Leegi Brigitte Kais

Leegi Brigitte Kaisi autoriplaat "Mina, teiega" ilmub CD kujul ja koosneb 12-st akustilise saatega laulust. Saatjateks klaver, kitarr, viiul ja saksofon. Kaasa aitavad Tähti Pallon, Mari Saamot, Mirtel Mooses, ja Saamuel Palu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.10.2023 - 18:39
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.11.2023 - 17:02
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Kadrina neiu Leegi Brigitte Kais on laulja ja helilooja, kes mänginud klaverit, kirjutanud muusikat ja osalenud konkurssidel kogu kooliaja jooksul. 2014.a. alustas ta klaveriõpinguid õpetaja Piret Villem juhendamisel. Üks suurimaid tunnustusi oli konkursi “Klaveriloomad. Elu muusikas” võitmine 2017.a. Praegu õpib ta Kadrina Keskkoolis.

Leegil tuli kaks aastat tagasi mõte laulude loomiseks sõnadega niisama katsetada. Nüüd on tal sahtlis juba arvestatav kogus laule ja ideid, millest veel kirjutada, tuleb aina juurde. Tema esimene autoriplaat toob kuulajani osa Leegi Brigitte mõttemaailmast, tunnetest ja kujutlustest.

“Enda loodud lauludes jutustan oma unistustest ja kuidas ümbritsev maailm mind mõjutanud on,” räägib neiu. Leegi Brigitte meloodiaid ja sõnu on aidanud edasi anda Tähti Pallon kitarril, viiuliõpetaja Mari Saamot, Mirtel Mooses saksofonil ja Saamuel Palu taustalauljana.

Oma soololugusid esitas ta oma seni suurimal autorikontserdil 25.veebruaril 2023 Kadrina rahvamajas. Aprillis sai akustilise albumi loomiseks sai Kadrina rahvamajast üheks päevaks helistuudio. Seda, et saab albumi salvestada koduses rahvamajas, poleks neiu osanud ette kujutada. Idee tuua stuudio koju kätte pakkus välja Kadrina kultuurikoja direktor Ahto-Lembit Lehtmets. Muusikat aitas jäädvustada helivõlur Toomas Paidra. Leegi ja tema kaasa tegevate sõprade eeltöö oli niivõrd korralik, et kaksteist lugu said purki poole päevaga. Filmiti ka video pala "Kuule" salvestamisest.

“Suurimaks sooviks on, et minu looming jõuab inimesteni. Kui saan lauludega teistele midagi pakkuda, tekitada inimestes emotsioone. On see ütlemata hea tunne,” sõna Leegi muusika loomise ajendit. Muusika on tema jaoks juba üsna pikka aega tähendanud enda väljendamist, samal ajal ka justkui sissepoole süvenemist. “Kui kirjutan näiteks laule, lähen alati kuskile omasse maailma, mis paneb mind ümbritseva unustama. Muusika on minu silmis midagi imetabast, mis siia ilma loodud on ja arvan, et kui osata täielikult kuulata, võib nii mõnigi heli ja muusikapala väga sügavale meieni jõuda,” sõna Leegi.

Leegi Brigitte Kaisi autoriplaat "Mina, teiega" ilmub CD kujul ja koosneb 12-st akustilise saatega laulust. Saatjateks klaver, kitarr, viiul ja saksofon. Kaasa aitavad Tähti Pallon, Mari Saamot, Mirtel Mooses, ja Saamuel Palu.

Faktid

Nimi: Leegi Brigitte Kais
Sünniaeg: 2006

Muud huvitavat