Nädala pilt: 03.nädal 2021Täna öösel kõlas üle Eesti muusikamaastiku lask, mida oli võimatu mitte kuulda. Seni peamiselt prooviruumis päästikuvajutuseks valmistunud ameerika rocki viljelev Kuul väljus varjust avalikkuse ette.

Palas “Mis sa teeksid?” teeb kaasa külalissolist Mariel Aim ning selle video tegemise käigus õppis ansambli loominguline liider Ott Uude selgeks juutuuberi ameti tehnilise poole.

“See video sündis suhteliselt spontaanselt,” selgitab trummar Janek Koldekivi klipi sünnilugu, “meil olid küll alguses mõttes välivõtted ka, aga kuna koroona rikkus need plaanid ära, siis tegime video valmis põhiliselt prooviruumis ja sõprade abiga. Mu tütar filmis ning Ott monteeris.”

Bändivälisel ajal meisterkoka ametit pidava Ott Uude sõnul oli videomontaaži programmi võimaluste tundmaõppimine tema jaoks põnev teekond: “See võttis aega. See on mulle täiesti uus teema. Väga äge, sain jälle uue asja selgeks õppida. Ma tegin vahepeal mustmiljon versiooni sellest videost, siis tegin pausi ja paar nädalat tagasi tegin ta lõpuks valmis.”

Trummar Janek lisab naljaga pooleks, kuid täiesti ilma naljata, et Ott õppis selgeks juutuuberi ameti tehnilise poole. Nali seisneb selles, et muusikaga on Kuuli tuumik tegelenud ajast, mil muusikavideo tegemine kuulus enamuse bändide jaoks ulmevaldkonda, kuid tänapäeval valdavad selleks vajalikke oskusi juba teismelised juutuuberid ning nüüd ka Ott.

“Aga laul ise räägib inimsuhetest,” viib Ott teema vormilt sisule. ”Kirjutasime selle teksti kahasse meie bassimehe Freddi Nuumiga. See on lugu sellest, et kuidas üks pool suhtes tahab olla kindel ja küsib küsimusi. Et teema kannaks ja tekiks seda edasi viiv dialoog, kutsusime naishääleks Mariel Aimi,” täpsustab ta. Janek omalt poolt lisab, et tegemist on andeka ja huvitava inimesega, kes ilmselt jääb bändi külalisliikmeks ka edaspidi.

Kus ja millal on uut kodumaist rokkbändi näha saab, selgub sujuvalt käesoleva aasta jooksul. Kõik sõltub koroonaviiruse elujõust ja sellest tingitud muutujatest.

Video: “Mida sa teeksid?”Bändipilt (Foto: Maike Tubin)