Clicherik & Mäx

Plaadi "Paksud" esitluskontsert leidis aset 24.novembril Helitehases. Laval olid veel mitmekülgne talent kaw ning värske komeedina hip-hop muusikas laineid lööv Lotey.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.01.2017 - 11:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.11.2023 - 07:23
Eesti artist, Ansambel, Rap & Hip-Hop

Viimasel ajal on Eesti muusikaturule tulnud ridamisi noori räppareid, üks kreisim kui teine. Säärases konkurentsis silma paista on omaette pähkel. Tähelepanu saamiseks ei paista aga raskusi olevat krutskiga räpiduol Clicherik & Mäx. Duo tähelend algas 2018. aasta lõpuhakul Raadio 2-s räpikonkursi võitnud träkiga “Madalal”.

Novembris 2019 ilmunud esimese EP “Häng” produtsendiks on Bert Prikenfeld ja see salvestati Mindnote stuudios. Kaasas olid ka McLord, Karl Killing ja Reket. Kuna Clicherik elab Soomes, siis kirjutatakse tekste eraldi ning võib juhtuda, et neid kuuldakse alles loo salvestamise ajal. Juba enne EP ilmumist anti 2019. aasta suvel välja singlid "2D tüdrukud" ja "Käed üles". Sügisel tulid veel "Mis siis" ja meeste endi meelest EP õnnestunuimaks looks olev “Gaas”. Seitsme looga EP esitluskontsert toimus 15.novembril Helitehases.

Duo hullutab naljajanulisi noori kui ka vanu kuulajaid üle kodumaa. EP viimane singel oli koos Reketiga 18.02.2020 ilmunud "Ära tuusa". Muusikavideo on inspireeritud 90ndatest ja hip-hopi algusaegadest. "Mäletan, kui olime just lugu salvestamas ja küsisin poistelt, et mis oleks, kui me teeksime albumile loo koos Reketiga. Reku oli vist kohe nõus olnud, juhul, kui lugu lahe on. Asusin pikema jututa kirjutama," kommenteeris Mäx. Reketi sõnul on tore vahepeal ka puusalt tulistada. "Nende vendadega tuleb see eriti vahetult välja. Kas siis stuudios või võttel," lisas Reket.

15.mail 2020 anti välja videosingel "Ei skoori", mida filmiti nii Eestis kui ka Soomes. ""Ei Skoori" video on ehtne peegeldus sellest, et ma eriti voodi juurest kaugemale ei jõuagi. Kuna Clicherik pagendati Soome ning üksteiseni me kahjuks ei jõua, siis mõtlesime, et teeks selle asja siis oma kodudes ära. Aitasin Clicherikul kaamera läbi videokõne paika panna, proovisime kõik erinevad magamistoad läbi ja lõpuks otsustasime, et ta ärkab täna hommikul oma rõdul, sest seal oli parim valgus," kirjeldas Mäx muusikavideo tegemist.

13.augustil 2020 ilmus singel "Maakas", mis valmis koostöös Bert Prikenfeldi (Bert On Beats) ja Gameboy Tetrisega. Lugu "Maakas" on serenaad maanaistele ja diskussioon maameestega. "Linnas on kõik nii keeruline, kõigil on mingid napakad standardid ja eelarvamused, aga maal on lebo – Konsumist läbi, külakost kaasa ja anna tuld. Tegelikult ei ole meist keegi linnavurle, sest juured ulatuvad ikkagi maale. Ja südamele paneks seda, et väljend "maakas" ei ole üldse isegi nii halb, kui see tundub, sest ma olen staarmaakas ja sa ka," selgitas Mäx loo tagamaid. Muusikavideo võtted toimusid Viljandimaal suures loomafarmis. "Idee video jaoks tuli artistidelt endalt ja see, et me peaksime filmima seda kuskil Eesti farmis või külas oli kuidagi loomulik valik. Minu ülesandeks oli arendada seda lugu edasi visuaalseks," täpsustas režissöör Jüri Belov. 2020 aasta lõpus võitsid nad esikoha nii Eesti HipHop Auhindadel kui ka Raadio 2 aastahitil looga “Maakas”.

Clicherik & Mäx andsid 27.mail 2021 välja singli ”Eufooria”, mis on valminud koostöös ansambli pikaajalise produtsendiga Bert on Beats. "Eufooria" räägib suvisest seiklemisest ja ükskõiksusest, hetkes elamisest ja päikesetõusuni pidutsemisest. Lugu sai alguse produtsendi ühest viisijupiideest. "Mul tekkis sellega koheselt mingi klikk ja alateadvuses hakkas arenema viis. Mõmisesin oma magamistoas kuidagi "sõidame, sõidame, sõidame veeeeel…" ja sealt läks kogu lõng veerema," rääkis räppar Mäx. Loole tehti ka muusikavideo, mis on duo sõnul nende kõige mahukam nii mahult, eelarvelt kui koormuselt, kuid sellevõrra põnevam see nende sõnul on. Video autoriteks on produktsioonifirma A Cube Agency, kellega koostöös on valminud ka kõik varasemad Clicheriku & Mäxi muusikavideod.

Räpiduo Clicherik & Mäx sõlmisid 10.novembril 2021 lepingu Sony Musicuga. Mäx kommenteerib Sony Musicuga liitumist: “Usun, et plaadileping Sony Musicuga tuleb väga värskendav. Uued eesmärgid, uus kollektiiv, uued võimalused – uus everything. Leian, et praegusel ajal, mil kõik on kinni ja midagi erilist muusikute elus ei toimu, tuli see Sony diil väga õigel momendil väga õigesse kohta. Juba nihelen, et näha, mida see pull kõike kaasa toob ja juba peagi uut muusikat välja lasta.”

“Kes ei armastaks Clicherikut & Mäxi? Nad on talendikad ja humoorikad, kuid samal ajal töökad, moodustades duo, kelle kõrge-energilised lived on unustamatud. Usume, et neil on ees pikk ja edukas karjäär ning kogu tiim on valmis tooma teieni juba varsti nende uut muusikat. Tervitame neid Sony Musicu perekonda väga soojalt,” sõnab Sony Music Balticsi tegevust juhtiv direktor Kaisu Pulli.

1.aprillil 2022 ilmus koostöös plaadifirma Sony Music Entertainmentiga uus lugu “Pargi 6”. Loo sõnad kirjutasid Clicherik‌ ‌&‌ ‌Mäx, sisuks "2 guys 1 toilet". Muusika, salvestus‌‌ & mix: Critikal aka Bert On Beats ‌@‌ ‌Mindnote‌ ‌Studios‌. Muusikavideo lavastas Janar Aronija.

8.juulil esinesid Clicherik & Mäx Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind. 29.juulil esinesid Clicherik & Mäx Võsu Rannafestivalil.

Clicherik & Mäx avaldasid 10.augustil singli "Oki", millega pannakse kontserte ja ringi reisimist täis suvele meeleolukas lõpp. Loo produtseeris ja miksis Bert On Beats (Bert Prikenfeld). "Tahtsime videos võimalikult siiralt näidata, kuidas me suvel elame nende live'ide ümber. Jäädvustasimegi need hetked ning see kõik tõmbab loole ja suvele mõnusa paksu kriipsu alla," laususid nad.

13.augustil esinesid Clicherik & Mäx Elvas Eesti hiphop festivalil ning 28.augustil Tallinnas Telliskivi Kvartalis FlexFestil.

12.jaanuaril 2023 Eesti Laul esimeses poolfinaalis astusid lavale ka noore põlvkonna säravad räpparid Chlicherik & Mäx oma lugudega "Pargi 6" ja "Oki".

Clicherik & Mäx andsid 17.märtsil välja videosingli "Mõtled mu peale", mis on valminud koostöös Bert on Beatsiga. Muusikavideos kehastuvad Clicherik & Mäx psühhopaatideks, kelle riietus on inspireeritud kultusfilmist "American Psycho". Stilistika autor on Jörgen Terepson, video režissöör on Mart Vares, produtsent Philip Kaat.

Mäx tähistab 10 juunil Tallinnas kontsertklubis D3 oma uue 22. eluaasta täitumist. “See on minu suur juubeliturnee – umbes nagu Ivo Linna teeb iga kord kui ta 70 saab,” seletab Mäx. “Laval on ka seekord kaasas minu mälupulgastaaridest koosnev familia – need Maarjamaa parimad ja kõige kallimad DJ’d. Kuid kõikse kallima hinnapakkumise sain ma oma enda bändilt CLICHERIK & MÄX ja mind isegi ei koti – leian eelarves sellelegi koha. Ainult teie jaoks. Ainult sellel õhtul.”

23.juunil esinesid Clicherik & Mäx Pühajärve jaanitulel. 8.juulil astusid Clicherik & Mäx üles Pärnus festivalil Beach Grind. 28.juulil esinesid Clicherik & Mäx Võsu Rannafestivalil. 12.augusti öösel esinesid Clicherik & Mäx EESTI HIPHOP FESTIVALi laval.

Ansambli Traffic laulust “Kesköödisko” ilmus uusversioon, mis sai värske vormi koostöös räpiduoga Clicherik & Mäx. Värskele loole on valminud humoorikas võtmes Kernu mõisas filmitud video. Muusikavideo on tootnud RIBA Films, režissöörideks Philip Kaat ja Bertan Can ning videos teeb kaasa ka hinnatud teleprodutsent Triin Luhats. 15.septembril tähistati klubis Studio loo väljatulekut reliisipeoga.

20.oktoobril andis räpiduo Clicherik & Mäx välja oma teise albumi "Paksud", mis keskendub elu tõusudele ja mõõnadele. Albumil teevad kaasa An-Marlen, Eesti Laulul tuntust kogunud Kaw, Kristel Aaslaid, räppar Kriipsu-Uku ning noor produtsent Olivar. "Albumil esiletõstetud artistid sulandusid lugudesse kõik loomulikult, võiks isegi öelda, et nad olid justkui pusletükid, mis projekti täiuslikult kokku liimisid. Olen rõõmus, et saime tuua esile uuemaid artiste ja ka kogenumad soovisid meiega tuld toota," ütles Clicherik. 13-loolise plaadi salvestas ja produtseeris Bert On Beats.

Plaadi "Paksud" esitluskontsert leidis aset 24.novembril Helitehases. Laval olid veel mitmekülgne talent kaw ning värske komeedina hip-hop muusikas laineid lööv Lotey.

Faktid

Clicherik
Nimi: Erik Soasepp
Sünniaeg: 2001

Mäx
Nimi: Max Õispuu
Sünniaeg: 2001

Muud huvitavat

Seotud videod

Clicherik & Mäx - Mõtled mu peale
Clicherik & Mäx - Mõtled mu peale

Artist: Clicherik & Mäx

Lugu: Mõtled mu peale

Aasta: 2023

Clicherik & Mäx, Traffic - Kesköödisko
Clicherik & Mäx, Traffic - Kesköödisko

Artist: Clicherik & Mäx, Traffic

Lugu: Kesköödisko

Album: PAKSUD

Aasta: 2023

Clicherik & Mäx - Pargi 6
Clicherik & Mäx - Pargi 6

Artist: Clicherik & Mäx

Lugu: Pargi 6

Aasta: 2022

Clicherik & Mäx - Oki
Clicherik & Mäx - Oki

Artist: Clicherik & Mäx

Lugu: Oki

Aasta: 2022

Clicherik & Mäx - Eufooria
Clicherik & Mäx - Eufooria

Artist: Clicherik & Mäx

Lugu: Eufooria

Aasta: 2021

Clicherik & Mäx - Ei Skoori
Clicherik & Mäx - Ei Skoori

Artist: Clicherik & Mäx

Lugu: Ei Skoori

Aasta: 2020