Anet Vaikmaa

6.juulil avati Tartus Autovabaduse puiestee. Kontserdil astusid üles pop-roki ansambel Mahavok ning boipepperoni ja An-Marlen.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.05.2023 - 08:16
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.07.2024 - 12:14
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Anet Vaikmaa on laulja, laulukirjutaja ning instrumentalist, kes seni tuntud eelkõige menuansambli Mahavok solisti ja klahvimängijana, kellena ta alustas 2013.aasta märtsis. 1982.a. asutatud Mahavoki juhiks on tema isa Heini Vaikmaa. 16. eluaastast peale on neiu isa stuudios mitmele artistile tausta laulnud. 2008. aastal, kui Mahavok kontserdilavadele naasis, sai Anetist ansambli taustalaulja.

Koostööst Olav Osoliniga on Anet avaldanud 14.oktoobril 2014 loo "Musta kiviga sõrmus", mis räägib, nagu enamus laule, armastusest. 22.mail 2015 ilmus singel "Nii nii nii", mille Osolin oli spetsiaalselt tema jaoks kirjutatud ja mis lippab nobedalt kui jänes keset suurt suve.

Anet laulis 2.juulil 2015 ilmunud Mahavoki singlil "Su kannul kõnnib saatus", mille muusika autoriks Heini Vaikmaa ja sõnad kirjutas Oskar Ove. Samade meeste kirjutatud singel "Liiga palju" tuli välja 14.jaanuaril 2017. Järgmiseks Mahavoki singliks oli 9.mail 2017 avaldatud "Elan unes", mille autoriks Heini Vaikmaa. Viimatine Aneti lauldud Mahavoki singel "30 sekundit stardini" ilmus 6.juunil 2019.

2021.aastal alustas Anet koostööd laulukirjutaja ja produtsendi Sven Lõhmusega ning 8.septembril 2021 tuli välja 80ndate sündipopist inspireeritud laul "Heades kätes", mis oli ka Suve Reporteri tunnuslaul. Muretult tantsuline lugu räägib inimliku läheduse ja turvatunde vajadusest nii headel kui halbadel aegadel. “Tunnen et värske singel iseloomustab hästi nii minu meelolu kui valmisolekut uuteks muusikalisteks väljakutseteks,” nendib lauljatar Anet Vaikmaa enesekindlalt.

5.juunil 2022 ilmus Anet Vaikmaa soolokarjääri järgmine singel "Tuleb, mis tuleb", mis räägib elamisest hetkedes ja suvedest, millest tuleb leida oma säde. Synthwave-i ning electronic punki siduv helirida valmis koostöös produtsent ja laulukirjutaja Sven Lõhmusega. "Meil tekkis äge idee, millest stuudios jämmimise käigus tegime demo, mis jäi kummitama veel koduski kuulates. Mängisin kitarrid ning laulsin esimese õige tekstiga loo ning mõistsin, see on just see laul, mille vaib mulle väga meeldib" ütleb Anet. Lugu oli taas Suve Reporteri tunnuslauluks.

Anet Vaikmaa avalikustas 14.aprillil 2023 singli “Viimane tants”, mis räägib elamisest hetkedes ja viimasest võimalusest nautida koos oldud aega. Indie-popilik uus helirida valmis koostöös produtsent ja laulukirjutaja Sven Lõhmusega. “Anetile sobib selline produktsioon ja talle on selliseid laule hea kirjutada. Lisaks mängis ta kitarripartiid ise ning aitas genereerida uusi ideid,” ütles Sven. “Viimane tants” oli esimest korda publiku ees 30.aprillil TV3 saates “Uus laul". Lugu võistles edasi 07.mail poolfinaalis ning pääses 28.mail Alexela kontserdimajas toimunud finaali.

20.juunil esitles Mahavok ETV Terevisioonis uut lugu "Ees on veel paremgi", solistiks Anet Vaikmaa. 5.juulil avaldatud singliloo on Heini Vaikmaa loonud Oskar Ove tekstile.

26. ja 27.juulil toimus Padise kloostri ja mõisa pargis Mahavok vaatemänguline kontsert "Sähvatus", millega tähistati Heini Vaikmaa 65. juubelit.

Eesti Laul 2024 10. finalisti seas oli Anet Vaikmaa "Serotoniin", autor Sven Lõhmus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril. Eesti Laulu finaal toimus 17.veebruaril. Päev varem esitles loo remiksi Sven Lõhmuse elektroonilise tantsumuusika projekt Diante City.

26.mail tuli Moonwalk alt välja Anet Vaikmaa & Koit Toome videosingel "Sädemed". Muusika ja sõnad, produktsioon Sven Lõhmus. Video režissöör, operaator & droon - Raivo Teeäär. “Ma arvan suvi on õige aeg sellise kergelt kulgeva pretentsioonitu laulu avaldamiseks. Meile iseäranis meeldis laulu vaib ja sõnum on ka positiivne, sest räägib kahe inimese suhtest, mis saab taas hoo sisse just suveti, kui nad kohtuvad,” rääkis Anet.

Anet Vaikmaa lõi kaasa progeroki ansambli Emphasis 28.mail ilmunud albumil “Dekalog”.

6.juulil avati Tartus Autovabaduse puiestee. Kontserdil astusid üles pop-roki ansambel Mahavok ning boipepperoni ja An-Marlen.

Faktid

Anet Vaikmaa
Sünnipäev: 12. November 1989

Vanemad vennad: Siim ja Taavi

Õppinud: Tallinna 21. koolis muusika süvaõppega klassis, Tallinna muusikakoolis klaveri eriala, Georg Otsa muusikakoolis ning Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnas koolimuusikat.

Saanud häälekooli Maire Eliste, Leelo Talviku, Mare Väljataga ja Sirje Medelli käe all.

Mahavok koosseis 2023:
Heini Vaikmaa - Kitarrist / Klahvpillimängija
Kalev Aas - Klahvpillimängija
Raul Arras - Basskitarrist
Anet Vaikmaa - Laulja
Karl-Juhan Laanesaar - Trummar

Muud huvitavat

Seotud videod

Anet Vaikmaa - Viimane tants
Anet Vaikmaa - Viimane tants

Artist: Anet Vaikmaa

Lugu: Viimane tants

Aasta: 2023

Anet Vaikmaa - Serotoniin
Anet Vaikmaa - Serotoniin

Artist: Anet Vaikmaa

Lugu: Serotoniin

Aasta: 2023