Alika Milova

Alika võistles looga "Bridges" Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis 13.mail Liverpoolis. Ta jõudis kaheksandale kohale.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.10.2022 - 17:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.05.2023 - 06:33
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Alika Milova on sündinud Narvas 5.septembril 2002. Muusikaga on ta tegelenud 4-aastasest saati ning on noore elu jooksul edukalt esinenud erinevatel laulukonkurssidel, mille hulgas The Baltic Voice, New Wave Junior, Kaunas Talent, Berlin Perle jne.

6. mail 2018 võitis Alika Milova ETV+, Läti LTV7 ja Leedu LRT Kultura talendišõu "Bravo!". Alika Milova esitas finaalis "Aerosmithi" laulu "Amazing".

12. detsembril 2021 võitis Alika TV3 telesaate "Eesti otsib superstaari". Finaalis esitas ta Duncan Laurence lugu "Arcade". Võitja pälvis 10 000 euro suuruse auhinnaraha ning lepingu plaadifirmaga Universal Music. Kohe ilmus ka Alika Milova esimene singel "Õnnenumber".

Lugu "Õnnenumber" kirjutati neljale viimasele kandidaadile ning kõik laulsid ühe ja sama singli sisse. Laulu sai avaldada aga saate võitja. "Salvestasime seda laulu, igaüks oma versiooni," ütles Alika. Küll aga tõdes laulja, et singli näol pole tegemist päris täpselt sellega, kuhu suunas ta oma edasises lauljakarjääris liikuda soovib. "See ei ole täiesti mu stiil," rääkis Milova ja lisas, et on õnnelik, et lugu kuulajatele meeldib. Loo muusika: Kim W, Katrina Noorbergen, Mimoza Blinsson; sõnad: Jana Hallas.

Detsembris teatas lauljatar sotsiaalmeedias, et otsib enda uude bändi liikmeid. Milovale laekus ligikaudu 90 sooviavaldust. Üheskoos teiste muusikutega hakkas Milova kandidaate hindama. Bändi valiti Robert Nõmmann bassil, Robert Leht trummidel ja Markus Nurmsaar kitarril.

Esmakordselt esines Alika koos oma bändiga 6. veebruaril ETV saate “Tähtede lava 2022” finaalis kui esitati ansambli Depeche Mode lugu “Personal Jesus”.

3.juunil 2022 avaldas Alika Milova oma teise singli "Bon Appetit". "Töötasime nii loo kui video kallal pikalt," ütles Alika Milova ja lisas, et alustas looga Soomes Grind Studios, kus käisin koos Reketiga märtsikuus produtsent Elias Hjelmi juures, Eestis aitas hiljem loo lõpuni teha Karl-Ander Reismann. "Mulle väga meeldis selle loo positiivne ja jõuline energia ja tunnuskäik. Mõtlesime selle just siis, kui sõin võileiba stuudio diivanil ja see jäi koheselt kummitama."

Muusikavideo režissöör on Markus Mikk. "Muusikavideos soovisin teha midagi eristuvat ja näidata ennast uuest küljest", sõnas Milova ja lisas, et ta armastab väga oma uusi bändiliikmeid ja soovis ka neid videosse kaasata. "Videos kehastun omamoodi hulluks ja müstiliseks karakteriks, kes mõtleb ise omale välja peo ja selle osalised, keda ta siis videos järjest ellu äratab, kuni pidu saab hoo sisse."

6. oktoobril kell 22 andis Alika Milova välja oma kolmanda singli “C’est la vie”. Muusikavideo valmistasid Shurik Zubra ja Rustam Subrakov ning see on filmitud sügisestel Tallinna tänavatel. Muusika poole pealt tegi kaasa Soome produtsent Elijas Hjelm ning sõnu aitas kirjutada Põhja Korea 5Miinusest koos Kadri-Ann Mägiga.

Alika sõnul räägib laul n-ö enda maailmas olemises. "Kuidas ma näen oma silmadega seda maailma, neid inimesi ja kuidas ma tunnen ennast. Iga inimene näeb seda maailma omamoodi ja iga inimene on eriline. Mina näen seda nii ... Ei tohi unustada, kes sa oled ja kust sa tuled." Laulja sõnul polnud esialgu plaanis loo refrääni prantsuskeelsena kirjutada, aga see juhtus kui ta asus guugeldama ilusaid prantsuskeelseid sõnu. Sealt tulid välja näiteks sellised sõnad nagu “bisous” (suudlused) ja “bijoux” (ehted), mis kenasti ka riimuvad ja neid otsustas Alikas laulus kasutada. Kuna ansambli kitarrist Markus on õppinud Tallinna Prantsuse Lütseumis, vaatas tema lauluteksti ka üle.

Alika osaleb looga "Bridges" Eesti Laulul. Loo produtsent Wouter Hardy on vaid paar aastat tagasi võitnud looga "Arcade" Eurovisioni lauluvõistluse. Esmakordselt kuulis laulu ETV erisaates 2.detsembril. Poolfinaalis võistles lugu 14.jaanuaril, finaalis 11.veebruaril saavutas Alika 1. koha.

31.märtsil toimus Fotografiskas Alika ja tema bändi kontsert. Sündmuse tegi eriliseks see, et Alika jaoks oli tegemist tema karjääri ühe oodatuima ja suurima avaliku esinemisega.

Alika esines Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade galal, mis toimus 6.aprillil Kultuurikatlas.

17.juunil Tallinna Lauluväljakul esineva rokkmuusika legendi Scorpionsi erikülaline on ALIKA.

4.mail andis Alika välja inglise keelse ballaadi “You”. Muusika Alika, Gevin Niglase ja Frederik Küütsi poolt, lüürika Alika enda sulest.

Alika võistles looga "Bridges" Eurovisiooni lauluvõistluse finaalis 13.mail Liverpoolis. Ta jõudis kaheksandale kohale.

Faktid

Nimi: Alika Milova
Sünniaeg: 5.september 2002

Alika Milova bänd:
Robert Nõmmann bassil
Robert Leht trummidel
Markus Nurmsaar kitarril

Muud huvitavat

Seotud videod

Alika Milova - Bon Appetit
Alika Milova - Bon Appetit

Artist: Alika Milova

Lugu: Bon Appetit

Aasta: 2022

Alika Milova - C’est La Vie
Alika Milova - C’est La Vie

Artist: Alika Milova

Lugu: C’est La Vie

Aasta: 2022

Alika - Bridges
Alika - Bridges

Artist: Alika

Lugu: Bridges

Aasta: 2022