Minimal Wind

17.mail avaldasid Elisabeth Tiffany ja Velle ühise singli nimega “Future is hazy”. Loole vändati ka lummavate kaadritega muusikavideo. Instrumentaalis kõlava kitarrimaastiku lõid Elisabeth Tiffany ja Velle üheskoos Velle kodustuudios. Laulja sõnul kirjutas ta selle loo vaid mõne tunniga. “Ma kirjutasin need sõnad Vellele, sest olin oma elus väga häguses kohas ning ma ei tahtnud talle sellega liiga teha.” Lugu “Future is hazy” on Elisabeth Tiffany esimene singel sellel aastal ilmuvalt lühialbumilt.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.12.2021 - 11:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.05.2024 - 15:10
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Minimal Wind on 2021. aastal ühinenud sõpruskond, kes teevad muusikat ja kunsti. Nende muusika rändab souli ja R&B, popi ja indie radadel. Minimal Windi liikmeid ühendab Viljandi — neli liiget viiest õpib Viljandi Kultuuriakadeemias ning viies elab ja tegutseb Viljandis. Koos moodustavad nad loomingulise grupi, kelle võimekuses on produtseerida lugusid alates muusikast kuni visuaalini välja. Minimal Windil on suured unistused — olla rohkem kui bänd, olla produktsioonigrupp, isegi bränd, ning esineda suurte festivalide lavadel.

2017. aastal alustati kitarriduona Taavi ja Paula, kes esitas nii omaloomingut kui ka instrumentaalseadeid lemmiklugudest.

Duo võitis Round Table’i konkursil 2017 publiku lemmiku preemia.

2018. aastal võitis Paula Pajusaare lugu “Not Always So” U. Naissoo nimelisel konkursil esikoha. Samal aastal avaldati loole muusikavideo.

ETV Terevisioonis esineti 2019. aastal looga "Hiiumaa".

2020. aastal saavutas duo U. Naissoo konkursil esikoha looga "Antarktika" ning teise koha looga “Vabadus”. Mõlemad lood leiab Spotify’st.

2021. aasta juulis sai duo uueks nimeks Minimal Wind ning juba sama aasta novembris liitusid koosseisuga Elisabeth Tiffany Lepik, Velle Tamme ja Ralf Erik Kollom.

6. detsembril 2021 ilmus Minimal Windi singel "Black Flies".

11. detsembril võistles Minimal Wind Eesti Laul 2022 neljandas veerandfinaalis looga "What to Make of This". Loo autorid on Paula Pajusaar, Taavi-Hans Kõlar, Elisabeth Tiffany Lepik ja Ralf Erik Kollom. Muusikavideo autor on Velle Tamme. Lugu pääses edasi poolfinaali. Bändi liikmete sõnul oli poolfinaali pääsemine ootamatu ja suurepärane uudis. “Meie arvates ei ole tegu klassikalise Eurovisiooni looga. Sellepärast ei teadnud me, mida oodata. Oleme poolfinaalis esinemise võimaluse üle elevil ja õnnelikud.” Lugu võistles 5.veebruaril poolfinaalis.

12.veebruaril 2022 võistles Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany "What To Make Of This" Saku Suurhallis Eesti Laul 2022 Finaalsaates.

Minimal Wind loodab õige pea tulla välja albumiga ning varsti esitletakse lugu "Spacecraft".

12.märtsil esines Minimal Wind @Uus Laine, Tallinn. 16.aprillil toimus täispikk kontsert Fotografiskas.

2.mail ilmus uus singel “Spacecraft”. Laul räägib sellest, kuidas maakera on kosmoselaev, mis kihutab pöörasel kiirusel tühjuses ja inimesed on reisijad sellel sürreaalsel teekonnal. Minimal Wind esines 5.mail TMW Indie Shuffle raames Telliskivi restoranis F-hoone. 7.mail toimus kontsert Tartus, Genialistide Klubis.

18.juunil esines bänd Kohilas, Tohisoo mõisaõuel Kapa Festivalil. 19.juunil oli Minimal Wind külalisesinejaks Noblessneri Valukojas toimunud Passengeri kontserdil. 5.augustil esines Minimal Wind Põlvas Intsikurmu festivalil.

Taavi-Hans Kõlar ja Ralf Erik Kollom osalesid 8.augustil ilmunud Viljandi indie rock’i bänd Mélodie May esimesel lühiplaadil “Unfold”. “Püüdsime selle EP-ga edasi anda vahelduvat emotsiooni, dünaamikat ja ehedust,” sõnas bändi solist ja laulukirjutaja Roberta Vaino. “Elu lahtilaotumine ühe noore inimese ees võib olla meeletult ilus ja ootamatult valus ning just sellest “Unfold” räägibki.”

Minimal Wind andis 28.oktoobril 2022 välja singli pealkirjaga “Torchlight”. Loo muusika autorid on Taavi-Hans Kõlar, Paula Pajusaar, Elisabeth Tiffany Lepik, Velle Tamme ja Ralf Erik Kollom, sõnad kirjutas Paula Pajusaar. Muusikavideo tegi Velle Tamme, singli miksis ja masterdas José Diogo Neves. “See lugu sündis vaiksel talveõhtul, kui Taavi tinistas pilli ja Paula ümises sinna peale,” kommenteeris Minimal Wind. “Pill, millega Taavi seda kirjutades mängis, kuulus varem inimesele, kes võttis endalt elu. Ei tea, kas see teadmine alateadlikult mõjutas loo sisu, sest sõnad räägivad sellest, kuidas me saame üksteisele pimedal ajal teed näidata.”

25.novembril andis Minimal Wind välja debüütalbumi "hi.", millelt leiab 10 lugu. Plaadil on ka singel "What to Make of This", millega ansambel 2022. aasta Eesti Laulul teise koha saavutas. Veel on albumi lugudest varasemalt singlina ilmunud "Spacecraft" ja "Torchlight". Ülejäänud seitse lugu albumil on: "Hi", "Black Flies", "Dark Horse", "Tnt", "Revangel", "Sirens" ja "Endless Waves".

29.novembril tõi bänd ETV "Terevisioonis" publiku ette uued lood "Sirens" ja "Dark Horse".

6.jaanuaril 2023 andis Minimal Wind välja eestikeelse singli "Tuleneelaja", mille miksis ja masterdas ansambli kauaaegne koostööpartner Jose Diogo Neves.

12.jaanuaril 2023 Eesti Laul esimeses poolfinaalis elustus 30 aasta tagune “Muret meelt ja südametuld”, mida 1993. aastal esitas Eurovisiooni lauluvõistlusel Janika Sillamaa. Nüüdki oli laulja taas laval ja koos temaga möödunud aasta silmapaistvaim uustulija Minimal Wind.

Bändi uue albumi esitluskontserdid toimusid 13.jaanuaril Viljandi Pärimusmuusika Aidas, 20.jaanuaril Tallinnas D3-s, 21.jaanuaril Pärnus Wunderbaaris ning 4.veebruaril Tartus Eesti Rahvamuuseumis.

28.aprillil ilmus Elisabeth Tiffanyl koostöös Tanel Siimanniga ühine singel “bicycle”. Melanhoolne ja energiline indie pop ja R’n’B vokaali mõjutustega lugu “bicycle” on hümniks öistele rattasõitudele. Eriti just spontaansetele öistele rattasõitudele, kus kõik rõõmud ja mured ning ilud ja valud saavad südamelt räägitud. Loo sügavam sisu räägib aga mineviku maha jätmisest ja eludega edasi liikumisest, lootes mitte kukkuda – nagu jalgrattagagi. Leppimisest teadmisega, et elu on paratamatult pidevas liikumises ja muutumises.

25.juulil soojendas Minimal Wind ansambli Hurts kontserti Tallinna lauluväljaku Mere alal.

31.augustil avaldas Paula Pajusaar soolosingli "blackout" Poolringina. "Varsti plaanin ma avaldada filmimuusikaliku albumi, või kuueloolise EP, kus ei ole kitarr põhipill, rohkem on klaver," tutvustas ta. Albumi paaris loos teeb kaasa ka pianist Johan-Eerik Kõlar.

Minimal Wind ja Andreas avaldasid 4.oktoobril ühise singli nimega “internet is getting old”. Emotsionaalselt iseloomustab lugu ühelt poolt nostalgilisus, teiselt poolt jõulisus. Loo sisu saab mõista kahte moodi. Esiteks on internet juba nii kaua olnud meie elude osa, et raske on meenutada elu enne seda. Samas hakkab see oma uudsust ja võlu kaotama.

Minimal Wind oli erikülaline 4.oktoobril Tallinnas Paavli kultuurivabrikus Night Tapes kontserdil.

1.novembril nägi ilmavalgust Minimal Wind singel “When It’s Dark Outside”, mis on spetsiaalselt kirjutatud sügisese aja jaoks. Loo atmosfäär on muinasjutuline ja tume. Selles on jõulisust ja õrnust – heakõlalisele fassaadile annavad värvi dissonantsed ja hingestatud kitarrihelid ning Elisabeth Tiffany vokaal oma siiruses ja võimsuses. Lüüriliselt jutustab “When It’s Dark Outside” keelatud armastusest sügisesel ajal. Muusikaliselt on laul mõjutatud ansamblist The Neighbourhood. 3.novembril ilmus YouTube’is loo live versioon.

Paula Pajusaar avaldas 15.märtsil 2024 oma sooloprojekti Poolring alt esimese lühialbumi “dragons”. “See kogumik on lugu unistusest, mis on mul olnud juba väikesest saati. Veetsin lapsena palju aega fantaasiamaailmades, raamatuid lugedes ja unistades. Mõnikord suvel ronisime õega mahajäetud hoonete katustel ja kujutlesime, et lendame draakoniga üle kodutänavate. Mäletan seda tugevat igatsust ja uudishimu — kui kaugele sealt näeks ja mis tunne oleks läbi õhu liuelda,” kirjeldas Paula. Žanriliselt on EP 6 lugu segu lo-fi stiilist ja filmimuusikast, kohati on tunda isegi klassikahõngu. “Kui peaksin kuulamissoovituseks valima ainult ühe loo, siis oleks see kindlasti EP viimane lugu “valkyrie”, mis on on väljamõeldud keeles ja kahe noodi vahepealses helistikus,” ütles Paula. Kahes loos teevad kaasa Johan-Eerik Kõlar klaveril, Katrina Merily Reimand viiulil, Simone Minn vioolal ja Martin Mänd tšellol. Albumi miksis ja masterdas Siim Ülavere. Kevadel Viljandi Kultuuriakadeemias produtsendi kõrghariduse omandavale muusikule kohaselt produtseeris Paula oma EP lood ise.

17.mail avaldasid Elisabeth Tiffany ja Velle ühise singli nimega “Future is hazy”. Loole vändati ka lummavate kaadritega muusikavideo. Instrumentaalis kõlava kitarrimaastiku lõid Elisabeth Tiffany ja Velle üheskoos Velle kodustuudios. Laulja sõnul kirjutas ta selle loo vaid mõne tunniga. “Ma kirjutasin need sõnad Vellele, sest olin oma elus väga häguses kohas ning ma ei tahtnud talle sellega liiga teha.” Lugu “Future is hazy” on Elisabeth Tiffany esimene singel sellel aastal ilmuvalt lühialbumilt.

Faktid

Minimal Wind liikmed:
Elisabeth Tiffany Lepik - laul, produktsioon
Paula Pajusaar - kitarr, produktsioon, laul
Taavi-Hans Kõlar - kitarr, produktsioon, video
Ralf Erik Kollom - trummid
Velle Tamme - kitarr, produktsioon, video

Bändi liikmetest:

Paula Pajusaar (s. 1997) on kitarrist, laulukirjutaja ja produtsent. Paulal on ka sooloprojekt nimega Poolring, millel on praeguseks ilmunud neli singlid "going wild", "moment", "geisha" ja "blackout". Lisaks huvitub ta disainist ja on illustreerinud mitmeid muusikakogumikke. Paula õpib Viljandis muusikaproduktsiooni ning on lõpetanud Otsakooli. Paula unistus on oma muusikaga albumit Spotify’s näha ja sellele “play” vajutada.

Taavi-Hans Kõlar (s. 1.mai 1990) on kitarrist, laulukirjutaja ja produtsent. Taavi õpetab Otsa koolis laulukirjutamist, õpib Viljandi Kultuuriakadeemias heli- ja visuaaltehnoloogiat ning on kitarrist ja produtsent kolmes bändis - Minimal Wind, Vool ja Melodie May. Voolu debüütalbumi esitluskontsert toimub 29.01.2022 Tallinnas, baaris Uus Laine. Taavil on eestikeelne Youtube’i kanal, mille sisuks on kitarriõpe ja muusikaline meelelahutus. Taavi unistus on luua muusika kirjutamise kuurortid, kus teleka asemel on seinal kitarr ja muusikud üle maailma saavad koos laule kirjutada ja jämmida.

Elisabeth Tiffany Lepik (s. 2001) on laulja, laulukirjutaja ja produtsent Rakverest. Laulmist õppis Elisabeth enamasti kuulmise järgi ise, käies samal ajal ka Rakvere muusikakoolis ja laulustuudios. Elisabeth Tiffany omandab kõrgharidust Viljandi kultuuriakadeemias muusikaprodutsendi erialal. Elisabethi suurim unistus on unistuste täitumine ning suurim saavutus samuti unistuste täitumine. Ta võitis tänavuse ADM bändikonkursi. 16.detsembril 2021 tuli välja Elisabeth Tiffany kolme looga EP "Cure me back".

Velle Tamme (s. 11.aug. 1997) on Hiiumaalt pärit ja Otsakooli lõpetanud kitarrist, muusikaprodutsent ja filmitegija. Oma laiahaardelise ekspertiisi tõttu leiab Velle end tihti projektides disaineri ja tehnilise lahendaja rollis. Perekeskis kutsutakse Vellet kui „lahenduste mees”. Ta on tegutsenud koosseisudega Nord Lights, Afro Tallinn Beat Orchestra, Olen Jones, Dopamiin, UC?, Epik Bänger, Pološywa, Laikrete perebänd, Khai ja Minimal Wind. Hetkel ehitab Velle Viljandis helistuudiot ning 2022. aastal annab välja soolo-debüütalbumi.

Ralf Erik Kollom (s. 22.juuni 2000) on Tartust pärit trummar. Mängib ka Koit Toome bändis. Vabal ajal on Ralf ka kitarrist, juuksur, astronoomiahuviline ja Koit Toome bändi trummar. Samuti on ta bändi Maria Stuart liige. Oma lemmikmuusikat kirjeldab ta nii: “See on selline muusika, mida kuulad tähti vaadates; kui sul on eksistentsiaalne kriis, aga kõik on ikka ilus.”

Fotod: Kerttu Kruusla

Muud huvitavat

Seotud videod

Minimal Wind - when it's dark outside
Minimal Wind - when it's dark outside

Artist: Minimal Wind

Lugu: when it's dark outside

Aasta: 2023

Minimal Wind - Torchlight
Minimal Wind - Torchlight

Artist: Minimal Wind

Lugu: Torchlight

Aasta: 2022

Minimal Wind - What To Make Of This
Minimal Wind - What To Make Of This

Artist: Minimal Wind

Lugu: What To Make Of This

Aasta: 2021