Metsakutsu

Metsakutsu avaldas 26.aprillil videosingli “Toe Tag igavesti”. “Kirjutasin loo sellest, kuidas Metsakutsule üldse ei meeldi uute reeglite järgi mängida. Natuke vingumist, natuke tögamist. Pikalt ei suutnud loole refrääni kirjutada, mõtlesin, et vinguvatele salmidele kontrastiks tahaks ennast mingi positiivse mõttega rahustada ja siis turgatas pähe, et minu jaoks paremaid aegu pole olnud kui n-ö Toe Tag’i ajastu. Vana hea, et vanasti tundus kõik ikka palju parem. Nii sündiski austusavaldus Toe Tag’ile ja sellele ajastule, kus Metsakutsu oma hoo sisse sai,” kommenteeris artist Facebookis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.12.2013 - 10:42
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.04.2024 - 12:58
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Eesti räppar Metsakutsu ehk Rainer Olbri on sündinud 3.juulil 1987, pärit Tallinnast Pelgulinnast, õppinud Tallinna Ülikoolis ning töötab vabakutselise disainerina.

Metsakutsu on Tallinna MC, kes lõi hiphopiga käed 1997-ndal aastal olles ise 10 aastane. Kõik algas sahisevatest kassettidest ning taskupõhja kortsunud graffiti kavanditest. Kuni 2000-nda aastani siduski teda hip hopiga graffitikunst, rongiaiad ning Cool D. Cool D kassette kuulates jõuti ka sõbra May’ga (Big Mora) esimeste riimide kirjapanemiseni, mis nõretasid roppustest nagu proteesideta vanaisa lõuaots peale kohvilonksu. Koos lindistati kahe kassetijagu lugusid “X-Ray” ja “X-Ray vol 2 ehk Dj Eric ja Tantsutüdrukud.”

Raadio 2 saade “Linnadzungel”, hip hop elustiilipood “La Connecta” vanalinnas ning Noizmakaz’i album “Social Poetry” sundisid aga riimide kirjutamisse tõsisemalt suhtuma. Pelgulinna tänavad viisid 13 aastase Metsakutsu kokku blondeeritud peaga tegelasega, kes kuulas boomboxiga üle laste mänguväljaku A-rühma kassetti “Laulmata Jäänud Laulud.” Tegelane kutsus end Jay-C’ks. Jay-C innustas Metsakutsut oma lüürikat viimistlema, kuna tal olevat pelguräpi tolleaegse suurima staari Lil Jay’ga (Väike Jott) plaanis lugu “Lifestyle”. Kui Metsakutsu lüürika piisavalt viimistletud on, oli lootus ka loos kaasa lüüa. Jay-C’st sai Wild Disease, kellega koos asutati Grand City Pelgu Kings. Sinna koondati kokku kõik pelgulinna räpparid ning koos anti välja album “Lootus Sureb Viimasena“, mille kujundas Big Mora ning tootis CD kirjutaja. Käest kätte müüdi iga viimane kui koopia ning tehti juurdegi. Raha joodi maha (ka Metsakutsu osa). Lood levisid käest kätte, internetis. Bändi tuntumad lood olid "Miks" ja "Kool". GCP-le tekkisid kontserdid, “fännid” ja vihkajad. Metsakutsu hakkas soolo muusikat tegema.

2004-ndal aastal ristusid teed Toe Tag’i liidri ja kogu Eesti (hip hopi) vaimse isa Genkaga. Toe Tag albumile “Legendaarne” sündis lugu “Värsiarhitektuur”, mis ilmus 2004-ndal aastal. Järgmisel aastal sõlmis Metsakutsu Legendaarne Recordsiga kokkuleppe teha plaat, mida lindistati 2005-ndast kuni 2010-nda aastani. Sinna vahepeale jäi lugematu arv kontserte, paar singlit ning 2 videot. Koos Genkaga valminud loole "Miks mitte täna" filmiti aastal 2006 Kohtla-Järvel ja Püssis MTV-s palju rotatsiooni saanud video. 2007. aastal kutsuti Metsakutsu Leedu populaarse grupi Skamp videosse "Reach", kus ta räppis koos Läti MC Ozolsi ning Leedu räppari Pushasega ansamblist G&G Sindikatas. 2008 aastal tuli Metsakutsult singel "Sõjaolukord".

22. oktoobril 2010 ilmus Metsakutsu esikalbum “Testament“ ja albumi presentatsioon toimus samal päeval Tallinnas klubis Korter. Duubelplaadile oli kokku kogutud selle omanäolise Eesti hiphop artisti viimase viie aasta poeetilised ja muusikalised saavutused. Omanäoliseks peab Metsakutsut pidama just oma lüürika poolest, sest tema näol on tegemist täiskarsklasega, mis oluliselt eristab tema aspekte hiphopparitele meelepäraste teemade puhul nagu pidutsemine, naised, alkohol ja narkootikumid. Koos vahepaladega on plaatidel kokku 24 lugu.

Album "Testament” on jaotatud kaheks eraldi plaadiks – "Vana Testament” ja "Uus Testament”. Esimesel neist on aastatel 2005–2009 kogunenud materjal, mille taustabiitide valmistajateks on produtsendid Paul Oja, Eksotic, Wild Disease ja DJ Wavez. "Uus Testament” on aga viimase aasta jooksul salvestatud materjal koostöös produtsent Sim Karesega. Viimaselt on tulnud 2010 aastal neti-singel "25 krooni". Koos albumiga ilmus tänaseks Eesti Top 7 saates palju populaarsust kogunud video loole “Läheks”, mis püsis saates kokku 11 nädalat (nendest 2 nädalat esikohal). Metsakutsu esikalbum “Testament” võitis Eesti Muusikaauhindadel 2010 parima hiphop albumi kategoorias.

1.detsembril 2010 liitus Metsakutsu sotsiaalvõrgustikku Facebook ning tema tegemistega saab end kursis hoida www.facebook.com/mmkutsu

Augustis 2011 kõlas Elvas hiphop festivalil uus lugu Metsakutsu & Eksotik “Õmmeldud suu". Lugu kõneles meisse imbunud silmakirjalikkusest, kahepalgelisusest, mis selle keskel olles tundub nii normaalne, aga kõrvalt vaadates värdjalikult õõvastav. Video esilinastus Youtubes 29.novembril 2011, režissöör oli Hardi Keerutaja. R2/hiphop.ee 2011 aasta hääletusel sai video esimese koha.

5.aprillil 2012 Rock Cafe's asetleidnud hitimeistri EXAMPLE (UK) kontserdi üks soendusesinejaid oli loomulikult Metsakustu & K-SEIN! Augustis esines Metsakutsu Green Fest City Edition raames, kus peaesinejaks oli Tinie Tempah, bassist nõretaval klubipeol Rock Cafes. 16.augustil olid Elvas Eesti Hiphop Festivalil 2012 ühes koosseisus Pirados Supremacy laval Beebilõust, Big Mora ja Riku B, Dj Eksotik, Dj Kicks, Brain ja Metsakutsu.

13.aprilliks 2013 sai valmis hiphop kogumik "Pirados Mixtape" ja enneolematu 13 minutiline muusikavideo. Kogumikult leidis Metsakutsu loo “TU$$UD“, mille produtseeris Kenito. Esitlus toimus samal päeval Rock Cafes!

24.mail 2013 avaldas Metsakutsu täiest tasuta allalaetava loo “K#ik Jumalad N@evad“, milles kaaslaseks Eskimo aka Martin Kallasvee. 28.mail 2013 avaldas Metsakutsu muusikavideo "Mustad südamed“, mis valmis koostöös noore Rapla kuti Felix Laasmega (Laska). Koos Laskaga tehti Metsakutsu t-särgi valmimisest video. "Mustad Südamed" oli esimene singel 1.novembril 2013 ilmunud täispikalt albumilt "Kelmiküla Unistus".

“Kelmiküla Unistus" on kõlalt natukene eksperiment, natukene traditsiooniline, natukene värske ja natukene nostalgia. Kokkuvõttes täpselt selline nagu algupäraselt planeeritud oli - ei mingeid žanri, teema ega koostöö piiranguid. Just sellepärast täiesti erinev eelmisest albumist, kus olid kindlad suunad ja helilised eesmärgid, kuhugi sobituda,” iseloomustab Metsakutsu oma uut materjali. „Sisult jutustab plaat kümne erineva inimese loo. Kümme erinevat karakterit, kes on kokku lapitud natukene minust endast, natukene minu sõpradest ja natukene kõigest ülejäänust. Mina-vorm lugudes on suure osa ajast hoopis sina või tema,” kirjeldab räppar oma plaadi kontseptsiooni.

Albumil teevad kaasa Tallinn Daggers, Anneliis Kits (State Of Zoe), Ekillaz, Dj Hash, Eskimo, Paul Oja, Dj Critikal jpt. Plaadi esitlustuur üle Eesti toimus vahemikus 25.oktoober - 23.november ühes Põhja-Tallinnaga. Koos plaadiga ilmus video loole “11”, mille esmaettekanne oli 30.oktoobril 2013 ETV2 saates “Eesti Top7“. Stiilses muusikavideos, millele räppar elus esimest korda algusest lõpuni video stsenaariumi kirjutas, mängib Metsakutsu peaosas kodutut.

4.detsembril 2013 ilmus järgmine singel “Valed on valed“, kus mängib kitarri Eric Kammiste Põhja-Tallinnast. Metsakutsu kutsus üles filmima loole ise videot ning 12.detsembril 2013 esitleti tulikuuma hiphop-tantsija Alisa Tsitseronova oma.

5.jaanuaril 2014 valis ETV2 Metsakutsu "11" parimaks muusikavideoks aastal 2013.

16.veebruaril 2014 väljakuulutatud Raadio 2 ja Hiphop.ee aastahääletuse tulemustel sai “Kelmiküla Unistus” “Aasta album” kategoorias 2. koha ja Metsakutsu “Aasta artist” kategoorias 2. koha.

29.märtsil 2014 sai Metsakutsut laval näha Sinilinnus Hip-Hop esitlusel Tallinn Music Weekil ning ta sai EMT ja TMW ühiselt korraldatud publikulemmiku valimisel enim toetushääli. Auhinna üleandmine ja Metsakutsu mini-kontsert toimus 9.aprillil 2014 Solarise keskuse EMT esinduses.

Auhinna üle siiralt rõõmustav Metsakutsu: “Sellises ülimalt kallis hobis nagu seda on eestikeelne räppmuusika, on igasugune toetus hindamatu väärtusega. EMT poolt välja pandud 1000-eurose auhinnarahaga saan otsejoones stuudiosse joosta ja uue albumi lindistamisega algust teha.”

6.juunil 2014 esitles Metsakutsu Raadio 2 saates "Programm" uut lugu "Karikad". 7.juulil avaldas ta hiphopiliku muusikavideo, kus lööb kaasa Eesti Laulul 2013 osalenud ansambli Flank vägevahäälne laulja Tõnn Tobreluts. 17.augustil 2014 esines Metsakutsu Eesti Hiphop Festivalil Elvas.

Metsakutsu avaldas 19.veebruaril 2015 oma uue loo “Kristallid”, kus teeb kaasa laulja Anneliis Kits, kes on tuntud grupist State Of Zoe. Loo muusika autor on Kenneth Rüütli. "Kristallid" video esmaesitlus oli 19.märtsil saates Eesti Top 7 kanalil ETV2.

Metsakutsu esitles oma uut lugu 20 märtsil Viljandis klubis Cheers ning astus üles Tallinn Music Week “HipHop Showcase” raames klubis Sinilind 28.märtsil.

Metsakutsu postitas 26.aprillil soundcloudi "Kristallid" remiksi, kus abiks võetud Ingmar Gailit, Kenito ja HVNS.

30.aprillil 2015 laadis Metsakutsus soundcloudi üles värske loo "Huntide kasvatatud", mille sõnad tegi Metsakutsu ise, muusika aga 5LOOPS. Metsakustu võttis seekord kampa räpipundist Põhja-Tallinn tuntuks saanud blondi kaunitari Kerli Kivilaane.

14. ja 15.augustil kogunesid kõige teravama keelega MC'd ja muud hiphop kultuuri fännid, sõbrad ja tuttavad Elvasse ning maha peeti järjekordne tummine festival. 14.augustil oli laval ka Metsakutsu.

27.mail 2016 andis Metsakutsu välja loo "Ära mine närvi", mille muusika autoriks on DJ Critikal. Video režissööriks on Janar Aronija ning operaatoriks Martin Venela. Videos nähtava graafika on teinud Metsakutsu ise ning üles astuvad mitmed tuntud inimesed, nende seas näiteks vennad Piusid, Ago Anderson, Laura Prits.

Õllesummer Festival tõi 7.juulil Estrella pealavale hetke kõige aktuaalsemad kodumaised hiphopparid, kelle hulgas oli ka Metsakutsu.

7.oktoobril tuli välja muusikavideo Metsakutsu ja Koit Toome loole "Pole piiri", mille autoriteks on Felix Laasme, Metsakutsu ise ja Anton Hmelnitski. Lugu on Metsakutsu dialoog oma peegelpildiga ning on sisult iseenda julgustuskõne. Lugu kritiseerib Kutsu varasemat loomingut ja valearusaamu ning ergutab elu elama täpselt nii nagu keegi seda fantaseerida suudab. Loo muusika, salvetamise, mixi ja masteri eest vastutab Dj Critikal.

"Pole piiri" oli kolmas singel albumilt "Kuhu Koer On Maetud", mis ilmus 25.novembril plaadifirma Universal Music Baltics alt. Lisaks Koit Toomele olid tegevad Cool D, Bad Art, Johanna Eenma (I Wear* Experiment), Anett Kulbin jpt. Terve albumi salvestas, miksis ja produtseeris DJ Critikal, biite lõid Paul Oja, Shromik ja produtsendid Prantsusmaalt, Ukrainist, Soomest ja Belgiast.

6.12.2016 esines Metsakutsu lugudega "Aknad lõpuni all" ja "Ära mine närvi" ETV "Terevisioonis".

Metsakutsu esines Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalal 26.jaanuaril Nordea Kontserdimajas. Ta võitis aasta hip-hop albumi auhinna.

Eesti Laul 2018 poolfinaalis 17.veebruaril osales Metsakutsu looga “Koplifornia”, mis kirjutatud koos Meelis Meriga. Lugu tehti avalikuks 15.detsembril Spotify keskkonnas. Video režissöör on Hindrek Maasik ning see avalikustati 14.veebruaril.

29.mail avaldas Metsakutsu korraga kaks uut lugu "Naera mu maski" ja "Naera mu keepi", mis on tegelikult ühe ja sama loo variatsioonid. Topeltsingel kutsub üles inimestesse rohkem süvenema. Singli esimese osa "Naera Mu Maski" produtseeris kodumaisest räpipundist 5LOOPS tuntud Otto Suits. Koostöö Ottoga oli Metsakutsu jaoks esmakordne. "Biit inspireeris silmapilkselt ja sõnad sündisid väga ladusalt, ilma pikema jokutamiseta," nentis Metsakutsu. Singli teine osa "Naera Mu Keepi" on Meelis Meri ja Ville Veeringu nägemus samast loost. "Originaalist märgatavalt kurjakuulutavam ja agressiivsem versioon on meisterdatud kõigile neile, kellele meeldib bass ja sünged saundid," kinnitas ta.

10.juunil 2018 avaldas Metsakutsu muusikavideo oma värskele singlile "Naera mu maski", olles korraga nii monteerija, operaator, režisöör kui ka produtsent.

28.mail 2019 tuli välja Metsakutsu singel "Ei saa taevaga läbi" koos Ingaga. Muusika taga on Meelis Meri.

Metsakutsu avaldas 22.märtsil 2020 singli “Ebakindluse kuningad”. Loo on produtseerinud kodumaine hip-hopi produtsent Otto Suits ja miksinud Meelis Meri. Lugu ”Ebakindluse kuningad” räägib lühidalt kokkuvõttes vaimsest tervisest. “Igasugune ebakindlus mõjutab lõpuks seda, kuidas inimesed ennast ümbritsevasse suhtuvad. Maailm on sassi löödud ja praegu on eriti oluline, et meie peades oleks kõik korras. Paljud inimesed tunnevad ennast ebakindlalt, tunnevad ennast üksinda. Esimese asjana on tähtis seda tunnet teadvustada, see registreerida ning mitte laste sellel üle võtta. Kõige olulisem – mure puhul abi otsimine ei ole häbiasi. Ja muidugi igal võimalusel helistage ka oma lähedastele, kirjutage sõpradele, suhelge, olge olemas,” kommenteeris Metsakutsu. Loo kodus filmitud video tuli välja 1.aprillil.

Räppar Metsakutsu ehk kodanikunimega Rainer Olbri võttis naiseks oma pikaaegse elukaaslase Ülli Saare. Noorte ülistiilne pulm leidis aset 29.augustil Kõue mõisas.

10.novembril andsid Metsakutsu ja Genka koos välja loo “Hammustatud sõõrik”, muusika autoriks Paul Oja. Värske palaga koos ilmus ka muusikavideo, mille autoriteks on Metsakutsu ja Taaniel Malleus. Loo andis välja Legendaarne Records.

Metsakutsu avalikustas 30.jaanuaril 2021 loo “Murekõne”, mis on tema sõnul vastukaaluks erinevatele vihakõnedele, mida ta internetis igal pool kogu aeg näeb. Pala sündis koostöös noore produtsendiga IKStee, kelle räppar leidis Instagramist. Singli miksis Meelis Meri.

3.mail 2022 avaldas Metsakutsu singli "Kuku", millele tegi biidi Meelis Meri. "Lugu räägib kukkumisest. Igasugustest komistamistest elus. See lugu on mõeldud neile, kes ei olnud oma lähedaste jaoks piisavalt tihti olemas, enne kui oli liiga hilja," tutvustas ta ise.

Üle 4 aasta väldanud Metsakutsu LIVE paus lõppes ülesastumisega 12.augustil 2023 EESTI HIPHOP FESTIVALi laval.

Metsakutsu uus lugu "Pole Nike" ilmus 5.jaanuaril 2024 koos muusikavideoga. Muusika autor on Meri ja video tegi Taaniel Malleus.

Unibet Arena transformeerus 20.aprillil peale PAF Eesti-Läti korvpalliliiga finaalmängu diskoteegiks, kus meeleolu lõid DJ Fieldz ning suured kossusõbrad Metsakutsu ja SVNDRA.

Metsakutsu avaldas 26.aprillil videosingli “Toe Tag igavesti”. “Kirjutasin loo sellest, kuidas Metsakutsule üldse ei meeldi uute reeglite järgi mängida. Natuke vingumist, natuke tögamist. Pikalt ei suutnud loole refrääni kirjutada, mõtlesin, et vinguvatele salmidele kontrastiks tahaks ennast mingi positiivse mõttega rahustada ja siis turgatas pähe, et minu jaoks paremaid aegu pole olnud kui n-ö Toe Tag’i ajastu. Vana hea, et vanasti tundus kõik ikka palju parem. Nii sündiski austusavaldus Toe Tag’ile ja sellele ajastule, kus Metsakutsu oma hoo sisse sai,” kommenteeris artist Facebookis.

Muud huvitavat

Seotud videod

Metsakutsu - Pole Nike
Metsakutsu - Pole Nike

Artist: Metsakutsu

Lugu: Pole Nike

Aasta: 2024

Metsakutsu - Toe Tag Igavesti
Metsakutsu - Toe Tag Igavesti

Artist: Metsakutsu

Lugu: Toe Tag Igavesti

Aasta: 2024

Metsakutsu - Ebakindluse kuningad
Metsakutsu - Ebakindluse kuningad

Artist: Metsakutsu

Lugu: Ebakindluse kuningad

Aasta: 2020

Metsakutsu feat. Genka - Hammustatud Sõõrik
Metsakutsu feat. Genka - Hammustatud Sõõrik

Artist: Metsakutsu feat. Genka

Lugu: Hammustatud Sõõrik

Aasta: 2020

Metsakutsu - Koplifornia
Metsakutsu - Koplifornia

Artist: Metsakutsu

Lugu: Koplifornia

Aasta: 2018

Režissöör: Hindrek Maasik

Metsakutsu - Naera Mu Maski
Metsakutsu - Naera Mu Maski

Artist: Metsakutsu

Lugu: Naera Mu Maski

Aasta: 2018

Režissöör: Metsakutsu

Metsakutsu - Ära Mine Närvi
Metsakutsu - Ära Mine Närvi

Artist: Metsakutsu

Lugu: Ära Mine Närvi

Aasta: 2016

Režissöör: Janar Aronija

Metsakutsu - Pole Piiri feat. Koit Toome
Metsakutsu - Pole Piiri feat. Koit Toome

Artist: Metsakutsu

Lugu: Pole Piiri feat. Koit Toome

Aasta: 2016

Metsakutsu - Karikad
Metsakutsu - Karikad

Artist: Metsakutsu

Lugu: Karikad

Aasta: 2014

Režissöör: Oliver Moosus

Metsakutsu - 11
Metsakutsu - 11

Artist: Metsakutsu

Lugu: 11

Album: Kelmiküla Unistus

Aasta: 2013

Režissöör: Hardi Keerutaja

Metsakutsu - Mustad Südamed
Metsakutsu - Mustad Südamed

Artist: Metsakutsu

Lugu: Mustad Südamed

Aasta: 2013

Režissöör: Felix Laasme ja Rainer Olbri

Metsakutsu & Eksotik - Õmmeldud Suu
Metsakutsu & Eksotik - Õmmeldud Suu

Artist: Metsakutsu & Eksotik

Lugu: Õmmeldud Suu

Aasta: 2011

Režissöör: Hardi Keerutaja

Metsakutsu - Läheks
Metsakutsu - Läheks

Artist: Metsakutsu

Lugu: Läheks

Album: Testament

Aasta: 2010

Režissöör: Hardi Keerutaja