kirjutatud emakeelse tekstiga loo "Sinu ees“. Lugu on sündinud Tallinn Music Week’i raames esmakordselt toimunud rahvusvahelises laulukirjutajate laagris ning selle viisi autoriteks on Ewert Sundja, Gustaf Svenungsson ja Mikaela Pada.

Liis Lemsalu esines 11.oktoobril Nordea kontserdimajas Briti lauljatari ja Grammy-võitja Joss Stone soojendajana. "Võin käsi südamel öelda, et mingil eluperioodil on Joss olnud minu üks suurimaid mõjutajaid. Mul on olemas kõik tema plaadid ja ma tean peast tema laulude sõnu," tunnistas Liis.

Daniel Levi ja Liis Lemsalu tõid kõigile jõulurõõmu kolme kontserdiga erinevates Eestimaa kirikutes 18., 20. ja 21.detsembril.

Eesti Laul 2017 finaali 4.märtsil sai Liis Lemsalu esitatav lugu "Keep Running" 7. koha. Autorid: Liis Lemsalu, Mihkel Mattisen, Gustaf Svenungsson, Magnus Wallin. 20.veebruaril esitles Liis loo eestikeelset versiooni "Aeg on käes".

Liis Lemsalu uus videosingel "Sinuga koos" tuli välja 30.märtsil. Loo sõnad ja muusika on sündinud Liisi koostöös Bert Prikenfeldi ning Ewert Sundjaga. Värske pala video valmis ühe pika tööka ning meeleoluka päevaga. Produktsioonijuht Laura-Lisete Roosaar video saamisloost: "Produktsiooni puhul oli keeruline ajastus. Nimelt oli kindel soov, et video tuleks välja koos singliga  märtsi lõpus ajal, mil õues on, võimalik, et hall sombune ja külm. Visioon nägi aga ette mõnusalt laisklevat suvepäeva, mistõttu oli välistatud eksterjööri näitamine pildis. Kuid suvefeelingu ning ootuse saime videosse sellegipoolest ning helgust ja igatsust on ka silmailuks küllaga".

31.märtsil esines Liis koos oma uue bändiga Tallinn Music Week’i Venuse laval. Bändi kuuluvad; Mairo Marjamaa (klahvpillid), Pent Järve (kitarr), Hans Kurvits (trummid), Siim Usin (basskitarr).

Liis Lemsalu andis 1.septembril 2017 välja singli “Ei peatu” ning järgmine singel “Püüab meid” ilmus 27.novembril. Samal päeval tuli välja eestikeelne stuudioalbum “+1”, mille lood on suures osas valminud koostöös Bert Prikenfeldiga. Lisaks andsid autoritena oma panuse Ewert Sundja, Ott Lepland, Aapo Ilves, Daniel Levi Viinalass ning mitmed välismaised artistid.

Albumi esitluskontsert toimus 30.novembril Tallinnas maagilises paigas nimega Helios Hall ning 8.detsembril esines Liis koos bändiga Solarise Apollos.

25.jaanuaril toimuval Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal üllatas Liis Lemsalu spetsiaalselt selleks õhtuks loodud erishow'ga. Ta võitis oma albumiga “+1” aasta naisartisti ja aasta popalbumi tiitli.

26.aprillil 2018 tuli välja Liis Lemsalu ja Ott Lepland ühine singel “Süda taob”, mis pärit Liisi albumilt “+1”. Laulu autoriteks on Ott Lepland, Cassandra Ströberg ja Bert Prikenfeld, sõnad on kirjutanud Aapo Ilves.

NOĖP andis 2.juulil koostöös armastatud lauljanna Liis Lemsaluga välja suvise singli “Tangled Up”. Loo esimene avalik ettekanne oli 5.juulil Õllesummer Festivali pealaval. Lisaks astus Liis erikülalisena üles ka NOËPi kontserdil 20.juulil Lätis Positivus festivalil.

Liis Lemsalu järgmine singel "Hingata" tuli välja 4.oktoobril. Albumilt "+1" pärit loo autorid on Bert Prikenfeld, Daniel Levi Viinalass, Liis Lemsalu ja Aapo Ilves. "Kui albumil saab kuulata loo esmaversiooni, siis just sai meil Liisiga valmis veel värskema kõlaga raadioversioon, mida lisaks raadiotele saab kuulata digilevis ja näha lüürikavideo taustana," täpsustas aasta produtsendiks ja miksijaks valitud Bert. Liisi jaoks sümboliseerib uus lugu sügist: "Kõik, mis on oma aja kaotanud, langeb maha, et uued algused su elus saaks värskelt hingata."

4.detsembril esilinastus Eesti esimene kogupere jõulufilm "Eia jõulud Tondikakul", mis pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Filmile spetsiaalselt loodud tunnuslugu "Sel ööl on tunne" esitas filmis debüütrolli teinud Liis Lemsalu. Loo muusika autorid on Sten Sheripov, Liis Lemsalu, sõnad lõi Maian Kärmas. Muusikavideo autoriks oli filmi režissöör Anu Aun.

4.aprillil 2019 avaldas Liis Lemsalu singli “Tähed me jalge all”, mis on valminud koostöös hollandi laulukirjutaja Clifford Goilo ja produtsent Raul Ojamaaga. Loo Ameerikas filmitud video režissööriks on rahvusvaheliselt tuntud modell Alexandra Elizabeth Ljadov.

10.septembril avaldas Liis Lemsalu uue loo “Kehakeel” koos tantsulise videoga. Lugu valmis Soomes produtsendi produtsendi Jukka Immoneni ja laulja Anna Puu abiga. Eestikeelsed sõnad aitas kirjutada Maian Kärmas.

16.-29. detsembrini andsid Koit Toome & Liis Lemsalu 11 jõulukontserti üle Eesti.

31.detsembril esines värske R2 Aastahitt 2019 võitja Liis Lemsalu Vabaduse väljakul aastavahetuspeol.

24.jaanuaril 2020 Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal võitis Liis Lemsalu Aasta Popartisti tiitli.

Räppar reket ja laulja Liis Lemsalu tegelesid eriolukorra ajal uue laulu loomisega. Ühiselt salvestatud singel “Magad vä?” jõudis avalikkuse ette 29.mail. Lugu tuli välja plaadifirma Universal Music Baltics alt. Träki kallal toimetas ka muusik ja produtsent Avoid Dave ehk Taavi Paomets.

25.augustil avaldas Liis Lemsalu uue videosingli “Halb või hea”, mis räägib sellest, kuidas me ei saa kunagi olla kindlad, kas mingi situatsioon on ainult halb või hea. "Elul on komme anda vastuseid kerge viivitusega ja asjad ei ole alati vaid must-valged," avab Liis enda kirjutatud teksti tagamaid. Loo sooja suvise olemisega videos on palju loodust, hobuseid ning kauboi kaabusid. Video võtteks oli vaid üks päev, mis sobis kõigi graafikutega ja tuli loota, et tuleb õige välivõttele sobilik ilm. Hommikul oli taevas veel tumehall ja sajune, lõunast hakkas selginema ja õhtusteks võteteks nagu tellitult loojuv päike. "Uskumatu, et kõik plaanitu sai tehtud, ja see pikk 15-tunnine päev oli nii tempokas, et tundus kestvat vaid mõned hetked. Meil oli suurepärane hästi toimiv väike tiim ja imearmas valge hobune Happy, kes aitas meie video unistused täide viia."

2.märtsil 2021 andsid Liis Lemsalu ja Stefani välja eestikeelse ühisloo "Doomino", mis on nende endi kirjutatud. Produtseeris Vallo Kikas. Laval esineti looga 6.märtsil Eesti Laulu finaalkontserdil. Loo muusikavideo tuli välja 30.märtsil ning produtsendi Merliin Vellendi sõnul on video oma loomuselt humoorika alatooniga, mille sisse on mässitud kübeke sürrealismi: “Siin eksisteerivad koos nii loogilisus kui ka ebaloogilisus - kindlasti oleme me kõik näinud unenägusid, mille puhul me kohe ei taipagi, kas see võis juhtuda päriselt või mitte. Nii on ka video puhul oluline, et iga inimene saab lõpuks ise toimunust omad järeldused teha ja otsustada, millistes reaalsustes Liis ja Stefan seiklevad.”

Liis Lemsalu on valmis uuteks väljakutseteks, olles sõlminud lepingu plaadifirmaga Warner Music Baltics. “Liitumine Warneri tiimiga on minu jaoks ülimalt sütitav!” on Liis elevil. “Ma pole väga-väga pikalt ühegi suure plaadifirmaga sellist koostööd teinud, seega on see äge võimalus oma karjäärile uut suunda anda.”

14.oktoobril tuli välja Liis Lemsalu singel “Magusvalus”, mida ta kirjeldas sõnadega "tärkab lilli seal kus pisaraid langes ..." Muusika: Liis Lemsalu, Tomi Saario, OP Vuorinen. Sõnad: Liis Lemsalu. Singli kujunduses näeme lauljatari mitte ainult topelt, vaid suisa kolmekordselt. Lisaks avaldati ka uusikavideo.

26.jaanuaril 2022 toimus Alexela Kontserdimajas Eesti Muusikaauhinnad 2022 gala. Järjekorras juba 24. toimumiskorda tähistava gala õhtujuhtideks olid sel korral alati särav Liis Lemsalu ja särtsakas Daniel Levi Viinalass. Saatejuhtide avaetteastes esitati oma hiljutisi hitte "Jasmine", "Sunroof", "Magusvalus" ja "Doomino".

Liis Lemsalu järgmine singel "Teesklejad” tuli välja 7.aprillil. Tantsuline singel jutustab loo vanade asjade lõpetamisest ja uutest algustest. Liis loodab, et äsja avaldatud tempokas muusikapala annab inimestele jõudu ja energiat edasi liikumiseks. Lugu ilmus suurejoonelise videota, sest see tundus antud hetkel maailmas toimuva kõrval teisejärguline. Küll aga sai “Teesklejad” erilise visuaalse lahenduse, mis peegeldab osaliselt loo kirjutamise hetkel artisti enda sisemaailmas toimunut. Kuuma ja leegitseva visuaali autorid on Riba Films meeskond ja fotograaf Rauno Liivand.

7.aprillil toimunud Eesti popmuusika auhinnagalal Kuldne Plaat võitis Liis Lemsalu ja Stefani "Doomino" Aasta Raadiohitt 2022 tiitli.

30.märtsil 2023 ilmus Liis Lemsalu uus lugu "Paus", mille sisse on ta kaasa haaranud helilaineid võnkuma panema lausa kaks tugevat tegijat – Reketi ja Kohvri. Lemsalu sõnul oli "Pausi" idee vormimisel üheks suureks võtmesõnaks baar Speakeasy, mille asukohta teavad vaid valitud inimesed. "See lugu räägib sellest, kuidas teatud kohad suudavad inimese päevase maski maha koorida ja toovad välja tema "tegeliku mina" – ehk kohtadest, kus liiguvad saladused ja salajased soovid," seletas ta. Loo kaasautoriteks on produtsent Gevin Niglas ja Eesti Laul 2023 finalist M Els ning muusikavideo režissöör Johannes Veski.

Liisi, reketi ja kohvri ühissinglit ”PAUS” sai esmakordselt LIVE-esituses näha 14.aprillil EFTA auhinnagalal. Teleülekanne ETV-s. 22.juunil esines Liis Lemsalu Pühajärve jaanitulel.

7.septembril avaldas Liis Lemsalu tujutõstva popmuusika pärli “Planeet L“, mis keerleb ümber sisekaemuste ja äratundmiste. Lugu saadab režissöör Jaan Sinka loodud animeeritud muusikavideo. “Lauluga püüdsin edasi anda seda tunnet, kui kohtad võõrast inimest, aga ometi on su sisemuses teadmine nagu sa tunneksid teda läbi ja lõhki. “Planeet L“ räägib suurel määral paradoksidest, mis justkui pole meie füüsilises maailmas võimalikud, kuid ometi me kogeme neid. Selle planeedi peal viibides saad kõik vastused – ava ainult oma kõrvad ja süda ning näed, kuidas asjad hakkavad lahti rulluma,” ütleb Liis Lemsalu. “Planeet L sümboliseerib meie isiklikku sisemaailma, millesse on võimalik mõnikord ära eksida.“

20.novembril teatas Liis Lemsalu, et on saanud emaks. Poja isaks on Liisi kauaaegne kallim, temast kaheksa aastat vanem ärimees Karl-Erik Kodu, kellega lauljatar on suhtes olnud juba alates 2017. aastast.

7.detsembril tuli jõuluüllatusena kõikidele fännidele südamlik lugu “Valge valgus“, mis pöörab tähelepanu elu kaunite hetkede märkamisele ja nautimisele. “Olen juba pikemat aega soovinud kirjutada lugu, mis oleks aeglasem, pehmem ja rahulikum. Kuid otsest ideed ega väljundit pole mu mõtteisse pikalt ilmunud, kuni selle sügiseni. “Valge valgus” väljendab minu jaoks ka jõuluootust ja üleüldist rahulikku aega, mil sa saad olla oma mullis ja nautida elu ilu enda ümber,“ ütles Liis Lemsalu. Loo sünnile aitas kaasa Vallo Kikas.

TeliaTV Inspira 4. sünnipäeva puhul jõudis 18.veebruari õhtul kanali eetrisse ainulaadne kontsert Inspira Unplugged, kus astusid hubases miljöös lavale Trad.Attack!, Elephants From Neptune, Liis Lemsalu, Yasmyn ning Daniel Levi. Inspira 4. sünnipäeva puhul tuli igalt artistilt esitlusele 4 laulu.

4.aprillil ilmus Liis Lemsalu uus singel “Silmad lahti” koos videoga. Liisil olid abiks kirjutamisel Clifford Goilo ja Karl Killing ning video lavastas Tomi-Andre Piirmets. “Laul räägib sellest, kuidas silmad lahti on lõppkokkuvõttes palju mõnusam maailmas ringi käia. Sa näed kõike õigetes värvides ja maailm ei ole moonutatud. Laul on positiivne ja kerge nagu mõnus suvine briis, mis paneb puusad liikuma ja viib mõtted negatiivsusest eemale,“ selgitas Liis.

Rally Estonia avasid 5.juulil Tartu raekoja platsil suurejoonelise lavasõuga Liis Lemsalu ja Stefan.

Faktid

Liis Lemsalu
sünnipäev/koht: 20.oktoober 1992 Pärnus
elukoht: Tallinn
hobid: Muusika, raamatud.
moto: Mida rohkem annate, seda rohkem teil on.
eeskujud muusikas: Artisid kes suudavad publiku nahale võluda kananaha.
miks peaks sinust saama superstaar: Laulmine on minu jaoks sama tähtis kui iga indiviide jaoks hingamine.

Liis Lemsalu bänd: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Mairo Marjamaa – klahvpillid – 08.06.1988
Pent Järve – kitarr - 22.05.1987
Hans Kurvits – trummid - 24.09.1991
Siim Usin – basskitarr - 28.07.1987

Muud huvitavat

Seotud videod

Liis Lemsalu - Silmad lahti
Liis Lemsalu - Silmad lahti

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Silmad lahti

Aasta: 2024

Liis Lemsalu - Planeet L
Liis Lemsalu - Planeet L

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Planeet L

Aasta: 2023

Liis Lemsalu - Magusvalus
Liis Lemsalu - Magusvalus

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Magusvalus

Aasta: 2021

Liis Lemsalu - Halb või hea
Liis Lemsalu - Halb või hea

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Halb või hea

Aasta: 2020

Režissöör: Sander Allikmäe

Liis Lemsalu - Kehakeel
Liis Lemsalu - Kehakeel

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Kehakeel

Aasta: 2019

Režissöör: Sander Allikmäe

Liis Lemsalu - Tähed me jalge all
Liis Lemsalu - Tähed me jalge all

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Tähed me jalge all

Aasta: 2019

Režissöör: Alexandra Elizabeth Ljadov

Liis Lemsalu - Sel ööl on tunne
Liis Lemsalu - Sel ööl on tunne

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Sel ööl on tunne

Aasta: 2018

Režissöör: Anu Aun

Liis Lemsalu - Sinuga koos
Liis Lemsalu - Sinuga koos

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Sinuga koos

Aasta: 2017

Režissöör: Sander Allikmäe

Liis Lemsalu - Breaking the Rules
Liis Lemsalu - Breaking the Rules

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Breaking the Rules

Aasta: 2015

Režissöör: Sven Olters

Liis Lemsalu - That kinda
Liis Lemsalu - That kinda

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: That kinda

Aasta: 2014

Režissöör: Anne Vetik

Liis Lemsalu - Got To Be
Liis Lemsalu - Got To Be

Artist: Liis Lemsalu

Lugu: Got To Be

Aasta: 2013

Režissöör: Anne Vetik