villemdrillem

16.mail esinesid EiK, boipepperoni, An-Marlen, villemdrillem ja maria kallastu Tallinnas klubis D3.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2022 - 07:18
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.05.2024 - 06:24
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Muusik ja räppar villemdrillem sai tuntuks 2018. aastal SoundCloudis avaldatud lauludega, kus kogus üle miljoni kuulamise. Samal suvel andis ta kohe välja "neiud" ja "mängu", millega pälvis väga kiirelt palju tähelepanu. Aasta viimasel pooles jätkas ta oma suurepärast hoogu kui avaldas ühise laulu koos pluutoga, millele järgnes "fanta", mis kogus platvormil esimese päevaga 10 000 kuulamist.

2019. aasta jaanuaris liitus ta Wavy Music management’iga, koos jätkati laulude avaldamist ja üleliikumist Spotify’sse. 21.mail 2019 jõudis Youtube’i lugu "mt" (prod. okeiokei)

Samal aastal tekkis huvi 5MIINUSEL teha koostööd Villemiga, ühiseks projektiks valiti villemdrillemil pooleli olev demo, mis avaldati 27.detsembril "paaristõuked" nime all ja on tänaseks päevaks teeninud mitteametliku talvehümni tiitli, kui seda on kuulatud üle kuue miljoni korra digiplatvormidel ja esitatud Vabariigi aastapäeva kontsertlavastusel. Lugu püsis Eesti raadiote edetabelis tervelt 20 nädalat ja hoidis digikanalites esimest kohta lausa 14 nädalat jutti.

2020. aasta veebruaris sõlmis villemdrillem lepingu Universal Music Baltics'iga ning 1.aprillil ilmus singel "sumsum", mille muusikavideo lavastas Jüri Belov.

17.juunil 2020 tuli välja villemdrillem ja Elina Born ühine singel "niiea". Muusika, sõnade ja produktsiooniga aitasid kaasa taaskord okeiokei poisid Karl Killing ja Gevin Niglas. Video valmimisele aitasid kaasa Patrik Prints ja Raimond Vool.

Suurt edu saatis ka villemdrillemi 20.novembril ilmunud lugu ”soolane värska” koos gameboy tetrisega. Selle muusikavideo tegi Rauno Polman.

1.aprillil 2021 avaldas ta esimese singli "drill(em)" ft boipepperoni oma debüütalbumit. Loole lavastasid muusikavideo Patrik Prints ja Robert Parelo. 8-looline plaat "VD", ilmus 23.aprillil 2021. villemdrillemi debüütalbumilt leiab mitmeid uue generatsiooni külalisartiste nagu Heleza, kaw, Margiiela ning põhiprodutsentideks on boipepperoni (Pitsa) ja Karl Killing.

28.jaanuaril 2022 avaldati singel "vanad vigurid", kus tegid kaasa superbäkid ehk Suured Tüdrukud (Kaire ja Dagmar).

Räppar villemdrillem ja laulja Elina Born avaldasid 10.juunil 2022 dueti "Veelparem", mille muusika ja sõnade taga seisavad lisaks Elinale ja Villemile veel Gevin Niglas ja Karl Killing, kes on ka loo produtsentideks. Video filmis Helsingis fotograaf Julian Riikonen.

9.augustil 2022 andis villemdrillem välja loo "romeo" (prod. olivar) ning 29.märtsil 2023 tuli videosingel "kinnisilmi", mille video lavastajaks Alex Tervinsky. “Seadsin endale ülesandeks läbi selle video tuua vaatajateni kõike peol toimuvat ja osaliste emotsioone võimendatud kujul, kontrastsed tunded, vaikus ja melu,” sõnas video teinud Patrik Prints.

villemdrillemi 21.juunil 2023 avaldatud suvesingel "leekiv armastus" troonis Eesti Spotify ja raadiote enimmängitud lugude esikümnes. Ivar Põllu omaaegse hiti sõnu refräänis laulis Maris Pihlap ning video tegi taas Alex Tervinsky tiim. “Leekiv armastus” oli Villemi lapsepõlve üks lemmiklugusid ning tema eesmärgiks on kanda edasi selle laulu pärandit, seda tunnet mida Lea vokaal tekitab ja toob: “Seepärast ei tahtnud ma sellest teha EDMi lugu, vaid (vähemalt minu meelest) sai soe, kuid moodsa soundiga laul. Ma ise tundsin kohe, et kui seda lugu teha, peaks seal kõlama Lea hääl – paljud minuvanused ja nooremad ei teagi seda lugu enam ning tahaksin seda parandada, kandes edasi seda originaallugu ning tuua seda lähemale nooremale generatsioonile.”

29.septembril 2023 esitles villemdrillem videosinglit "kannatust". Muusikavideo tegi Robert Parelo ja Get Shot Films. Loo muusika ja lüürika sündisid koos Karl Killingu ja Karl Tammega. “Laul valmis tegelikult juba 2022. aasta sügisel,” ütles villemdrillem ja selgitas, et “kannatust” istus sahtlis ja ootas oma aega. “Nüüd tundus õige aeg. Vahelduseks oli tore nii, et laul ei lähe kohe välja, vaid marineerib. Isiklikult enda repertuaarist vist siiani lemmiklaul.”

3.novembril tulid villemdrillem ja Karl Killing lagedale singliga "üksinda". Loo autoriks on lisaks Villemile ja Karlile ka Kevin Keevallik ehk kaw ning muusika ja produktsiooni eest vastutasid Soome produtsent Evertime ja Karl Killing. villemdrillemi sõnul räägib lugu harjumuspärastest mõttemallidest suhetes: “Isegi kui mitte kõige parema käitumismustriga kaaslasest ollakse lahku mindud, temaga pole kõige paremad minevikumälestused, siis on ta sellegipoolest oma jälje jätnud ja eelistaksin ikkagi olla pigem temaga, mitte üksinda. Eraldi ja eemal olles saan aru, kui oluline see inimene ikkagi on.” Loole tegi vaatemängulise visuaali taaskord Get Shot Films, kus kandva külalisrolli sooritas Jüri Pootsmann. Video režissöör oli Robert Parelo.

Muusiku 10.novembril ilmunud teiselt albumilt "väljateenitud" leiab 15 lugu, mis tõmbavad käima iga villemdrillemi loomingu austaja. Uuel albumil on peamisteks teemadeks tüdrukud, suhted ja peod. "Üritan enda repertuaaris rääkida võimalikult kergetest asjadest, mis võiksid kuulajat kõnetada ja millega igaüks saaks oma seose luua. Võib-olla on olnud sarnane olukord või keegi on samu tundeid tundnud, mõtteid mõelnud. Võib-olla sellepärast selline teemavalik," avas räppar oma tekstide tausta. "Minu eesmärk pole mitte sotsiaalkritiilistest teemadest rääkida, aga pigem just meelt lahutada ja proovida oma muusikaga head tuju tekitada," lisas ta.

Albumi peal räpib Villem, et kui lähedased terved on tal karikatest suva. "Inimesed minu ümber teavad, et võtan kuulamisnumbreid ja kõike muud väga tõsiselt, aga võib-olla artisti ja inimesena kasvades olen aru saanud, et see tegelikult on nii teisejärguline. Vahet pole, et laulul läheb hästi, aga samal ajal on perekonnas keegi haige," selgitas Villem.

28.detsembril väljakuulutatud Raadio 2 aastahiti auhinna pälvis Villemdrillem looga "Leekiv armastus". 30.detsembril astusid Tartu A le Coq Sport Spordimajas ühiskavaga üles 5MIINUST ja villemdrillem.

villemdrillem astus üles Eesti Muusikaauhinnad 2024 galal 1.veebruaril Unibet Arenal. Otseülekanne toimus Kanal 2-s. villemdrillem „väljateenitud“ võitis Aasta Hip-Hop/Rap Artisti auhinna.

Villemdrillemi albumi “väljateenitud” esitluskontsert toimus 2.märtsil Kultuurikatlas. Lisaks räpparile astusid sel õhtul üles ka 5MIINUST, Karl Killing ja paljud teised. Kontserdi soojendusesinejad olid An-Marlen & Heleza.

Albumi „väljateenitud“ esitluselt avaldas villemdrillem 14.märtsil video loole „probleem“, millel teeb kaasa kohver (5MIINUST). Video ongi Robert Parelo tagasivaade möödunud suurkontserdile. "Rõõm, et kohver andis laulu oma inputi, mitte ei visanud lihtsalt salmi vahele. Video sai samuti vinge, sest alati ise ei kuule, kuidas rahvas üürgab, aga videosse sai see lahedalt sisse põimitud ja videot vaadates ongi tunne nagu oleks livel“, kirjeldas Villem.

16.mail esinesid EiK, boipepperoni, An-Marlen, villemdrillem ja maria kallastu Tallinnas klubis D3.

Faktid

Artistinimi: Villemdrillem
kodanikunimi Villem Reimann
sündinud 15. oktoobril 2000

õde Laura Reimann (1992) töötab Get Shot Filmsi peaprodutsendina

Muud huvitavat

Seotud videod

villemdrillem feat. kohver - probleem
villemdrillem feat. kohver - probleem

Artist: villemdrillem feat. kohver

Lugu: probleem

Album: väljateenitud

Aasta: 2024

Režissöör: Robert Parelo

villemdrillem - kinnisilmi
villemdrillem - kinnisilmi

Artist: villemdrillem

Lugu: kinnisilmi

Aasta: 2023

villemdrillem - leekiv armastus
villemdrillem - leekiv armastus

Artist: villemdrillem

Lugu: leekiv armastus

Aasta: 2023

villemdrillem - soolane värska (feat. gameboy tetris)
villemdrillem - soolane värska (feat. gameboy tetris)

Artist: villemdrillem

Lugu: soolane värska (feat. gameboy tetris)

Aasta: 2020