Nädala pilt: 47.nädal 2023Audiovisuaalse unelmapopi duo Vera Vice avaldas täna singli „Flowers on Sunday“ koos muusikavideoga, milles lööb kaasa näitleja Rain Tolk. Värske videosingel on sissejuhatuseks duo tuleva aasta kevadel ilmuvale lühialbumile.

„See lõõmavale ja palavikulisele suvele tagasivaatav lugu on kui viirastus keset meid praegu ümbritsevat kaamost,“ ütleb koosluse liige Helen Västrik. Teine osapool Ave Vellesalu-Murd täiendab: „Ühtpidi on see kelmikas ja tantsuline, teisalt mõnusalt minnalaskva moega – tuleb, mis tuleb ja saab, mis saab.“
Loo prokrastinatsiooni ülistav laeng ulatub ka filmirežissöör Ivar Murdi käe all valminud videosse, milles näeb moekunstnik Lisette Sivardi sürrealistlikes üle-elusuurustes kostüümides toimetamas nii Vera Vice’i liikmeid kui ka üht Eesti tuntuimat filminägu Rain Tolki. Video fellinilik koloriit ja jantlik teatraalsus pakuvad lõbustavat vaheldust grupi varasemale rafineeritud visuaalesteetikale, säilitades samas selle kõrgmoe reklaamidele omase nihkes detailsuse.

„Flowers on Sunday“ muusika ja sõnad on loonud Vera Vice, loo miksis muusik ja produtsent Mart Avi ning masterdas Martin Kikas Ö Stuudiost. Mõlemad olid tegevad ka Vera Vice’i viimase täispika albumi „Forget Me Not“ kõlapildi viimistlemisel.

Vera Vice’i kaubamärgiks on sametise kõlaga unenäopop, mis tegeleb „alateadvuse väljasalvestusega”. Heleni ja Ave looming ning kuvand on tähelepanu äratanud ka väljaspool Eestit. Briti kultuuriportaali Louder Than War sõnul on nende muusika „ühtaegu kaunis ja kummaline, õhkõrn gootipop, mis on läbipaistvam kui nutitelefoni ekraan“. Nad on esinenud mainekatel festivalidel üle Euroopa ning osalenud rahvusvahelise muusikavaldkonna soolise võrdõiguslikkuse programmis Keychange.