LeHANNA

12.juunil tuli välja suvebänger koos IVI MUSIC'uga. Tegemist on LeHANNA esimene ühislooga ja samuti on see esimene inglisekeelne lugu LeHANNA repertuuaris. Muusika ja sõnad: Nikolai Konovalov, Viktoria Savicheva. Video: Hanna Martinson.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.04.2021 - 14:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.06.2024 - 10:38
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Hanna Martinson, artistinimega LeHANNA, on eesti laulja ja näitleja, lisaks reklaamikirjanik ja stilist.

2012. aastal lõpetas ta Kuressaare Gümnaasiumi ja 2016. aastal Tallinna Ülikooli reklaami ja imagoloogia erialal. Ta kehastas 2015. aastal Eesti mängufilmis "Must alpinist" Marleeni. Filmis "Nullpunkt" (2014) oli tal õpilase episoodiline roll. 2017. aasta sügishooajal esines ta TV3 saates "Su nägu kõlab tuttavalt", kuid finaali ei pääsenud. 2018. aastal osales ta TV3 seikluslikus tõsielusarjas "India Xpress", kus koos viie kaaslasega võttis osa võidusõidust "Rickshaw Challenge!" ja astus üles mentorina laste talendisaates "Väikesed hiiglased", kus tema tiim kandis nime Hanna Haruldased. Samuti juhtis ta 2019. aastal saadet "Karvased kosilased" ja 2020. aastal koos Laura Pritsiga saadet "Mis sul viga on?". 2020. aastal kehastas ta Siouxie rolli filmis "Kevin, ei!".

Laulja Hanna Martinsoni ning produtsendi Leslie Da Bassi koostöö sai tegelikult alguse Leslie esimese lühifilmi “Kevin, ei!” võttel. “Hakkasin Hannat Instas jälgima ja leidsin tema bio alt mikrofoni emotikoni. Küsisin, et mis see tähendab, kas ta on reporter või spiiker või laulab. Ta ütles, et laulab ning siis kirjutasin talle loo “Juuni juuli august” – nii sündiski LeHANNA,” kirjeldas Leslie.

LeHANNA esimese lugu “Juuni juuli august” tuli välja 1.juunil 2020 ning kõneleb sellest, mis tundeid karantiin tekitab. “Just praegu sai avapaugu kõige vingemalt alanud juuni ever, sest täna näeb ilmavalgust mu esimene singel “Juuni juuli august”,” kirjutas Martinson 1. juunil sotsiaalmeedias. “Kuulake uut suvist mussi, andke teada, kuidas klikib ja ärge unustage võtta elu iisilt!”

Teine lugu “Külmavärinad” avaldati 9.novembril 2020. Autoriks oli taas Leslie Laasner, pala miksis ja masterdas Tanel Roovik. "Väike romantiline esmaspäevane kosmosekülastus, maybe?
Eeeeehk kätte on jõudnud see hetk, mil saan lõpuks maailmale tutvustada LeHANNA uut musabeebit "Külmavärinad"!" kirjutas lauljanna Facebookis.

7.aprillil 2021 ilmus LeHANNA kolmas singel “Segane peast”, mis jutustab heas mõttes pead segi ajavast armastusest. Autor Leslie Da Bassi sõnas, et tema jaoks kroonib antud lugu minidiivalik attitude ja arusaamatust täis igatsus. “Tavaliselt sünnivad lood kiiresti ja iseenesest, mingitsorti lihtsa ja värvikate kujunditega loo jutustamise alustel, olgu formaadiks siis muusika või mõni muu kunstivorm,” täpsustas ta

“Minu jaoks on tegu kaasaegse armastuslooga, mis räägib tundest, kus oled nii sügavalt kellestki sisse võetud, et ei suuda oma igapäevatoimetustes normaalselt funktsioneerida – peas keerlevad vaid erinevad romantilised stsenaariumid. See on tunnetemöll, milles kaotad pea ja teeksid ükskõik mida, et seda inimest näha, isegi kui see inimene su olemasolust ei pruugi teadagi,” kommenteeris laulja Hanna Martinson.

Suve kõige pikema ja vist ka soojema päeva puhul tuli 21.juunil LeHANNAl välja uuuuuus kuuuum litter “Suvi annab kõik andeks”! Loo autor Leslie Laasner: "what happens in suvi, stays in suvi. nautigem eluuu, mina seni surfin elumerelainetel!!!"

LeHanna avaldas 17.veebruaril 2023 uue singli "Ainult siis, kui…", mis on on tema jaoks esimene lugu, kus ta ise laulukirjutajana kaasa lööb. Värske singel on kirjutatud koostöös Sander Sadama ja Cecilia Martina Mägiga. Autorite sõnul kirjeldab lugu hetki, millega paljud end samastada saavad – fantaseerid sellest kellestki oma minevikus, olevikus või unistustes, kes leiab ikka ja jälle tee sinu fantaasiatesse. Loost leiab iga kuulaja just temale sobiva vastuse küsimusele, mis on need hetked, mis saavad juhtuma "ainult siis, kui…". Muusikavideo filmiti kahel päeval ajaloolises Villa Andropoffis. Video loovtiimi kuulusid Aleksander Kovaljonok, Aleksandr Dmitrijev ja Mari-Ly Kapp.

1.juunil avaldasid LeHanna ja H¸mi esimese ühise loo "Unevõlg". LeHanna sõnul on see lugu ööinimeselt ööinimestele. "Öö peidab endas salapära, mida päeval kunagi pakkuda ei ole, öös on rohkem mängulisust, nurjatust ja julgust," rääkis lauljatar. Tema arvates on selles loos äratundmist kõigile, kes on kunagi öises peomeeleolus ajataju kaotanud, kogenud elu parimaid hetki tantsupõrandal ja lahkunud sealt alles siis, kui tuled lõpuks põlema pannakse ja koju minema sunnitakse. Lugu ilmus koos lüürikavideoga.

15.novembril ilmus Lehanna seitsmes singel “Kaelani sees”, mille muusikavideo on filmitud tundeküllasel Sitsiilia saarel Itaalias. Laulja sõnas: “Vahel tuleb lihtsalt tõdeda, et näed, tunded tegidki mulle 1:0 ja nüüd olengi kaelani sees armunud! Armumise tunne on sõit, mida ei tahaks kunagi lõpetada ja seda teekonda ikka uuesti ja uuesti alustada. Katus sõidab!”

LeHanna läheb suvele vastu 9.mail 2024 ilmunud uue singliga, mis on inspireeritud suhtevormist situationship. "See on olukord, kus kaks inimest on määratlemata suhtes – veidi rohkem kui sõbrad, kuid vähem kui pühendunud romantilised partnerid. Selline suhte situatsioon on ideaalne retsept emotsionaalse segaduse tekkimiseks. Ja kui emotsioonidest rääkida ei taheta, võetakse suhtluskeeleks kasutusele palavalt armastatud kehakeel," selgitas laulja.

12.juunil tuli välja suvebänger koos IVI MUSIC'uga. Tegemist on LeHANNA esimene ühislooga ja samuti on see esimene inglisekeelne lugu LeHANNA repertuuaris. Muusika ja sõnad: Nikolai Konovalov, Viktoria Savicheva. Video: Hanna Martinson.

Faktid

LeHANNA on:
Vokaal: Hanna Martinson
Muusika ja sõnad ning produktsioon: Leslie Laasner

Nimi: Hanna Martinson
Sündinud: 29. novembril 1992

Nimi: Leslie Laasner
Sündinud: 21. juunil 1974

Muud huvitavat

Seotud videod

LeHANNA & IVI - One Thing Only
LeHANNA & IVI - One Thing Only

Artist: LeHANNA & IVI

Lugu: One Thing Only

Aasta: 2024

LeHANNA - Ainult siis, kui…
LeHANNA - Ainult siis, kui…

Artist: LeHANNA

Lugu: Ainult siis, kui…

Aasta: 2023

LeHANNA - Kaelani sees
LeHANNA - Kaelani sees

Artist: LeHANNA

Lugu: Kaelani sees

Aasta: 2023