An-Marlen

13.juulil astusid An-Marlen ja Boipepperoni üles Pärnus Beach Grind festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.12.2021 - 11:55
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.07.2024 - 20:42
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

An-Marlen ehk Ingel Marlen Mikk on noor tõusev täht, kes lisaks muusikale tegeleb näitlemisega. "Olen näitlemisega tegelenud kauem, kui laulmisega. Juba 11-aastasena astusin üles Rahvusooper Estonia laval etenduses "Pipi Pikksukk" nimirollis ja olen tänaseks seda 12 aastat mänginud ja teen seda ka sellel hooajal," rääkis ta lõbusalt. Repertuaari kuuluvad ka kaasalöömine Rahvusooperi etenduses "Prints ja kerjus" aastatel 2013-2017 ja 2021 suvel etenduses "Nõidkapteni needus" Pootsi veinimõisas.

An-Marlen õppis Tallinna 32. keskkooli teatriklassis, pärast mida suundus õppima G.Otsa nimelisse muusikakooli jazzlaulu erialale. Muusik tunnistas, et just muusika on valdkond, kus näeb ennast tulevikus, kuid ei löö eales risti ette põnevatele pakkumistele näitlejana. Hiljuti tegi neiu kaasa telesarjas "Eesti krimilood".

An-Marleni sõnul on tema muusikas mõjutusi nii garage'ist, tantsumuusikast, R&B-st ja ka soul'ist. 2018. aastal algas tema tee An-Marleniks esimese singliga "Jammi", mis valmis koos Leedu produtsent Vaiper Despotiniga. Järgnesid "Orange Sky" (2019) ja "Illusion". Viimase video valmis koostöös Denim Dream brändiga ning avaldati 6.novembril 2020.

22.märtsil 2021 andis An-Marlen välja kevadiselt põksuva armastusloo "Golden". "Tihtipeale leian end kirjutamas just tunnetest ja armastusest," rääkis artist ise. "See lugu räägib sellest, et iga kord, kui olen armastanud, olen lubanud sellel jätta jälje enda südamesse. See lugu meenutab mulle armastust, mis ei olnud ehk sellel hetkel see õige, kuid jääb alatiseks minu südamesse." Lugu istus pikalt An-Marleni sahtli põhjas, kuid ärkas ellu tänu muusikaprodutsendile ja heliinsenerile Markus Palole.

An-Marlen andis 1.juulil välja enda esimese eestikeelse singli "Sinust lahti ei saa". Lugu valmis koos produtsentide Sander Sadama ja Alvar Antsoniga. Muusikavideo režissöör oli Iris Peil ja produtsent Britt Randma. Video filmiti vaid ühe päevaga ja võttepäev kestis ligi 14 tundi. Augusti lõpus valmis koostöös räpparite Sämi ja Kirotiga lugu "Anna teada".

23.septembril andis An-Marlen baaris Odeon oma esimese soolokontserdi, kus teda saatis klahvpillidel Joonas Mattias Sarapuu. An-Marlen on julge katsetaja, kellele meeldib kombineerida instrumentaalmuusikat biitidega. Teda on muusikaliselt mõjutanud artistid nagu Jorja Smith, Erykah Badu, Kelela, Mura Masa and KAYTRANADA. An-Marleni muusika põhielementideks on laulja võimas hääl, mida toetavad ilusad klaverimeloodiad ja kaasahaaravad biidid.

An-Marlen osales 27.novembril Eesti Laulu konkursil looga "Lõpuks muutub". UK garage stiilis lugu valmis koostöös produtsentide Sander Sadama ja Alvar Antsoniga ning hoolimata sellest, et see Eesti Laulu veerandfinaalist edasi ei pääsenud, on pala pälvinud rohkelt tähelepanu nii Eurovisiooni välismaistelt fännidelt kui ka kohalikelt kuulajatelt. "Olen väga tänulik selle kogemuse ja võimaluse eest enda muusikat nii suurele hulgale publikule tutvustada," ütles An-Marlen.

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus An-Marlen astus üles enda looga "Golden". Looga võitis ta aasta debüüdi auhinna.

Sõbrapäeva puhul avaldas laulja 14.veebruaril oma esimese eestikeelse soolosingli "Sinust lahti ei saa" uue akustilise versiooni ja muusikavideo. "See on väike kingitus kõikidele selle loo fännidele ja minu kuulajatele. Ma tahtsin väga teha selle loo akustilist lihtsas võtmes versiooni. Soovin kõigile ilusat sõbrapäeva ja loodan, et peate oma sõpru ja armsamaid meeles iga päev!" ütles An-Marlen. Loo muusikavideo valmis koostöös Teele-Riin Kodara, Saamuel Pedoski, Brandon Povilaitise ja Camilla Saarega.

An-Marlen osales 2.märtsil ilmunud Heleza singlil "Igavesti". Muusika: Karl Killing, Gevin Niglas, Heleza. Sõnad: Heleza, An-Marlen, Gevin Niglas. Muusikavideos osalevad mõlemad - Ingel Marlen Mikk ja Helena Põldmaa ning režissööriks oli Markus Mikk. An-Marlen nautis koostööd Helezaga väga: “Kui Heleza mul eelmise aasta lõpus külas käis ja muuseas seda lugu lasi, oli see justkui tema kirjutatud lugu minu elust. Kui ta siis selle peale küsis, kas tahaksin seda lugu temaga koos välja anda, ei olnud see isegi küsimus,” jutustab ta.

16.aprillil astus An-Marlen üles klubis Uus Laine Reketi soojendajana. 6.mail ilmunud Reketi albumil tegi An-Marlen kaasa trackil "Endine".

20.juunil ilmus tänavusel Eesti Laulul osalenud ja äsja Otsakooli produktsiooni lõpetanud An-Marlenil uus lugu "Kaoks". Laulja jaoks on "Kaoks" esimene singel, mida ta enda uuel aastal ilmuvalt albumilt jagab. "Olen pannud sinna albumisse selle aasta valu ja kasvu, et tänaseks olla siin ja jagada teiega seda killukest millegi suure algusest," lisas An-marlen. Loo produtsendiks oli Sander Sadam, kes on kaasprodutseerinud ka artisti varasemad lood "Lõpuks muutub" ja "Sinust lahti ei saa". Muusikavideo autoriks on kunstnik Nelisenti (Elis-Hetty Leppik).

20.juulil esines An-Marlen Võrk Baaris Tallinnas.

Sony Music Baltics avaldas 30.septembril Andrei Zevakin ja An-Marlen singli “Valikud”, mis on reality-saate “Villa” soundtrackiks. Muusikavideo loovjuhiks on Reino Kuber ja tegevprodutsendiks Tarmo Tsernjavski ning see filmiti Itaalias, Como järve ääres.

Andrei Zevakin ja An-Marlen esinesid looga "Valikud" aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril. An-Marlen võitis tiitli Aasta Uus Tulija.

7.märtsil 2023 avaldasid boipepperoni ja An-Marlen loo "Kosmoselaeval" muusikavideo, mille tegi Henry Parelo.

25.mail ilmus An-Marleni debüütalbum "Iseendale", mis valmis peale 5-aastase soolokarjääri arendamist. An-Marleni kommentaar: ""Iseendale" on lugu teekonnast eneseni. Arvasin alati, et leian tõelise enda, kui leian selle õige inimese enda kõrvale. Ja kuigi pidin vaid enda sisse vaatama, et seda õiget leida, võttis see mul aega aastaid, kui mitte kümneid. Aga see album on lugu minu viimasest aastast, milles oli 7 hetke. Armumisest selle kaotuseni, kildude kokku korjamisest tundeni, et olen tervik. Ma soovin, et te kuulaksite seda albumit täpselt nii avatud südamega, kui olete seda valmis avama. Siin on valu, igatsust, õnnetunnet, segadust, hirmu, siirust ja ausust. See on album iseendalt iseendale." Albumile valmis koostöös Henry Pareloga terviklik audiovisuaalne jutustus lühifilmi/video näol, kus artist kannab seitsme erineva Eesti disaineri ja ühe Ukraina brändi rõivaid.

Albumi tunnine esitluskontsert toimus 7.juunil Fotografiskas. Lavale tulid veel külalistena Heleza, säm ja KiROT.

14.juulil tuli välja täispikk video albumi esitluskontsertist 25.mail KÄT Studios, mis ilmus koostöös ürituste seeriaga Muhe Live. Kontserdi osaks oli ka kureeritud vestlus, mida viis läbi Kristjan Oden.

21.septembril andis An-Marlen välja singli "Endale", mis on valminud koostöös produtsent Boipepperoniga. "Suvi oli soe ja armastust täis, ning kõik see leidis oma koha minu uues singlis "Endale". Ma olen armunud, õnnelik ja loodan, et see suvi kestab selle laulu saatel teie südametes edasi," selgitas An-Marlen. Singli miksis ja masterdas produtsent Taavi Paomets. Loole valmis ka muusikavideo Henry Pareloga, kes on debüütalbumi "Iseendale'' albumifilmi autor. "Endale'' video filmiti üles ühe päevaga ja rohkem kui 30 erinevas lokatsioonis. 14.oktoobril toimus klubis Studio An-Marlen singli "Endale" Release Party.

An-Marlen lõi kaasa 20.oktoobril ilmunud Clicherik & Mäx albumil loos "Ma tean".

16.novembril ilmus An-Marlen albumi “Iseendale” kümne looga deluxe versioon. "Kolmel lisalool on minu enda jaoks just praeguse hetke kõla, veidi süngem, kuid sõnumilt soojem," kommenteeris An-Marlen. Albumi produtseerisid Majestim, boipepperoni, Bisweed, Samogin ja Vaiper ning neile on lisandunud noor ja andekas Olivar. Visuaalidega jõudsid Youtube lood "tuled meelde" (Majestim) ja "mõtlen sinust" (Olivar).

22.märtsil tuli välja An-Marlen ja Boipepperoni lugu "tana-tana". Muusika & sõnad - Ingel Marlen Mikk, Frederik Mustonen; mix & master - Taavi Paomets. Muusikavideo režissöör - Johanna-Aurelia Rosin. Lugu räägib An-Marleni sõnutsi igatsusest majapidude järele, kus on oma inimesed, hea muusika ja kodune olla. Sel kevadel ilmub ka An-Marleni ja Boipepperoni ühine album.

An-Marlen ja Boipepperoni avaldasid 30.aprillil loo "umbne". “Lugu räägib muusiku tavalisest päevagraafikust, mis võib tunduda väga intrigeeriv, kuid reaalsuses võib see olla sama rutiinne kui iga teine töö, omade tõusude-mõõnadega,” kirjeldas Boipepperoni.

16.mail esinesid EiK, boipepperoni, An-Marlen, villemdrillem ja maria kallastu Tallinnas klubis D3.

Duol An-Marlen ja Boipepperoni ilmus 23.mail ühisalbum "emotsionaalne elektronmuusika", mis muusikute sõnul taaselustab 1990ndate ja 2000ndate alguse reivi- ja tantsumuusikat. Kümneloolise albumi andis välja plaadifirma Kurvad Uudised ning tiimis olid Margus Varusk, Eric Kammiste, Lancelot ja Kohver. Samal päeval avaldati kaheksale loole visuaalid.

Duo An-Marlen ja Boipepperoni albumit esitleti 13.juunil ööklubis Hall.

6.juulil avati Tartus Autovabaduse puiestee. Kontserdil astusid üles pop-roki ansambel Mahavok ning boipepperoni ja An-Marlen.

13.juulil astusid An-Marlen ja Boipepperoni üles Pärnus Beach Grind festivalil.

Faktid

Nimi: Ingel Marlen Mikk
Sünniaeg: 5.jaanuar 1999
Pere: ema Angelika Mikk on ooperilaulja, isa Rein Mikk turundusjuht, noorem vend Ingmar Mattias

Muud huvitavat

Seotud videod

An-Marlen & Boipepperoni - umbne
An-Marlen & Boipepperoni - umbne

Artist: An-Marlen & Boipepperoni

Lugu: umbne

Album: emotsionaalne elektronmuusika

Aasta: 2024

An-Marlen - Iseendale (Album Movie)
An-Marlen - Iseendale (Album Movie)

Artist: An-Marlen

Lugu: Iseendale (Album Movie)

Album: Iseendale

Aasta: 2023

An-Marlen - Endale
An-Marlen - Endale

Artist: An-Marlen

Lugu: Endale

Aasta: 2023

An-Marlen, Olivar - mõtlen sinust
An-Marlen, Olivar - mõtlen sinust

Artist: An-Marlen, Olivar

Lugu: mõtlen sinust

Album: Iseendale (deluxe)

Aasta: 2023

An-Marlen - Kaoks
An-Marlen - Kaoks

Artist: An-Marlen

Lugu: Kaoks

Aasta: 2022

Heleza feat. An-Marlen - Igavesti
Heleza feat. An-Marlen - Igavesti

Artist: Heleza feat. An-Marlen

Lugu: Igavesti

Aasta: 2022

Režissöör: Markus Mikk

An-Marlen - Lõpuks Muutub
An-Marlen - Lõpuks Muutub

Artist: An-Marlen

Lugu: Lõpuks Muutub

Aasta: 2021