Karl-Erik Taukar

14.juuni keskpäeval toimus YouTube’is “Cuba Libre” muusikavideo esilinastus. Erinevates Eestimaa paikades filmitud suvise muusikavideo tegi Egert Milder.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.11.2006 - 08:38
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.06.2024 - 15:19
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Karl-Erik Taukar on sündinud 1. märtsil 1989 ning tema lapsepõlv koos esimese kahe kooliaastaga möödus Viljandis. Väiksena ta muusikakooli ei kippunud. Alles Tallinna kolimise järel hakkas ta kolmandas klassis laulma kooli poistekooris ning kaheksandas klassis paremate sõpradega bändi tegema. Pillimängu on ta õppinud iseseisvalt. Taukari sõnutsi pole bändist nimega Sölgie Ämbör praegu enam midagi rääkida.

Karl-Erik Taukar kogus tuntuse saadetest "Eesti otsib superstaari" ja "Sinu nägu kõlab tuttavalt", näidates üles nii suurepärast laulja- kui ka näitlejaannet. Ta on Tartu ülikooli ajakirjandustudeng ja mängis basskitarri sellises bändis nagu Triin Niitoja & John4, kellega koos tuli 11.detsembril 2012 singel "Põhjatuul". Bändi kutsus teda vana tuttav Jaanus Saago, kelle lauluõpetajaks Mustlas oli Taukari ema.

5. – 10.märtsil 2013 toimus naistepäeva kontsertide sari, kus koos Koit Toome ja Uku Suvistega suundus Karl-Erik Taukar oma esimesele kontserttuurile.

2013 kevadel moodustati lauljatari Elina Born live-bänd, kus olid Taavi Paomets kitarril, Karl-Erik Taukar bassil, Stig Rästa klahvpillidel ja Hans Kurvits trummidel. Bänd astus esmakordselt üles Pühajärve jaanitulel. Taukar on lisaks astunud üles ansambli Swingers koosseisus ning duona esitavad Karl-Erik Taukar & René Puura akustiliselt seatud lugusid erinevalt esitajatelt.

Karl-Erik Taukarit on saatnud tema lühikese karjääri jooksul tagasihoidlikult öeldes edu ning paremat vastuvõttu publiku poolt poleks osanud keegi oodata. Samas ei ole ka midagi imestada - Karl-Erik toob endaga lavale kaasa mõnusad laulusõnad ning prillikiviks lihvitud kitarririfid ja loomulikult ei unusta ta sõpru - koos musitseerimine pakub ansamblile rõõmu ning sellest saab osa ka publik. Karl-Erikut on kaasatud paljudesse projektidesse, aga kõige tähtsamaks peab ta seda, et tema enda bändil oleks lavale astudes publikule anda seda "miskit", mille nimel poisid prooviruumis vaeva näevad.

27.juulist kuni 16.augustini 2013 toimus Karl-Erik Taukari suvetuur. Saatebändis osalesid Elmar Liitmaa, Viljar Norman, Rain Rämmal ja Borka.

30.augustil 2013 avaldas Karl-Erik oma esimese singli "Seitsme tuule poole", mis püsis nädalaid raadio Sky Plus edetabeli tipus. Loo autorid on Stig Rästa, Fred Krieger, Karl-Erik Taukar ja Heiti Kender. Singel jõudis Raadio 2 Aastahitt 2013 hääletusel 2. Kohale ning Raadio 2 Aastahitt 2013 valis Taukari aasta uue tulija auhinna vääriliseks.

30.jaanuaril 2014 esines Taukar Nokia Kontserdimajas Eesti Muusikaauhindade auhinnagalal. Aasta Parima Laulu kategoorias nomineeritud Karl-Erik Taukar ütles, et ei osanud ette näha, et laulul "Seitsme tuule poole" nii suur löök on. "Uskusin küll, et tuleb edukas raadiolugu, aga kuulajate ja žürii heakskiit on veelgi rõõmustavam."

8. – 12.märtsil 2014 toimus kontsertide sari "Ilma naisteta on kurb maailm", kus ansambliga Swingers esinesid koos Pearu Paulus, Karl-Erik Taukar ja Mikk Saar. Lisaks paremikule iga artisti loomingust, nagu näiteks Pearu Pauluse "Ühega miljoneist", Karl-Erik Taukari "Seitsme tuule poole" või Mikk Saare "Me armastame Eestit" kõlasid kontserdil ka Raimond Valgre ja Frank Sinatra parimad palad, samuti tänapäeva suuremad hitid värsketes töötlustes.

28.märtsil 2014 esines laulja Tallinn Music Weekil Rock Cafes Sky Pluss showcasel.

7.märtsil 2014 esitles Karl-Erik Taukar ETV "Perepeo" saates oma värsket laulu "Vastupandamatu". Loo autorid on Stig Rästa, Fred Krieger ja Karl-Erik Taukar ning see heidab valgust Taukari sügisel ilmuvale albumile. Kokku on Taukaril lugusid umbes viis..

Karl-Erik Taukar esines 7.juunil 2014 Kohilas Tohisoo mõisapargis toimunud Kaparock muusikafestival ning 10.juulil Õllesummeril.

8.oktoobril 2014 esitles Karl-Erik Taukar koos Eric Kammistega Tudeng TV veebitelevisioonis uut lugu "Nii ma seisan".

""Nii ma seisan" on lugu kannatlikkusest ja sellest, kuidas aeg-ajalt on vaja lihtsalt uusi kaarte oodata. Eks igaüks leiab vast oma nurga," ütles Karl-Erik Taukar laulu iseloomustamiseks.

13.novembril 2014 ilmus Karl-Erik Taukari debüütalbum "Vääramatu Jõud", mida esitleti samal päeval Solarise Keskuses Tallinnas. Uueks singliks on "Kell kuus", mille video avaldati 19.novembril.

Lenna Kuurmaa ja Karl-Erik Taukar andsid koos 9 jõulukontserti, mida sai nautida 18. kuni 30.detsembrini üle kogu Eesti. Kõlas imeline jõulumuusika, omalooming ja artiste saatis neljaliikmeline ansambel Reigo Ahvena juhendamisel.

Karl-Erik Taukar astus üles Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial 15.jaanuaril Nordea Kontserdimajas, kus talle kuulusid Aasta Meesartisti ja Aasta Popalbumi auhinnad.

7.veebruaril 2015 võistles lugu “Päev korraga” Eesti Laul 2015 poolfinaalis.

Karl-Erik Taukar oli saatejuhiks TV3 saate "Eesti otsib superstaari" kuuendal hooajal. 19.aprillil esitles ta saates oma uut singlit “Kõik kordub”.

Ajakiri "Kroonika" jagas 1.juunil kolmandat korda aasta meelelahutusauhindu ning tänavu pälvis TV3 AASTA TEGIJA kategoorias tiitli Karl-Erik Taukar, kelle sõnul oli see tema jaoks suur üllatus ja ka tunnustus, seda enam, et konkurendid olid väga tugevad.

6. - 7.juunil 2015 toimus Rakveres Meeste Tantsupidu KOLM, kus Karl-Erik Taukari lauldud lugu „Vennad võidelge“ kannab endas üleskutset võidelda Eesti asja eest, tuletades meestele meelde seda, et enne kui kuhugi tormata, tuleks võtta aega endasse vaatamiseks, et teha Eesti jaoks õige otsus. Lavastuslikus plaanis etendab laulja erinevate vaenupoolte lepitaja rolli, juhtides meestevägesid õiges suunas.

21.septembril tuli Taukarilt raadiosingel "Segased lood", milleuusikavideo tuli Youtube üles 29.septembril.

Karl-Erik Taukar peab 2015. aastat tormiliseks ja põnevaks. "Mulle jäävad seda aastat meenutama saatejuhtimise kogemus "Eesti otsib superstaari" projektist, tuuritamine mööda Eestimaad, "Laula mu laulu" ning muusikavideo filmimine mu viimasele singlile "Segased lood".

Tuhandete raadiokuulajate abil selgusid 30.detsembril Raadio 2 menukaimad palad aastal 2015 ning võitjaks kuulutati Karl-Erik Taukari esitatud ning Stig Rästa ja Fred Kriegeri kirjutatud “Segased lood”.

28.jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2016 suurgala õhtujuhid olid Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu. Aasta muusikavideo auhinna võitis Taukari "Segased lood".

Karl-Erik Taukar Band esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rock Cafe's.

11.juunil esineti eestlaste jaanitulel Soomes Riihimäel, mis oli esimene Taukari esinemine Soomes.

17.juunil ilmus Tanel Padari, Karl-Erik Taukari ja Ott Leplandi ühine uus singel "Rännata võib". Lugu valmis spetsiaalselt juuli alguses Kalevi staadionil toimunud võimlemispeo jaoks, kus mehed kolmekesi lavale astusid.

14.juulil 2016 tuli Karl-Erik Taukarilt välja raadiosingel "Tähti täis on öö", mis oli juba järgmise albumi esimene singel. Järgmise singli "Lähedal" esmaesitlus toimus 20.novembril ETV saates "Hommik Anuga".

Album “Kaks” jõudis müügile 25.novembril. "Kuigi eelmine plaat tõstis lati lõuani, võtsime väljakutse vastu. Oleme nii bändi kui ka produtsentidega saavutanud ühise hingamise ja seda on ka lugudest kuulda. Omanäoline, tehniliselt keerukam, aga siiras ja aus," rääkis Taukar uue plaadi tagamaadest.

Taukar esitles koos bändiga oma tuliuut muusikat 24.novembril Tallinnas Von Krahli teatris ja 26.novembril Tartus Athena Keskuses.

18.-30.detsembril andsid Maarja-Liis Ilus ja Karl-Erik Taukar kontserdisarja "Jõulutähed" raames 10 esinemist erinevais Eesti paigus.

Karl-Erik Taukar bänd esines Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalal 26.jaanuaril Nordea Kontserdimajas. Võitjaks tuldi aasta popalbumi ja aasta albumi kategooriates ning Taukar on lisaks aasta meesartist.

Karl-Erik Taukar singel “Seitse pühapäeva” oli telesaate “Sõidud Taukariga” tunnuslauluks. 15.mail korraldasid Eesti YouTuberid koostöös Tallinna linnaga Vabaduse väljakul Tallinna päeva raames suurima flash mob’i kui tantsiti Karl-Erik Taukar Bandi uue singli saatel ning kogu aktsioon võeti õhust droonidega videosse. Loo ametlik video avalikustati 9.juunil. Muusikavideo režissöör on Kadi Poll ja produtsent Veiko Piirsalu ning see filmiti Widescreen Stuudios.

Raadiojaamas Sky Plus toimus 1.novembri hommikul Karl-Erik Taukari singlit “Ei” esmaesitlus. Lugu on pärit Taukari 2016. aasta albumilt “Kaks” (kolmas träkk), kuid täpselt nii nagu plaadil see ei kõla – laulu on singli jaoks värskendatud.

29.detsembril andis Karl-Erik Taukar elu suurima kontserdi Tallinnas Saku Suurhallis. Esitusele tulid kõik laulja tuntumad palad. Külalistena astusid lavale Daniel Levi, Ivo Linna, Stig Rästa, Liis Lemsalu. Salvestist Taukari 29.detsembri kontserdist Saku Suurhallis näitas ETV eetris 1.juunil 2018

23.aprillil 2018 toimus albumi "Kaks" viienda singli "Salaja" live-esitus üritusel "Veteranirock". Loo autorid on lisaks Taukarile ka Eric Kammiste ja Kerli Kivilaan. 17.mail tuli välja laulu muusikavideo.

Taukari bändi uueks trummariks on Hans Kurvits, kellega koos oli esimene kontsert 1.juunill Käsmus. Hans Kurvits mängib trumme ka ansamblis Kali Briis, samuti toetab ta oma pillimänguga Liis Lemsalut.

28.septembrist alustas Karl-Erik Taukar TV3-s oma telesaatega “Tunnen sind läbi ja lõhki”.

21.detsembril jõudis YouTube’i Karl-Erik Taukari uus singel “Need read” koos muusikavideoga. Laulu autorid on konkursi Eesti Laul 2019 poolfinalist Victor Crone, Vallo Kikas, Karl-Erik Taukar ja Fred Krieger, video režissöör Ermo Säks.

Karl-Erik Taukari ja Inese ühised kontserdid “Aastalõpu tähed” toimusid 11.-23.detsembrini.

Eesti Laul 2020 poolfinaale ja finaali juhtisid Karl-Erik Taukar ja Tõnis Niinemets. Finaalkontsert toimus 29. veebruaril Tallinnas ning seal esitas Karl-Erik Taukari uut lugu “Kuule”.

“Suvehõnguline lugu “Kuule” räägib elus õigete hetkede äratundmisest ja inimesest, kellega võib sõita kas või Kuule. Mul pole häbi tunnistada, et olen üks neist, kes elab suuresti ainult Eestimaa suve nimel ja hakkan märtsist juba vaikselt päevi lugema." räägib Karl-Erik Taukar loo tagamaadest. Laulu “Kuule” kirjutades hakkas kohe pilt silme ees jooksma. Kuna olime bändiga esinema minemas Bali saarele, kus toimetavad eestlastest videomeistrid Juhani ja Katri, oli pilt selge - sealne ere päike ja sinine meri tuleb kaamerasse püüda. Mul on hea meel, et video lõpptulemus peegeldab hästi loo suvist võnget, saadan selle looga tervitused kõigile kaas-suveigatsejaile!” räägib Taukar 5.märtsil avaldatud muusikavideost, mille autoriteks on sisuloojad Juhani Särglep ja Katri Palm.

27.novembril tulid ühise looga “Serotoniin” välja Karl-Erik Taukar, Genka ja Estoni Kohver. Sotisaalmeediat ja täiuseihalust kritiseeriv pala “Serotoniin” jagab vaatajate-kuulajatega jõulist sõnumit. Videos figureerivad publiku tähelepanu eest võitlevad imekaunid mehed ja naised, uhketes kostüümides. Kuid nii nagu laulab Karl-Erik: “See kõik on illusioon, see kõik on näitemäng”, saab ilmsiks ka videos.

31.detsembril avaldas Karl-Erik Taukar pala “HUA!” ehk “Head Uut Aastat!”, mis sündis koostööst Stig Rästa, Victor Crone ja Fred Kriegeriga. Karl-Erik tunnistas, et tundis soovi 2020. aasta pauguga ära saata ning fännidele spontaanne kingitus teha.

28.veebruaril alustas TV3 pühapäevaõhtuse muusikalise telemänguga "Suur pühapäev", mille saatejuhiks on Karl-Erik Taukar. Lisaks on Taukar uus TV3 "Eesti otsib superstaari" saatejuht.

24.mail teatas Taukar, et on vahetanud bändis klahvpillimängijat ning René Puurat asendab nüüdsest Tomi Rahula.

Karl-Erik Taukaril ilmus 8.juunil uus lugu “Superkangekaelne” koos märulifilmiliku muusikavideoga, mille peaosatäitjateks on armastatud näitlejapaar Maiken ja Priit Pius ning režissööriks Arun Tamm. Tempoka ja kaasahaarava loo autoriteks on Stig Rästa, Karl-Erik Taukar, Vallo Kikas, Fred Krieger ja Kerli Kivilaan.

Karl-Erik Taukar osales Ivo Linna 26.novembril ilmunud duettide albumil loos “Loomulik sarm”.

Karl-Erik Taukari uue singli “Ookean” esitlus oli 12.detsembril TV3 otsesaates “Eesti otsib superstaari”.

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus astus üles ka Karl-Erik Taukar looga "Superkangekaelne".

21.jaanuaril ilmus muusikavideo Karl-Erik Taukari loole "Ookean". Videos püüavad muusik Karl-Erik Taukar ja kulturist Ott Kiivikas muljet avaldada naistegelasele Katariina Rahumäele. "Videos jäljendame bowlingu kuldaega, kus naistele mulje avaldamiseks piisas vaid ühest heast viskest. Kui territooriumile ilmub uus mängija, on vaja kohalikul alfal talle lihtsalt koht kätte näidata, " jutustas muusikavideo režissöör Jaan Sinka video ideest.

2. ja 3. juulil Rakvere staadionil toimunud Meeste Tantsupeol 4 Venda kõlas Karl-Erik Taukari ja MTP Meeskoori esituses esmaettekandes lugu "Mehe mõõt". Viisi autorid on Madis Orav, Peep Pihlak ja Ago Niglas, sõnad kirjutas Aapo Ilves.

6.augustil kell 21.30 esines Karl-Erik Taukar Haapsalu Piiskopilinnuses festivalil Augustibluus kavaga "Sinine Laupäev: Taukar Goes Blues".

Karl-Erik Taukar osales looga "Ookean" aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.

Tallinnas Vabaduse väljakul toimus 31.detsembril aastavahetuse ainulaadne laseretendus. Lavale astusid Anne Veski, Karl-Erik Taukar Band ja ansambel 5MIINUST.

Karl-Erik Taukar avaldas 1.veebruaril uue singli “Silmad pärani kinni”. “Lugu räägib maailma vanimast tõest: sa ei saa aru, mis sul on enne kui sul seda enam ei ole. Ja mõnikord enam uut võimalust ei tule,” avas Taukar laulu teksti tagamaid. “Usun, et igaüks mõtestab seda lugu omamoodi. Mõnel tekitab see kurbust ja igatsust, aga teise jaoks annab hoopis jõudu eluga edasi minna.” Loo autoriteks on Stig Rästa, Fred Krieger, Vallo Kikas ja Karl-Erik Taukar. Värsket lugu “Silmad pärani kinni” kuulis Karl-Erik Taukar Bandi esituses 5.veebruaril saates “Hommik Anuga”.

11.veebruaril Tondiraba jäähallis toimunud Eesti Laul finaalkontserdil esines Karl-Erik Taukar külalisena looga “Silmad pärani kinni”.

7.märtsil tuli välja Karl-Erik Taukar "Silmad pärani kinni" muusikavideo. Režii: Sander Allikmäe; DP: Mart Vares.

9.aprillil sündis Kerli Kivilaan ja Karl-Erik Taukar perre pisipoeg Tom.

10.juunil oli Karl-Erik Taukar peaesinejaks Kapa Festivalil Kohilas Tohisoo mõisapargis. “Kapa Festival on pika ajalooga üritus ja seal esinemine on Eesti bändi jaoks tähtis asi. Suur rõõm on Kohilas taas lavale astuda – paneme sel õhtul mängu kõik, mis meil on,” lubas ta. 23.juunil esines Karl-Erik Taukar Pühajärve jaanitulel.

20. - 30.detsembrini andsid Karl-Erik Taukar, Birgit & The Swingers seitse kontserti “Säravad jõulud”, kus kõlasid parimad jõulu - ja talvelaulud.

12.aprillil toimus Alexela Kontserdimajas kaheksandat korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindade jagamine. Piduliku gala õhtujuhtiks oli Karl-Erik Taukar.

15.mail avaldas Karl-Erik Taukar singli “Cuba Libre”. Loo autoriteks on Karl-Erik Taukar, Fred Krieger, Stig Rästa ja Vallo Kikas. “Neid suvesid, mis raisatud, sa tagasi kunagi saa. See ongi loo põhiline sõnum,” avas Taukar laulu teksti tagamaid. “Laul räägib häbitust Eestimaa suve ja vabaduse nautimisest ning sellest, et lihtsalt elu veeretamisest ei piisa, tuleb täiel rinnal elada!” 19.mail oli Taukar külas TV-saates “Hommik Anuga”.

14.juuni keskpäeval toimus YouTube’is “Cuba Libre” muusikavideo esilinastus. Erinevates Eestimaa paikades filmitud suvise muusikavideo tegi Egert Milder.

Faktid

Karl-Erik Taukar
Sünniaeg/koht: 1.märts 1989 Viljandis
Pikkus: 193cm
Lemmikvärv: sinine
Kõige pikaajalisem hobi: mäesuusatamine
Elukaaslane: Kerli Kivilaan (alates 2015)
Poeg: Tom sündis 09.04.2023

Bänd:
kitarrist Robin Mäetalu
basskitarrist Heikko J. Remmel
klahvpillimängija Tomi Rahula
trummar Hans Kurvits

Muud huvitavat

Seotud videod

Karl-Erik Taukar - Cuba Libre
Karl-Erik Taukar - Cuba Libre

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Cuba Libre

Aasta: 2024

Karl-Erik Taukar - Silmad pärani kinni
Karl-Erik Taukar - Silmad pärani kinni

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Silmad pärani kinni

Aasta: 2023

Karl-Erik Taukar - Ookean
Karl-Erik Taukar - Ookean

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Ookean

Aasta: 2022

Karl-Erik Taukar - Superkangekaelne
Karl-Erik Taukar - Superkangekaelne

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Superkangekaelne

Aasta: 2021

Karl-Erik Taukar -  Kuule
Karl-Erik Taukar - Kuule

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Kuule

Aasta: 2020

Karl-Erik Taukar - Salaja
Karl-Erik Taukar - Salaja

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Salaja

Album: Kaks

Aasta: 2018

Karl-Erik Taukar - Need Read
Karl-Erik Taukar - Need Read

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Need Read

Aasta: 2018

Režissöör: Ermo Säks

Karl-Erik Taukar - Seitse pühapäeva
Karl-Erik Taukar - Seitse pühapäeva

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Seitse pühapäeva

Album: Kaks

Aasta: 2017

Režissöör: Kadi Poll

Karl-Erik Taukar - Segased Lood
Karl-Erik Taukar - Segased Lood

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Segased Lood

Album: Vääramatu Jõud

Aasta: 2015

Režissöör: Carolyn Niitla, Karel Otstavel, Fred Krieger

Karl-Erik Taukar - Kell kuus
Karl-Erik Taukar - Kell kuus

Artist: Karl-Erik Taukar

Lugu: Kell kuus

Album: Vääramatu jõud

Aasta: 2014

Režissöör: Indrek Arula