Stefan

Rally Estonia avasid 5.juulil Tartu raekoja platsil suurejoonelise lavasõuga Liis Lemsalu ja Stefan.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.04.2018 - 18:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.07.2024 - 01:10
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Stefan Airapetjan (esitajanimega Stefan) on Armeenia juurtega Eesti laulja.

Stefan on varasemalt paljudel laulukonkurssidel osalenud ja mitmeid Grand Prix'sid võitnud. Ta on võitnud kolm korda Eesti Meestelaulu Seltsi nimelise konkursi (2011, 2015, 2017) ning kaks korda konkursil Solistica (2011, 2015). Samuti on ta laulnud solistina presidendi ees ETV emadepäeva kontserdil. Stefani perekond on ETV saate "Perepidu" 1. hooaja üldvõitja. Hetkel õpib ta Georg Otsa koolis laulmist Bert Pringi juhendamisel.

2017. aastal alustas elektroonilise muusika bänd Vajé, mis koosnes kahest liikmest - laulja Stefan Airapetjanist ja DJ/produtsent Hans Noormetsast. Bändinimi Vajé tähistas noormeeste päritolu – Viljandist armeenlane ja eestlane. Vajé esimene singel võitis 3.märtsil konkursil "Eesti laul 2018" kolmanda koha. "Laura (Walk With Me)" autoriks oli Karl-Ander Reismann. Sama autoriga anti 25.aprillil välja teine singel "Home", kus kõlas taustavokaalina Stefani õde Stefania Airapetjan. 27.juulil 2018 esines ansambel viimast korda Võsu Rannafestival Power on the Beach ning mindi oma teed.

Eesti Laul 2019 finalistiks oli Stefan looga "Without You", mille autoriteks on Stefan Airapetjan ja Karl-Ander Reismann. 1.detsembril avaldatud lugu kõlas 16.veebruaril finaalis Saku Suurhallis.

Stefan andis 14.juunil 2019 välja loo “Better Days”, mis on valminud koos briti laulukirjutajate Katie Sky ning Tara Priya Chandraga. Ta esines 20.juulil iidses lossihoovis festivalil Rock in Haapsalu.

8.novembril ilmus Stefani kolmas singel “We’ll Be Fine”. Stefani ja Karl-Ander Reismanni koostööna sündinud “We’ll Be Fine” on kergelt kantriliku astumisega poplugu, mille sõnumiks on Stefanile loomuomane ning siiras soov, et meil kõigil ikka koos oleks parem tulevik ja suur tahtmine maailma paremaks muuta. YouTube’is saab vaadata animeeritud sõnadega lüürikavideot, mille autoriks on Josh Twist. Videoklipi peategelaseks on Stefani suur lemmik ja kaaslane Panda. 8.novembril esines Stefan T1 keskuse sünnipäeval.

Stefan oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Karl-Ander Reismann ja Stefan Airapetjan kirjutatud looga "By My Side". 30.novembril avaldatud video tegi Kateriine Krigul.

Kevade suurim teleshow “Maskis laulja” jõudis 3.mail suure finaalini ning TV3 vaatajad valisid saate avahooaja võitjaks Jäära, kelleks osutus laulja Stefan.

Stefani järgmist lugu “Oh My God” sai kuulata eksklusiivselt raadiost Sky Plus, aga juba 18.06 tuli lugu Moonwalk alt välja ametlikult koos videoga Suvereporteris ning peale seda Spotifys ja YouTubes. Video autoriks oli Alice Aleksandridi.

20.novembril avaldas Stefan loo "Let Me Know". Pala on unikaalne, sest seisis muusiku sahtlis varsti juba kaks aastat. Nüüd on see teos koos Gevin Niglase, Karl Killingi ning produtsendi Raul Ojamaa ja Soome miksija Arttu Peljo abiga Stefani ametlikuks singliks saanud. Artisti sõnul räägib lugu suhte vormis sellest, mis tegelikult maailmas toimub, koroonast, elust üldse ja ka Armeenias toimuvast sõjast, mille lõppu ta väga ootab. Sellele on vihjed ka loo animeeritud videos, mille autoriks Josh Twist.

2.märtsil 2021 andsid Liis Lemsalu ja Stefani välja eestikeelse ühisloo "Doomino", mis on nende endi kirjutatud. Produtseeris Vallo Kikas. Laval esineti looga 6.märtsil Eesti Laulu finaalkontserdil. Loo muusikavideo tuli välja 30.märtsil ning produtsendi Merliin Vellendi sõnul on video oma loomuselt humoorika alatooniga, mille sisse on mässitud kübeke sürrealismi: “Siin eksisteerivad koos nii loogilisus kui ka ebaloogilisus - kindlasti oleme me kõik näinud unenägusid, mille puhul me kohe ei taipagi, kas see võis juhtuda päriselt või mitte. Nii on ka video puhul oluline, et iga inimene saab lõpuks ise toimunust omad järeldused teha ja otsustada, millistes reaalsustes Liis ja Stefan seiklevad.”

Elektrooniline duo Kisma andis 7.mail välja loo "Fly Again", kus lauljana teeb kaasa Stefan Airapetjan. Lugu ilmus UK plaadifirma NoCopyrightSounds alt, kellega on duo liikmed Stig Rästa ja Vallo Kikas ka varasemalt koostööd teinud.

Stefan andis hääle elektroonilise muusika duo Wateva 1.juunil ilmunud singlile "Headlights".

04.12 võistles Eesti Laul 2022 kolmandas veerandfinaalis Stefan lauluga "Hope", mille autorid on Stefan Airapetjan, Karl-Ander Reismann. Stefani lugu “Hope” on mõjutatud 60ndate ülipopulaarsetest spaghetti vesternite filmimuusikast. “Hope” räägib lootusest, et tulevik on siiski meie endi kätes. Omaaegsete kultusfilmide suurimaks staariks oli Clint Eastwood ja need filmiti Euroopa ainsas kõrbes, Hispaania Tabernases. Stefani “Hope” video autoriteks on kaksikud Raul ja Romet Esko ehk Eskobros. Lugu võistles 5.veebruaril poolfinaalis.

12.veebruaril 2022 Saku Suurhallis toimunud Eesti Laul 2022 võitja oli Stefan looga "Hope". 22.aprillil tuli müügile Eurovisiooni lauluvõistluse duubelalbum, millel peal ka Stefani esitatud “Hope”.

7.aprillil toimunud Eesti popmuusika auhinnagalal Kuldne Plaat võitis Liis Lemsalu ja Stefani "Doomino" Aasta Raadiohitt 2022 tiitli.

Eesti pääses 12.mail Torinos Stefani looga "Hope" Eurovisiooni finaali, mis toimus 14.mail. Stefan saavutas 13. koha.

STEFAN avaldas 8.juunil 2022 eestikeelse singli “Miraaž”. “Miraaž on asi, mida sa näed kui sul on kõrbes hull janu. Et sa kujutad midagi ette, oaasi või mingit sellist asja.” Kokkuvõtlikult on see pettekujutlus. Laulu idee tuli STEFANil endal, kuid loo kirjutas ja produtseeris ta koos hitimeistri Sven Lõhmusega.

Stefan koos bändiga esinesid 16.juulil Pärnu Vallikäärus üritusel Pärnu Suvepidu 2022 ning Vanasadamas Tallinna Merepäevadel 28.augustil.

STEFAN avalikustas 11.novembril singli “Kiri külmkapi peal”, millest on valminud ka ingliskeelne versioon “Never Let Go”. STEFAN rääkis, et tema ahjusoe singel valmis koos hitimeistri Sven Lõhmusega ning see räägib katkistest peredest ja nende probleemidest. Sellest, kuidas suhtest kaob armastus ja inimesed kasvavad lahku. “Ma olen väga tänulik, et minu kõrval on inimene, keda ma armastan ja me saame väga hästi läbi ja nüüd on tulemas ka väike armas beebi, keda me armastame veel rohkem,” rääkis STEFAN.

30.novembril andis Stefan välja oma debüütalbumi “Hope”. “See album on minu jaoks suurema tähendusega, ta on peegeldus minu arengust artistina. Tahan alati endast parima anda ja loodan, et see kogumik minu teekonnast meeldib Teile ja toob häid mälestusi silme ette ja ka üllatab heal moel,” ütles muusik. Albumil on kokku 15 lugu. Lisaks uuele materjalile leiab sealt STEFANi viimase viie aasta suurimad hitid ja paar akustilisema lähenemisega uusversiooni vanematest lugudest nagu tema esimene singel sooloartistina “Without You” ja “Laura”, mida STEFAN originaalis esitas veel Vajé koosseisus. Väljaandja on Moonwalk.

28.detsembril 2021 tütre Maya isaks saanud Stefan esines looga “Miraaž” aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.

26.jaanuaril toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2023 galal võitis Stefan aasta popartisti ja aasta artisti tiitlid, aasta lauluks kuulutati "Hope".

11.veebruaril Tondiraba jäähallis toimunud Eesti Laul finaalkontserdil esines Stefan külalisena. 18.veebruaril andis Stefan Tasuta kontserdi T1 kaubanduskeskuses Tallinnas.

27.märtsil toimus Kadrioru lossis Kuldne Plaat 2023 auhinnagala, kus Stefan võitis kategooriates "Aasta Raadiohitt 2023" ja "Aasta Uustulnuk 2023".

8.juunil avaldas Stefan loo "Seotud käed" koos muusikavideoga. Loo kirjutas Stefan koos Sven Lõhmusega. Stefani sõnul räägib lugu "Seotud käed" tupikusse jooksnud suhtest. "Kuigi suhe ei mõju teineteisele hästi, tahetakse seda siiski jätkata, sest koos on oldud juba nii kaua, et ollakse partnerist sõltuvuses," ütles ta.

21.juunil esinesid The Boondocks ja Stefan koguperefestivalil "Tere, Pärnu suvi". 29.juulil esines Stefan Võsu Rannafestivalil.

26.augustil abiellus Stefan oma lapse ema Victoria Koitsaarega, paar kannab edaspidi ühist perekonnanime Airapetjan.

25.jaanuaril ilmus Stefani singel “Katkine tee”. Muusik esitles laulu 1.veebruaril Unibet Arenal toimunud Eesti Muusikaauhindade galal, mille õhtujuhiks ta koos Birgit Sarrapiga oli. Otseülekanne toimus Kanal 2-s.

18.märtsil toimus Kadrioru lossis popmuusika aastaauhinnagala Kuldne Plaat 2024, mis antakse välja Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liidu kogutud faktiliste andmete alusel. Aasta raadiohitt: Stefan - „Kiri külmkapi peal“.

Stefani rokisingel “Katkine tee” sai endale ägeda muusikavideo, mida esitleti 15.aprillil. Video režissöör on Robert Parello.

Rally Estonia avasid 5.juulil Tartu raekoja platsil suurejoonelise lavasõuga Liis Lemsalu ja Stefan.

Faktid

Esitajanimi: Stefan
Kodanikunimi: Stefan Airapetjan
Sünnipäev: 24.12.1997
Sünnikoht: Viljandi

Abikaasa: Victoria Airapetjan (Koitsaar), pulmad 26.augustil 2023
Tütar: Maya, sündis 28.detsembril 2021

Muud huvitavat

Seotud videod

Stefan - Katkine Tee
Stefan - Katkine Tee

Artist: Stefan

Lugu: Katkine Tee

Aasta: 2024

Stefan - Seotud käed
Stefan - Seotud käed

Artist: Stefan

Lugu: Seotud käed

Aasta: 2023

Stefan - Hope
Stefan - Hope

Artist: Stefan

Lugu: Hope

Aasta: 2021

Stefan - Oh My God
Stefan - Oh My God

Artist: Stefan

Lugu: Oh My God

Aasta: 2020

Stefan - Let me Know
Stefan - Let me Know

Artist: Stefan

Lugu: Let me Know

Aasta: 2020

Režissöör: Josh Twist

Stefan - By My Side
Stefan - By My Side

Artist: Stefan

Lugu: By My Side

Aasta: 2019

Stefan - Without You
Stefan - Without You

Artist: Stefan

Lugu: Without You

Aasta: 2018

Vajé - Laura (Walk With Me)
Vajé - Laura (Walk With Me)

Artist: Vajé

Lugu: Laura (Walk With Me)

Aasta: 2017