Terminaator

12.juulil esines Terminaator Haapsalus American Beauty Carshowl.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Helina - helina@allstarz.ee 24.11.2005 - 22:38
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 23:29
Eesti artist, Ansambel, Rock

Terminaatori teekond sai alguse Tallinna 10. Keskkoolist ehk siis praegusest Nõmme Gümnaasiumist. Jaagup Kreem hakkas tegema bändi 1987. aastal, õppides siis 7. klassis. Esimene avalik esinemine oli neil samal aastal Tallinna 47. Keskkoolis toimunud koolibändide festivalil. Esimest korda stuudiosse sattus Terminaator 1989. aastal. Esimesed tänaseni mängitavad lood “Charleen” ja “Meeletu maailm” lindistati 1991.a. Laiema tuntuse saavutas Terminaator 1992. aastal, kui võitis noorte bändie festivali Rock In. Samal aastal esines Terminaator juba Rock Summeri pealaval.

Suurem tuntus tuli 1994. aastal esimese plaadiga “Lõputu päev”, kus olid hitid ”Torm”, ”Meeletu maailm” ja ”Ainult sina võid mu maailma muuta”. 1995. aastal rääkis bänd, et nende muusika muutub käredamaks ja agressiivsemaks ning nii ka läks. Ometi võidutses järgmiselt albumilt “Minu väike paradiis” pärit ballaad “Juulikuu lumi” terve aasta eesti raadiotes. 1998 aasta hitid olid “Ajateenija” ning “See ei ole saladus”.

Tänaseks on Terminaator andnud üle 800 kontserdi, sealhulgas on esinetud ka Lätis, Leedus ja Soomes. Sõlmitud on leping plaadifirmaga Edel ja sellekohaselt on ilmumas Soomes esimene soomekeelne album. Seni on Soomes üks singel välja tulnud ja see oli 2002 aasta lugu ”Romula”. Jaagupki väidab end muusikapisiku saanud soomlaste Eppu Normaalilt, Sielun Veljetilt, Pelle Miljoonalt ja Dingolt. Ta tunnen nende muusika ja tekstidega lähedust ning loodab, et põhjamaist kargust ja süngust on ka termika lugudes. Ka see, et kõik need Soome bändid laulavad oma emakeeles, mõjutas, et Terminaator hakkas tegema just eestikeelseid lugusid.

Terminaator on kirjutanud lisaks muusikali “Risk” muusika ja mänginud muusikalis “Grease”. 3. septembril 2005 Tallinna Lauluväljakul toimunud Tele2 Go Live! ürituse raames toimunud Terminaatori kontserdi salvestis on saadaval MFM Records OÜ väljaantud “Go Live 2005” CD+DVD-na.

Ansambel esitles 18.mail kell 15 uut plaati "Nagu esimene kord" R2 saates “R2Live”, kuhu pääses ka 200 kuulajat. Suuremale avalikkusele tutvustati plaati pisut suurema mürtsuga 19.mail 2006, Tallinnas Rock Cafés. Terminaatori üheksandal plaadil “Nagu esimene kord” on Jaagup Kreemi sõnul kõik teisiti kui seni. Muusika on astunud sammu maskuliinsema poole, Soomes kokku pandud helipilt on kvaliteetsem kui kunagi enne ning mitme laulu tekstid tegelevad ühiskonnasatiiriga. “Oleme otsinud ja näinud vaeva, et milline see uus termikas peaks olema. Usaldame oma maitset kõige rohkem,” sõnas Jaagup ja tõi ühe näite bändi uuest shnitist, kus refräänis kasutatakse jõulist “peaaegu koorilaulu”. "Album on suhteliselt agressiivne ja maskuliinne. Meie jaoks on tegemist ka omamoodi saundirevolutsiooniga - plaat sai masterdatud Helsingis Chartmakers OY-s ja helikvaliteet on tunduvalt parem kui varasematel albumitel," lisas ta.

Värskel albumil on 14 lugu, nende seas laulud "Ebaõiglane", "Ei kommentaari", "Kummitused kummutil" ja "Lasud". Kõik lood on kirjutanud Jaagup Kreem ja kitarrist Elmar Liitmaa.

Juulis 2006 osaleti kontserttuuril koos Toe Tag ja Nexus'ega üheksas Eesti linnas.

Muusik Elmar Liitmaa jätkab isamaaliste laulude abil rahva ühendamise traditsiooni. 07.mail 2007 jõudis raadiotesse tema laul "Vabadus valatud verest", mis on inspireeritud viimase aja ärevatest sündmustest Eestis. Laulu on üheskoos linti laulnud Elmar Liitmaa ja Lenna Kuurmaa. "See on selline veidi teistsugune isamaaline laul, kui need, millega inimesed minevikust tuttavad on. See on südamlikum ja hästi ilusa viisiga. Me loodame, et see ühendab inimesi," kommenteeris uut heliteost lauljatar Lenna Kuurmaa.

2007 aastal 20. sünnipäeva tähistav bänd rokib ikka veel! Laule nagu “Juulikuu lumi”, “Romula”, “Kaitseta”, Ingli puudutus”, “See ei ole saladus”, “Carmen”, “Ajateenija”, “Kui kuningas nutab”, “Vastasmaja aknad” ja “6 jalga niisket maad” on kõigi meie südamed vallutanud. 31.augustil 2007 esitles ansambel Terminaator klubis Hollywood plaati, millele on koondatud kahekümne tegutsemisaasta jooksul ilmunud tuntuimad lood. Plaadi nimi on "20", sest täpselt nii mitu aastat on Terminaator eksisteerinud. Plaadil on kokku 30 lugu, nende hulgas ka neli kontsertsalvestust ja neli uusversiooni. Koos plaadi ilumisega esitleb Terminaator ka muusikavideot oma tuntuimale loole "Juulikuu Lumi" (režissöör Rando Pettai).

Plaadil ilmus ka kaks täiesti uut ja varem esitamata lugu, mis on nagu sümboolseks sillaks Terminaatori liikumisel uude aastakümnesse ning on põgus pilguheit järgmise stuudioplaadi loomingusse. Kuna "20" on piltlikult öeldes "elutöö" plaat, siis saabub ta müügile ainult stiilse erikujundusega ehk välismaakeeli "special edition" või collection edition" versioonidena. Tavalise plastkarbiga ja õhukese vahelehega varianti ei toodetagi. Plaadi vahel on raamatuke, kus kirjas infot lugude saamise kohta ning hulganisti pilte Terminaatori erinevatest aastatest.

Veebruaris 2008 teatati, et Terminaator surus oma jala Hollywoodi filmitööstuse ukse vahele. Termika lugu "Viski" kõlab peagi märulis "Palgamõrtsukas" ("Hired Gun"), mille režissööriks on 12 aastat LA-s elanud eestlane Priit Jürjens. Jaaguo Kreem on varem vaid paar üksikut korda inglise keeles laulnud ja see on esimene kord talle filmimuusikat teha.

Juulis 2008 võis osta "Pilves selgimistega" MP3 portaalist muusika24.

2008 aasta novembri viimasel nädalal esines ansambel Terminaator Tallinnas ja Tartus akustilise kavaga "Ingli puudutus", ligi kahetunnisel kontserdil esineb koos ansambliga eri pillidel ka Tiit Kikas. "Oleme kahekümne tegutsemisaasta jooksul esitanud oma kontsertidel ikka ka akustilisi lugusid," ütles Terminaatori eestvedaja Jaagup Kreem. "Nüüd oleme enamiku neid lugusid koondanud ühte kontserdikavasse ning lisaks seadnud akustiliseks ka selliseid lugusid, mida mitte keegi ei ole osanud akustilisena ette kujutada."

13.03.2009 teatasid Elmar Liitmaa ja Harmo Kallaste oma lahkumisest Terminaatori ridadest. Bändi kitarrist ja klahvpiilimängija läksid "pikaajalisele puhkusele", põhjendades seda sammu ajapuuduse ja uute väljakutsetega. Aprillis ilmus ka Termika uue albumi esimene singel. Viimast korda sai Termikat vanas koosseisus näha 25.märtsil kell 19.00 Eesti Riiklikus Nukuteatris, kus esitleti bändi uut akustilist DVD ja CD plaati "Ingli puudutus".

02.oktoobril 2009 astus Terminaator juba uues koosseisus Rock Cafe lavale. Tulihingelised termika fännid said kuulda esmakordselt lugusid, mis saavad olema järgmisel Terminaatori kauamängival.

Termika rokkarid lõid kampa kauni superstaari-Birgitiga ja valmis pretensioonika nimega suvesingel "Maailma valitsejad". Jaagup Kreemi ja Taavi Langi kirjutatud lugu olevat inspireeritud suvest, muusika jõust ning loomulikult armastusest. Esmaettekandele tuleb lugu 23. juunil 2010 Pühajärve jaanitulel.

17.juulil 2010 toimus festivalil Summer 2010 suurejooneline Terminaatori kontsert "Tuli ja jää", mis on seni tehniliselt pretensioonikaim vabaõhukontsert Eesti artistilt.

26.märtsil 2011 esietendus Nuku- ja Noorsooteatris muusikal "Libahunt", mille muusika autorid on Jaagup Kreem (ka sõnade autor) ja Tiit Kikas. Etenduse esimest singlit "Lilled juustes" esitavad Liisi Koikson ja Arno Tamm.

Terminaator on üle mitme aasta saanud valmis taas oma kauamängiva, mis kannab nime "Rakett". Album sisaldab juba varem ilmunud singleid "Ballaad Jimmyst", "Just reedeti" ja "Maailma valitsejad". Plaati esitleti 13.mail 2011 Tallinnas, Club von Überblingenis ning kodulehel on üleval nimiloo video.

Terminaatoril täitus 24.veebruaril 25. aastat ning termikad tähistasid seda juunis võimsa kontsertturneega üle kogu Eesti. Suurejoonelisel ja vaatemängulisel show'l tulid esitamisele bändi kullafondi kuuluvad laulud kui ka seniavaldamata materjal.

5.oktoobril 2012 tähistas ansambel Terminaator 25 tegutsemisaasta täitumist uhke show ja külalistega Rock Cafes.

Terminaator tuli 28.novembril 2013 välja uue lauluga "Metsik Orhidee", mille on produtseerinud Harmo Kallaste. Uus lugu räägib inimsuhetest nagu paljud teised Kreemi laulud.

9.juunil 2014 anti välja värske singel "Armasta mind aeglaselt". Singel oli pärit 12.juulil Õllesummeril esitletud albumilt "Vaikuse meri". Bändi üheksandal albumil kõlab 11 lugu.

Jaagup Kreem astub Tallinnas Nordea kontserdimaja lavale 2015. aasta kevadel esietenduvas muusikalis "Billy Elliot", mängides poksitreenerit. Lavale astuvad ka Kreemi lapsed Annabel ja Robin Rio, neist esimene kehastab balletitüdrukut ja teine poksitrenni poissi.

25.detsembril sai ETV saates "Jõulutunnel" näha südamlikku kooslust, kus Terminaator ja Annabel Kreem kandsid saates ette laulu "Tuled akendes". Loo viisi ja sõnad on kirjutanud Jaagup Kreem.

27.veebruaril 2015 toimus bändi esmakordne esinemine Tallinna klubis Factory. Kontserdil pakkus tuge tõusev poprock kollektiiv Rising Sun.

9.aprilli TV3 vestlussaate "Õhtu" külaline Jaagup Kreem rääkis, et bändiga on neil valmimas muusikavideo loole "Vaikuse meri". Kreemi kinnitusel tulevat video suhteliselt diip, selle stsenaariumi pakkusid välja ameeriklased ning materjal on juba ka filmitud - osa on üles võetud Eestis ja osa Austinis Texases.

22.augustil 2015 toimus Haapsalu Lossihoovis Haapsalu Valge Daami nädala avaüritus "Lady in Black Meets The White Lady", kus astus üles ka Terminaator.

Jaagup Kreem teeb kaasa räpipundi Põhja-Tallinn loos “Eiolemulolla”, mis jõudis konkursi Eesti Laul 2016 poolfinaali. 1.detsembri õhtul avalikustati loo muusikavideo.

Terminaator andis 9.-22. detsembrini üksteist akustilist jõulukontserti “…Võib-olla lumi on maas…” üle Eesti ning kõlas ka uus lugu "Las tuiskab". 22.detsembril avaldati Youtube'is ka loo Georg-Sander Männik tehtud video.

Terminaator tähistas 30. sünnipäeva kolme suurejoonelise showga: 1.märtsil 2017 Pärnu Kontserdimajas, 3.märtsil 2017 Nordea Kontserdimajas ja 5.märtsil 2017 Vanemuise Kontserdimajas. Kontsert oli rännak läbi bändi kireva ja loominguküllase ajaloo ning kõlas ka uhiuus singel “13 sammu”, mis räägib meelelahutajate maailmast.

Terminaator jätkas oma juubeliaasta tähistamist suvetuuriga erinevates Eestimaa kaunites kohtades. 13.-18.juunil anti 6 kontserti, kus esitusele tulid ansambli parimad palad läbi aegade ning soojendajaks oli ansambel Traffic.

Terminaator kontserdid ''30 aastat valguskiirusel'' toimusid 16. detsembril - Pärnu Kontserdimajas; 18. detsembril - Nordea Kontserdimajas; 19. detsembril - Vanemuise Kontserdimajas. Õhtutel jagas Terminaator lava oma sõprade Sulev “Sulliwan” Müürsepa, Harmo Kallaste ja Tiit Kikasega.

17.novembril 2018 kõlas raadiotes Terminaatori uus lugu "Loomade farm", mis inspireeritud George Orwelli samanimelisest teosest.

President Kersti Kaljulaid jagas tänavu taas teenetemärke ning Jaagupile anti 22.veebruaril üle Valgetähe V klassi teenetemärk.

Terminaator soojendas 2.juunil Tallinna lauluväljakul Bon Jovi kontserti.

Jaagup Kreem ja Tiit Kikas kirjutasid muusika 14.juunil etendunud koguperemuusikalile “Uksed".

Terminaator avaldas 5.septembril laulu “Tunneli lõpus”, mis on kirjutatud tunnuslooks nukufilmile “Vanamehe Film”. Laulu autor on Termika ninamees Jaagup Kreem ning film jõudis kinodesse 27.septembril 2019.

Ansamblil Terminaator ilmus 25.aprillil 2020 singel “Tavaline tüdruk”. Lugu räägib julgusest teha elus kannapööre ja sellega muuta nii ennast kui ümbritsevat maailma. Uus lugu on pühendatud kõikidele inimestele, sest tegelikult pole olemas tavalist inimest ega keskmist eestlast. Kõik inimesed on erilised ja kordumatud. 30.aprillil andis Terminaator streamingplatvormil Elisa Stage volbriöö kontserdi.

22.juulil esines Terminaator 100 küünla kontserdisarja raames Pirita kloostri varemetes.

Terminaator andis välja uue albumi “Maailm vs. Lilian” ja esitles seda 13.novembril Tallinna südalinnas asuvas ööklubis Venus. Plaadil kõlab 10 lugu ning järgmiseks singliks oli "Põhjas".

24.mail 2021 asus Tomi Rahula asemele klahvpillimängijaks René Puura.

22.aprillil 2022 tähistas oma 35. sünnipäeva legendaarne ansambel Terminaator. Saku Suurhallis toimunud show võttis kokku Terminaatori loomerännaku läbi aastakümnete, kus esitusele tulid nii bändi rariteetsemad lood, kui ka suurimatest suurimad hitid. Otseülekanne oli Inspiras.

Eesti Kullafondi sarjas ilmus detsembris 2022 ansambli Terminaator kolmikplaat. Plaadifirma Hitivabrik poolt välja antud kogumikul kõlab lausa 51 laulu. Terminaator raju aastavahetuskontsert toimus 31.detsembril Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuses.

22.juunil esinesid Nexus, Terminaator, Hellad Velled, Hunt ja Renate Kose lauluväljalkul üritusel Kose Jaanituli 2023. 23.juunil esines Terminaator Pühajärve jaanitulel. Terminaatori kontsert lõpetas WRC Rally Estonia avamisõhtu 20.juulil Tartu Raekoja platsil. 29.juulil esines Terminaator Võsu Rannafestivalil.

Retrofestivali We Love The 90s eelsoojendus toimus Kalevi staadionil 9.augustil, mil esinesid Smilers, Terminaator, 2 Quick Start ja Koit Toome. 20.augustil toimus Nõmmel Vabaduse pargis taasiseseisvumispäevale pühendatud Tarminaatori kontsert, kus neid kuulas 2500 inimest.

Terminaator, Smilers ja Ines astusid 30.augusti õhtul Alexela Kontserdimaja lavale ning tõid publikuni kolm erinevat muusikalist pilti, justkui mõnusa emotsionaalse rännaku läbi Eesti muusika. Kogu saadav tulu annetatakse sel kevadel meie seast lahkunud, muusikute hea sõbra Arch Veimeri fondi.

Terminaator andis täispika kontserdi 21.oktoobril Tondiraba Jäähallis toimunud Retrolandil.

Ansambel Terminaator laadis 1.detsembril YouTube’i üles oma uue, talvise loo nimega “Jäljed lumel”. Laulus musitseerib ka keelpillikvartett Prezioso ning taustalauljad on Kaire Vilgats ja Dagmar Oja.

Terminaator esines 29.juunil Pühajärve ääres toimunud ajastufestivalil Retrobest. 4.juulil esines Terminaator Õllesummeril Saku laval.

12.juulil esines Terminaator Haapsalus American Beauty Carshowl.

Faktid

<b>Koosseis:</b>

Jaagup Kreem – vokaal ja kitarr
Sünniaeg/koht: 28.03.1973/Tallinn
Silmade värv: Hallikas-sinine
Juuste värv: Helepruun
Hobid: Sukeldumine, lumelaud, purjelaud, muusika
Lemmiklaulja/bänd: Axl Rose, GNR
Lemmiknäitleja: Al Pacino, Mel Gibson, Tom Hanks
Lemmik raamat: J.D.Stalinger „Kuristik rukkis“
Elupõhimõte: Kui endasse usud, saavutad kõik!
Suurim saavutus elus: Terminaator

Taavi Langi - kitarrid
Sünniaeg/koht: 03.01.1984/ Rapla
Õpingud: RÜG
Pikkus: 175 cm
Harrastused: discovery channel, kitarrimäng
Lemmikjook: viinamarjamahl
Elupõhimõte: positiivselt!

Roland Puusepp – trummid
Sünniaeg/koht: 11.03.1970/Tartu
Õpingud: Luunja Keskkool, Tartu H.Elleri nim. Muusikakool, G.Otsa nim. Muusikakool
Silmade värv: Hallikas-sinine
Juuste värv: Hele
Perekonnaseis/lapsed: Abielus/tütar ja poeg
Hobid: Fotograafia, muusika, arvutid
Lemmikfilm: „Moulin Rouge“
Lemmiknäitleja: Jack Nicholson, Tom Hanks
Lemmik raamat: „Vahva sõdur Shveik“
Elupõhimõte: Ela omenese elu nii nagu ise õigeks pead!

Henno Kelp – basskitarr
Sünniaeg/koht: 18.08.1973/Võru m/k, Sõmerpalu
Õpingud: Fr.R.Kreutzwaldi nim. Võru I kk, G.Otsa nim. Muusikakool
Juuste värv: Heledamad
Pikkus: 176cm
Prekonnaseis/lapsed: Vabaabielu
Hobid: Logelemine, muusika kuulamine, internetis kabe mängimine
Elupõhimõte: Võimalikult lahedalt elada!

Muud huvitavat

Seotud videod

Terminaator - Tunneli lõpus
Terminaator - Tunneli lõpus

Artist: Terminaator

Lugu: Tunneli lõpus

Aasta: 2019

Terminaator - Las tuiskab
Terminaator - Las tuiskab

Artist: Terminaator

Lugu: Las tuiskab

Aasta: 2015

Režissöör: Georg-Sander Männik

Terminaator - Rakett
Terminaator - Rakett

Artist: Terminaator

Lugu: Rakett

Album: Rakett

Aasta: 2011

Terminaator - Juulikuu Lumi 2007
Terminaator - Juulikuu Lumi 2007

Artist: Terminaator

Lugu: Juulikuu Lumi 2007

Album: 20

Aasta: 2007

Režissöör: Rando Pettai

Terminaator - Torm
Terminaator - Torm

Artist: Terminaator

Lugu: Torm

Album: Lõputu päev

Aasta: 1994