Ingmar Kiviloo

"Loo instrumentaal on üdini akustiline, kõlavad vaid keelpillid, klaver, flööt ja trummid. Tunnen, et see lugu ei ole tüüpiline raadiolugu kasvõi selle poolest, et loo sissejuhatus ehk intro kestab omaette juba nelikümmend sekundit, mis tänapäeval on päris ebatavaline. Ise mängisin sisse klaveri ning viiulipartiid ja teiste pillidega tulid appi sõbrad, kes mind sellel teekonnal Eestis on alati toetanud.” Videos näeme oma ateljees New Yorkis elavat kunstnikku Albert Popat loomas maali “Eternal love”. Video montaaži tegi Albert Popa Eestis elav filmirežissöörist poeg Nathan Popa. Muusikavideo filmiti koos Alice Aleksandridiga New Yorgis ning osaliselt ka Bostonis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2022 - 18:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.01.2023 - 16:54
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Ingmar Kiviloo on noor muusik, kes mängib erinevaid pille (viiul, klaver, kitarr, trummid, orel) ja kirjutab lugusid. Ta on osalenud edukalt kümnetel konkurssidel, kontsertreisidel ja festivalidel klassikalise instrumentalistina ning osales edukalt 2021 saatesarjas „Eesti otsib Superstaari“.

Ingmaril on olnud muusikaga seotud juba varasest lapsepõlvest alates. 3-aastasena alustas ta õppimist ETV muusikastuudios ning kuueaastaselt alustas Vanalinna Muusikakoolis viiuliõpinguid. Ingmar õppib viiulit lisaks Vanalinna Muusikakoolile ka EMTA Noorteakadeemias. Oreliõpinguid alustas Ingmar 9 aastasena, hiljem lisandus ka klaver. Ingmar mängib ja on õppinud lisaks veel trumme ja kitarri.

Viiuliga on senini olnud Ingmar musikaalselt kõige edukam esindades Eestit rahvusvahelistel konkurssidel ning ka vabariiklikel konkurssidel, kus ta on saavutanud ligi 30 auhinnalist kohta või laureaaditiitlit erinevates vanuseklassides nii soolomängija kui trio liikmena. Viiuliga on Ingmar esinenud paljudes riikides üle maailma, näiteks USAs, Kanadas, Austraalias, Venemaal, Indoneesias ja paljudes Euroopa riikides (UK, Holland, Prantsusmaa, Itaalia, Šveits, Soome, Läti, Kreeka). 2021. aastal osales Ingmar konkursil Tallinna talent nii klassika- kui popmuusika kategoorias ning osutus üheks laureaadiks.

2014. aastal esines Ingmar oma poistebändiga “Rhythm of Adventure” Eesti Laulu finaalis Alexela kontserdimaja laval. Noortebändide konkursilt valiti välja 3 parimat ning poistel oli õnne osutuda üheks väljavalituks.

Ingmar on olnud tegev klassikalise muusika valdkonnas juba aastaid, kuid popmuusika teekond algas hiljuti. Laulmise ja laulukirjutamisega on tegelenud Ingmar vaid alla kahe aasta. Mõte tegeleda soololaulmisega ja mitte ainult koorilauluga olid Ingmari peas mitmeid aastaid enne kui lõpuks 2020. aasta aprillis läks ta õppima soololaulu õpetaja Anna Vinogradova juurde.

Ingmar on muusikaprodutseerimisega tegelenud alla kahe aasta, kuid see on ala mis huvitab teda sama palju kui esinemine. Heliloomingu kirjutamist õppis ta Riho Esko Maimetsa ja Stig Rästa juures. 2021. a. kevadel avaldas Ingmar Youtube’is videodena kaheksast enda kirjutatud ingliskeelsest laulust koosneva albumi.

5.septembril 2021, mõned päevad enne superstaari konkursi algust, kutsuti Ingmar telesaatesse “Hommik Anuga”, kus ta esitas oma bändiga kaks tuntud Queeni lugu mälestamaks Freddie Mercuryt, kelle 75 juubelile hooaja avasaade oli pühendatud. Freddie on üks suurimatest Ingmari iidolitest. Saates andis Ingmar ka intervjuu ning rääkis oma plaanidest ning unistustest.

Pärast superstaarisaadet sai Ingmar kutse minna üle-Eestilisele jõulutuurile koos Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisuga. Tuuri käigus anti kokku 11 kontserti väga erinevais Eesti paigus, kolm nendest Tallinnas.

Detsembris astus Ingmar üles Jõulutunneli saates lauluga “It´s Beginning to Look A Lot Like Christmas” eestikeelse versiooniga keelpillide kammerkoosseisu saatel. 2021 aastavahetusel astus Ingmar üles TV3 erisaates kaverdades seal samuti Queeni tuntud hitti “Don´t Stop Me Now”, lisades sinna juurde elektriviiulisoolo.

6.märtsil 2022 andis Ingmar välja oma uhiuue singli “Aega on veel”, mis räägib sellest, kuidas elus tuleb alati edasi minna ja kuidas meil on piisavalt aega, et jõuda sinna kuhu me tahame lõppeesmärgina jõuda. Loo kirjutas ja produtseeris ta demona juba augustis teades, et pärast superstaarisaadet tahab ta kohe hakata selle välja andmisega tegelema.

Loo lõplik versioon salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ja produktsioonitiimi kuulusid: Margus Alviste (salvestus, mix, master, basskitarr), Rauno Pella (trummid, elektrikitarr), Roland Rand (kaasprodutsent), Siim Aimla (saksofon) ja ka Uku Suviste (bäkkvokaalid). Ingmar ise kaasprodutseeris, kirjutas sõnad, meloodia ning mängis lõplikul salvestusel süntesaatoreid ja ka viiulit.

Loo muusikavideo filmiti Widescreen Studios koos operaatori Alex Tervinskyga. Videost võtsid osa ka Uku Suviste ja Siim Aimla. Lisaks noored muusikud Richard Raun ning Marvin Inno.

Eesti noored Ingmar Kiviloo juhtimisel korraldasid 23.aprillil Saku Suurhallis piire ületava suursündmuse. "Maailm, mis jääb meile" - noorte toetuskontserdil Ukraina laste heaks Eestis esinesid nii praegused kui tulevased tippsolistid koos Eesti parimate kooridega ja orkestriga Kristjan Järvi juhatusel. Kontserti oli võimalik vaadata ETV-st.

1.juunil toimus Kadrioru Kunstimuuseumi valges saalis Ingmar Kiviloo Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaharu lõpukontsert. Kontserdi esimeses osas kuulis Chopini, Bachi, Paganini, Sarasate, Gade, Mendelssohni viiuliteoseid. Klaveril Susanna Liisa Onoper. Teises osas kõlas Ingmar Kiviloo looming nii üksi kui sõprade toetusel.

28.juunil tuli välja uus lugu "Miks alati nii". Ingmar: „Lugu „Miks alati nii“ sai inspiratsiooni inimestest, kes minusse ja minu eesmärkidesse, unistustesse ei usu. Tihti tekib elus vaidlusi selle üle, mis oleks õige ja mida teised arvavad, et sa peaksid tegema. Näen, et sellised tülid on tähtsusetud ja mõttetud, kuna igaüks peaks tegema just seda mida ta ise kõige enam soovib ja minema oma unistuste poole.“

„Lugu sündis klaveril ja meloodia tekkis akordide peale ootamatult kiiresti ja loomulikult. See lugu erineb tohutult palju mu eelmisest loost „Aega on veel“ nii stiililiselt kui ka produktsiooni mõttes. Jätsin seekord loo minimalistlikumaks ja kasutasin vähem elemente. Rohkem panin ka rõhku keelpillidele ja viiulitele, mida mul endal on hea ja lihtne salvestada. Loos on üle kümne tracki ainuüksi viiuleid ja neid kõiki kokku kõlama panna ning harmooniat luua oli äge protsess. Tulevikus kavatsen samuti proovida kirjutada lugusid orkestrikoosseisule ja keelpillidele.“

Lugu salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ning loo produtseeris ja kirjutas Ingmar Kiviloo, sisse mängisid Rauno Pella (elektrikitarr), Ingmar Kiviloo (klaver, elektrikitarr, viiulid), Oskar Toomet-Björck (tšello), Marek Mere (kontrabass), Liina Fidelman (flööt). Muusikavideo valmis koos Alice Aleksandridiga ning filmiti koos Free Flow Studio tantsijate Grit Tarvise ja Alexei Zotovichiga. Muusikavideo filmiti Viimsis Black Box Studios. Operaator ja video produtsent on Roman Burkovski.

2. ja 3. juulil toimus Rakvere staadionil Meeste Tantsupidu 4 Venda, mis jutustas seekord loo nelja Eesti soost venna kulgemisest läbi erinevate ajajoonte eestlaste kujunemisloos. Ürituse raames avalikustati 23.juunil Märten Männiste, Ingmar Kiviloo, Andreas Pall, Marten Põldmets esitatava ürituse nimiloo “4 venda” muusikavideo, mille autor Kevin Kohjus. Muusika: Madis Orav/Ago Niglas, sõnad: Aapo Ilves.

Maailma ühe tuntuima muusikakooli, Bostonis asuva Berklee muusikakolledźi vilistlased Tõnu Naissoo, Uku Suviste, Sofia Rubina ja praegu koolis õppiv Triin Metshein osalesid heategevuslikul kontserdil, mille käigus koguti vahendeid andeka eesti muusiku Ingmar Erik Kiviloo Berklee esimese semestri õpingute tasumiseks. Kontsert toimus 25.juulil Philly Joe’s Jazziklubis.

Ingmar Kiviloo lugu "Nii võiks jäädagi" tuli välja 24.augustil. Lugu salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ning loo produtseeris ja kirjutas Ingmar Kiviloo, loole mängis stuudios sisse basskitarri Mihkel Mälgand. Muusikavideo valmis koos Hindrek Maasiku ja Alice Aleksandridiga ning filmiti koos Free Flow Studio tantsijatega. Videot filmiti vana Ameerika auto Cadillac Eldoradoga ning ka peolaeval Venus. Ingmar: „Lugu räägib väga otseselt ja lihtsalt öeldes suvest ja sellega kaasnevast vabaduse tundest, kuigi suvekuud on üsna pea lõppemas mõtlesin, et nüüd on viimane võimalik hetk see lugu ka välja anda.“ „Teisalt on ka minu siinse senise elu viimane hetk Eestis, kuna sõidan päev peale loo avaldamist USA-sse Bostonisse Berklee College of Musicusse õppima.“ „Teadsin, et soovin teha sellele loole muusikavideot koos vanema Ameerika autoga kuna olen nende väga suur fänn, tundsin, et tahaksin ka ise videos tantsida ja olen õnnelik, et see ka täpselt nii teoks sai!“

14.jaanuaril 2023 tuli välja Ingmar Kiviloo uus lugu "Iga lõpp on algus uus", mille esmaesitlus oli hommikul Vikerraadios. Lugu salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ning loo produtseeris ja kirjutas Ingmar Kiviloo. Ingmar: „Iga lõpp on algus uus tähistab uue peatüki algust elus ning minu jaoks oli see senise Eestis elatud perioodi lõpp ja uus algus Ameerikas. Minu sõnum on, et elu üle ei tule liialt muretseda ning igas hetke on kõik täpselt nii nagu olema peab.”

"Loo instrumentaal on üdini akustiline, kõlavad vaid keelpillid, klaver, flööt ja trummid. Tunnen, et see lugu ei ole tüüpiline raadiolugu kasvõi selle poolest, et loo sissejuhatus ehk intro kestab omaette juba nelikümmend sekundit, mis tänapäeval on päris ebatavaline. Ise mängisin sisse klaveri ning viiulipartiid ja teiste pillidega tulid appi sõbrad, kes mind sellel teekonnal Eestis on alati toetanud.” Videos näeme oma ateljees New Yorkis elavat kunstnikku Albert Popat loomas maali “Eternal love”. Video montaaži tegi Albert Popa Eestis elav filmirežissöörist poeg Nathan Popa. Muusikavideo filmiti koos Alice Aleksandridiga New Yorgis ning osaliselt ka Bostonis.

Faktid

Täisnimi: Ingmar Erik Kiviloo
Sündinud 10. märtsil 2004 Tallinnas

Muud huvitavat

Seotud videod

Ingmar Kiviloo - Iga lõpp on algus uus
Ingmar Kiviloo - Iga lõpp on algus uus

Artist: Ingmar Kiviloo

Lugu: Iga lõpp on algus uus

Aasta: 2023

Ingmar Kiviloo - Aega On Veel
Ingmar Kiviloo - Aega On Veel

Artist: Ingmar Kiviloo

Lugu: Aega On Veel

Aasta: 2022

Ingmar Kiviloo - Miks alati nii
Ingmar Kiviloo - Miks alati nii

Artist: Ingmar Kiviloo

Lugu: Miks alati nii

Aasta: 2022

Režissöör: Alice Aleksandridi

Ingmar Kiviloo - Nii võiks jäädagi
Ingmar Kiviloo - Nii võiks jäädagi

Artist: Ingmar Kiviloo

Lugu: Nii võiks jäädagi

Aasta: 2022